خانه / پس انداز با کشینه / دلایل پس انداز و انگیزه های داشتن پس انداز در شرایط دشوار اقتصادی
دلایل پس انداز

دلایل پس انداز و انگیزه های داشتن پس انداز در شرایط دشوار اقتصادی

در شرایطی که بسیاری از مردم به‌سختی از پس هزینه‌های ماهیانه‌ی زندگی برمی‌آیند، صحبت کردن از دلایل پس انداز آسان نیست. اما نمی‌توان انکار کرد که به هر صورت داشتن مبلغی به‌عنوان ذخیره برای روز مبادا و هزینه‌های ناگهانی که ممکن است پیش بیاید، ضروری است. هزینه‌ی دارو و درمان یک بیماری ناگهانی، هزینه‌ی تعمیر وسیله‌ای ضروری در منزل یا خرج‌هایی از این قبیل، به ما لزوم داشتن پس‌انداز را یادآوری می‌کنند.

شاید بسیاری از افراد بر این اعتقاد باشند که پول همه چیز نیست، اما نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که داشتن هر میزانی از پول، تا حدی زندگی را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند. بااین‌وجود کماکان تشویق افراد به پس‌انداز کار سختی به نظر می‌رسد. ما اغلب برای خرج‌های لحظه‌ای و آنچه در حال حاضر تمایل و توانایی خریدش را داریم به‌راحتی دست‌به‌جیب می‌شویم. اما دائماً در حال نادیده گرفتن اهدافی هستیم که می‌توانیم با پس‌انداز مبلغی جزئی بعد از مدتی به آن‌ها دست یابیم.

انگیزه برای پس انداز

دانستن دلایل پس انداز کافی نیست، انگیزه لازم است!

ما در مجله کشینه به‌طور مفصل به معرفی راه‌های صرفه جویی و پس‌انداز پرداخته‌ایم. در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین دلایلی که ضرورت و اهمیت پس‌انداز را نشان می‌دهند مرور کنیم:

آرامش ذهنی

در نگاه اول ممکن است آرامش ذهنی، انگیزه‌ای آن‌چنان قوی برای داشتن پس‌انداز به نظر نرسد اما تصور کنید که هرروز وقتی به محل کار می‌روید استرس این را داشته باشید که اگر به‌طور ناگهانی یک از قطعات اتومبیلتان ایراد پیدا کرد و ناچار به تعویض آن شدید، چطور از پس هزینه‌ی آن برخواهید آمد. همین موقعیت را در حالتی در نظر بگیرید هر لحظه خطر اتفاق افتادن یک خرابی ناگهانی را حس کردید، خیالتان آسوده باشد که مبلغ کافی برای تعمیر آن را دارید. این آرامش ذهنی را در تمام لحظات و موقعیت‌های مختلف ضرب کنید . متوجه می‌شوید داشتن پس‌ انداز تا چه میزان به کیفیت زندگی‌تان کمک خواهد کرد و همین از مهمترین دلایل پس انداز داشتن است.

امنیت

احساس امنیت ارتباط تنگاتنگی  با آرامش ذهنی‌ و روانی که شما از داشتن پس‌انداز به دست می‌آورید دارد. هنگامی که شما در حال ایجاد یک سطح اولیه از آرامش مالی برای خودتان هستید، به همراه آن اعتماد به نفس بیشتری نیز احساس می‌کنید چرا که از نظر مالی تا حدی امنیت دارید. حتی اگر داشتن امنیت مالی برای خودتان انگیزه‌ی کافی را ایجاد نمی‌کند، این را در نظر بگیرید که وجود این پس‌انداز نه تنها برای خودتان، بلکه برای خانواده، فرزندان و حتی دوستان نزدیک نیز می‌تواند احساس داشتن یک پشتوانه را ایجاد کند و این احساس بسیار لذتبخش است. چرا که منفعت آن تنها به خود فرد محدود نمی‌شود.

در مطلب بعدی مجله‌ی کشینه، ادامه‌ی دلایل پس انداز کردن و نکاتی که می‌تواند انگیزه‌ی لازم را برای پس‌انداز ایجاد کند مرور خواهیم کرد.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

آموزش های مجازی

مکتب خونه بزرگترین آکادمی آموزش آنلاین

مکتب خونه بزرگترین آکادمی آموزش آنلاین آموزش های آنلاین و مجازی امروزه مسیر یادگیری را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *