خانه / علم و دانش / باید و نبایدهای خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان
خرید لوازم التحریر

باید و نبایدهای خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان

خرید لوازم التحریر همیشه با ذوق و شوق کودکانی همراه است که قرار است با وسایل جدید سال تحصیلی جدید را آغاز کنند. گاهی اوقات پدر و مادرها نیز کمتر از کودکان ذوق و شوق ندارند و از نظر وقت و هزینه، آنچه که در توان دارند را برای این منظور اختصاص می‌دهند و سعی می‌کنند از هرچیزی زیباترین و بهترینش را برای کودکان خود انتخاب کنند اما خرید لوازم التحریر آنطور که به نظر می ‌آید ساده نیست و نکات ظریفی را باید در آن رعایت کرد. در این مطلب مجله کشینه به تعدادی از باید و نبایدهای خرید وسایل مدرسه و لوازم التحریر اشاره کرده ایم.

نکات روانشناختی انتخاب لوازم التحریر برای دانش آموزان

ابتدا به اثرات روانشناختی لوازم تحریر بر دانش آموزان اشاره می‌کنیم که به گفته‌ی کارشناسان می‌تواند بر انگیزه‌ی آنان نسبت به درس و مدرسه تاثیرگذار باشد.

به طور کلی در سنین ابتدایی مدرسه، نه تنها لوازم التحریر، بلکه رنگ پوشش مدرسه، رنگ و طرح کوله پشتی و کفش مدرسه‌ی دانش آموزان و همچنین ظاهر و فضای کلاس درس و مدرسه نیز در اشتیاق آنان موثر است. چرا که در سنین دبستان کودک به راحتی جذب رنگ‌ها و اشکال متنوع می‌شود و ممکن است این طیف رنگی برای والدین قابل حدس نباشد. بنابراین بهتر است رنگ و طرح لوازم التحریر کودکان توسط خودشان انتخاب شود.

این دادن حق انتخاب به کودک از جهات دیگری نیز می‌تواند سازنده باشد. علاوه بر اینکه می‌تواند آن رنگ و طرحی که برایش جذاب است را انتخاب کند، ضمن این انتخاب اعتماد به نفس نیز در او شکل می‌گیرد. برخی از والدین این اجازه را به کودکان نمی‌دهند چرا که عقیده دارند کودکانشان نمی‌توانند انتخاب‌های درست و بجایی داشته باشند. اما این رویکرد، رویکرد درستی نیست چرا که کودکان نیز می‌توانند با تجربه‌ی این موقعیت‌ها، پس از چندبار انتخاب‌های بهتر و درست‌تری را انجام دهند و این تجربه در شکل گیری شخصیت و اعتماد بنفس کودک بسیار سازنده و مفید است.

لوازم التحریر فانتزی

ویژگی های فیزیکی لوازم التحریر مناسب

نکته‌ی دیگری که باید هنگام خرید لوازم التحریر به آن دقت شود ویژگی‌های فیزیکی لوازم التحریر است.

در قدیم با محدودتر بودن طیف کالاها و لوازم التحریری که در بازار موجود بود، ناچار بودیم مداد و خودکارهایی خریداری و استفاده کنیم که بعضا جای آن بر انگشتانمان می‌ماند و هنگام نوشتن نیز راحت نبودیم. اما امروزه مداد و خودکارهایی که در دسترس است، مدل های ارگونومیک تری هستند که بدنه‌ی آن‌ها به جای پنج ضلعی یا شش ضلعی، به صورت مثلث طراحی شده که برای گرفتن در میان انگشتان بسیار مناسب‌تر و راحتتر است. بنابراین  حتما هنگام خرید باید حواسمان به ظاهر و ویژگی‌های فیزیکی لوازم التحریر نیز باشد.

برای خرید وسایلی مانند ماژیک و مداد شمعی که ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند و ممکن است برای کودک آلرژی‌زا باشند، بهتر است از برندهای معتبرتر خرید کنیم. در خرید این وسایل بر روی برخی از محصولات برندهای عبارت Not poisoning درج شده که می‌تواند خیال شما را از این بابت راحت کند.

اگر به دنبال خرید لوازم التحریر فانتزی و باکیفیت به قیمت مناسب و ارزان هستید، می‌توانید از فروشگاه‌های کشینه لوازم التحریر مرغوب و معتبر بخرید و علاوه بر استفاده از تخفیف‌های متعدد فروشگاه‌ها، پس از خریدتان، بخشی از مبلغ را به صورت نقد پس بگیرید.

کشینه، بهینه ترین خرید آنلاین

 

درباره ی Admin

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *