خانه / راهنمای خرید / همه چیز درباره خرید کاغذ دیواری
خرید کاغذ دیواری

همه چیز درباره خرید کاغذ دیواری

دنیای کاغذ دیواری‌ها دنیای شگفت‌انگیزی است. در میان مجموعه‌های متنوعی که در فروشگاه‌ها و کاتالوگ‌های مختلف می‌بینید طرح‌های زیبا و جالبی به چشم می‌خورد که حتی می‌توانید به‌طور ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید؛ اما چطور از میان طیف گسترده‌ای از انتخاب‌هایی که در اختیار داریم، زیباترین و مناسبترین طرح را انتخاب کنیم؟ وقتی حق انتخاب‌های زیادی داشته باشیم (که معمولاً در هنگام خرید کاغذ دیواری نیز با چنین موردی مواجه می شویم) انتخاب از میان طرح های متنوع و زیبا بسیار سخت است؛ اما با توجه به بعضی نکات و اصول می‌توان راحت‌تر انتخاب و خرید کاغذ دیواری را انجام داد.

  • استایل اتاقی که می‌خواهید دکوراسیون آن را طراحی کنید هنگام خرید کاغذ دیواری در نظر بگیرید.

اگر دوست دارید فضایی رمانتیک و احساسی در اتاقتان داشته باشید، می‌توانید از طرح‌هایی استفاده کنید که ترکیبی از گل‌ها و خطوط زیبا با رنگ‌های ملایم هستند.

اگر طرفدار طرح‌های مدرن هستید، هنگام خرید کاغذ دیواری به دنبال طرح هایی با اشکال هندسی و بافت براق و تیز باشید. برخی طرح‌های کاغذ دیواری‌ها مانند طرح یک گل بزرگ و برجسته، فضای مدرنی به اتاق می‌بخشد.

کاغذ دیواری مدرن

اگر می‌خواهید احساس حضور در یک فضای سنتی را داشته باشید، علاوه بر انتخاب کاغذ دیواری با طرح های مختلف سنتی ایرانی، سایر مبلمان و وسایل اتاق را نیز باید طوری انتخاب کنید که با این فضا هم‌خوانی کافی را داشته باشد.

  • بعد از آن مشخص کنید که چطور می‌خواهید از کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

طرح های مختلف کاغذ دیواری به شکل‌های مختلفی نصب و استفاده می‌شوند. بعضی طرح‌ها فقط برای پوشش یک دیوار طراحی می‌شوند و برخی دیگر برای نصب روی هر چهار دیوار اتاق مناسب هستند. اینکه کدام طرح را انتخاب کنید به این بستگی دارد که بخواهید چه قدر از فضای اتاق را با کاغذ دیواری بپوشانید.

اگر می‌خواهید هر چهار دیوار را کاغذ دیواری کنید یک طرح ساده و کلاسیک با یک خط افقی روی آن‌که بر روی هر چهار دیوار امتداد پیدا می‌کند طرح محبوب و پرکاربردی است. طرح های درشت و بزرگ‌مقیاس برای پوشش هر چهار دیوار مناسب نیستند اما استفاده از آن‌ها برای پوشش یک یا دو دیوار، امروزه بسیار متداول شده است؛ اما اگر از ابتدا در نظر دارید که تنهایی یک دیوار را با کاغذ دیواری بپوشانید، فضای مناسب را برای آن انتخاب کنید که به ‌اندازه کافی در دیدرس باشد. دیوارهایی مانند دیوار پشت تلویزیون یا پشت کاناپه در بسیاری از خانه‌ها یا سوئیت‌ها مناسبی برای نصب کاغذ دیواری است.

کاغذ دیواری سه بعدی

  • نصب کاغذ دیواری

البته نصب کاغذ دیواری به راحتیِ انتخاب سبک و طرح کاغذ دیواری نیست. پس از تعیین رنگ و سبک الگوی کاغذ دیواری مورد نظر، نوبت به نصب آن می‌رسد که برای این کار دو راه دارید. از نصاب یا فرد متخصص در این کار استفاده کنید، یا اینکه خودتان برای نصب آن اقدام کنید.

اگر خودتان قصد نصب کاغذ دیواری را دارید، باید نکاتی را در نظر بگیرید. زیرسازی مناسب اولین گام است. اگر از پیش کاغذ دیواری روی دیوار نصب بوده، مطمئن شوید هیچ تکه‌ای از آن باقی نمانده است. جاهایی که خراشیده شده باید با بتونه و کاغذ سنباده، پر و صاف شوند. تمام برآمدگی‌ها، ترک‌ها و… را با ابزار مناسب برطرف کنید.

سایز دیوارها و پنجره‌ها را به طور دقیق اندازه بگیرید و میزان کاغذ دیواری که برای اتاق در نظر گرفته اید بیشتر از این مقدار باشد. نگران اضافه آمدن کاغذ دیواری نباشید، موارد تعمیراتی زیادی هستند که ممکن است بعدا بتوانید از کاغذ دیواری‌های اضافی در آن‌ها استفاده کنید.

کاغذ دیواری برای هال

اگر حس می‌کنید قسمتی از دیوار نم دار شده است، تصور نکنید که با پوشاندن آن با کاغذ دیواری  مشکل حل خواهد شد. قسمت‌های نمدار باید تراشیده شوند. منشاء اصلی نم دیوار را پیدا کنید و آن را برطرف کنید. سپس با گچ جدید، فرورفتگی را پر کرده و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس با استفاده از روغن‌های مخصوص که پیش از رنگ زدن استفاده می‌شود، روی آن را بپوشانید. اگر هنگام خرید کاغذ دیواری یکی از مدل‌های نازک را انتخاب کرده‌اید، برای زیرسازی باید بسیار دقیق‌تر عمل کنید. حتی اگر یک دست رنگ روغن نیز پیش از نصب کاغذ دیواری بزنید، زمینه‌ی یکنواخت‌تر و مناسب‌تری برای چسباندن کاغذ دیواری‌ها خواهید داشت.

اگر تا به حال تجربه نصب کاغذ دیواری را نداشته‌اید و کاغذ دیواری که انتخاب کرده‌اید قسمت‌های ریز و متعددی دارد، بهتر است از فرد متخصص برای نصب آن استفاده کنید.

(ادامه دارد)

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *