خانه / تکنولوژی / تویوتا قصد تولید ماشین های پرنده برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ را دارد

تویوتا قصد تولید ماشین های پرنده برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ را دارد

در برنامه‎های تلویزیونی، فیلم‎ها و کارتون‎های علمی تخیلی، اگر تنها یک فناوری وجود داشته باشد که بیشتر از همه خودنمایی می‎کند، آن ماشین‎هایی با قدرت پرواز است. مزیت این فناوری این است خبری از جاده و ترافیک نبوده تا مردم بتوانند سریع‎تر به مقصد خود برسند. متاسفانه، با آینده‎ای که این رویا به حقیقت پیوسته باشد فاصله‎ی بسیار زیادی داریم اما شرکت ژاپنی تویوتا امیدوار است سال ۲۰۲۰ این اتفاق رخ دهد.

در گزارشی که وب‎سایت Nikkei منتشر کرده است، به تازگی شرکت تویوتا اعلام کرده که آن‎ها از پروژه‎ی یکی از کارکنان خود پشتیبانی خواهند کرد. سرپرستی این پروژه را گروهی به اسم Cartivator به رهبری آقای سوباسا ناکامورا برعهده دارد که موفق به برنده شدن در یک مسابقه‎ی تجاری شده بود. این تیم دارای ۳۰ عضو یا اندکی بیشتر بوده که در اوقات فراغت خود در این پروژه شرکت کرده و سرمایه‎ی این پروژه تا حد زیادی به واسطه‎ی سرمایه‎گذاری جمعی از محیط آنلاین کسب می‎شود.

گرچه براساس خبری که تویوتا اعلام کرده است، این شرکت ۴۰ میلیون ین (در حدود ۳۰۰ هزار دلار) در این کسب و کار سرمایه‎گذاری خواهد کرد. هدف تویوتا ساخت ماشین پرنده تا سال بعد و آماده‎سازی آن به شکل یک محصول تجاری برای بازی‎های المپیک ۲۰۲۰ با این امید است که از آن برای روشن کردن مشعل بازی‎های المپیک استفاده شود.

البته چه زمان دقیقا چنین ماشینی مجوز حقوقی لازم را دریافت خواهد کرد، خود داستان دیگری است. اگر اطلاع داشته باشید ماشین‎های خودران هنوز در قسمت‎های مختلف جهان مجوز کامل را به دست نیاورده‎اند و ما تنها می‎توانیم تصور کنیم ماشین‎های پرنده نیز مجموعه موانع حقوقی و قانونی خود را خواهند داشت.

همچنین ببینید

تیم دیجی کالا

دیجی کالا چه مسیری را تا به امروز طی کرده است؟

برند دیجی کالا از کجا آغاز به فعالیت کرده است؟ داستان متولد شدن دیجیکالا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *