خانه / راهنمای خرید / راهنمای خرید کیسه خواب (بخش دوم)
انواع کیسه خواب

راهنمای خرید کیسه خواب (بخش دوم)

خرید کیسه خواب با توجه به شکل و فرم

کیسه خواب‌ها از نظر شکل و فرم به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در گذشته کیسه خواب‌ها تنها مستطیل شکل بودند با یک زیپ سرتاسری اما امروزه هنگام خرید کیسه خواب با فرم‌ها و مدل‌های مختلفی روبرو هستیم. البته تمام آن‌ها برای فراهم کردن گرما و یک خواب راحت در شب در فضای باز هستند اما تفاوت‌هایی در ظاهر و کاربرد آن‌ها وجود دارد.

انواع کیسه خواب از نظر قالب و فرم:

کیسه خواب مستطیل شکل

کیسه خواب بشکه ای شکل

کیسه خواب مدل مومیایی

کیسه خواب لحاف شکل

کیسه خواب مدل پای فیل

کیسه خواب‌ مستطیل شکل

کیسه خواب مستطیل شکل

قدیمی‌ترین نوع کیسه خواب هستند و برای کسانی ایده‌آل است که دوست دارند فضای زیادی برای خواب داشته باشند. فرم مستطیلی به این معنی است که فضای بسیار زیادی برای غلت زدن و چرخیدن وجود دارد که برای کسانی که هنگام خواب زیاد حرکت می‌کنند، از سایر انواع کیسه خواب مناسب‌تر هستند. یکی از دلایلی که توصیه شده است هنگام خرید کیسه خواب علاوه بر ویژگی‌های تخصصی محصول، به عادات خودتان نیز توجه کنید، مواردی مانند این نکته است.

داشتن فضای قابل توجه، به این معنی است که کیسه خواب‌های مستطیلی را نمی‌توان دارای عایق‌های بسیار قوی دانست و همچنین معمولا کلاه مخصوص برای گرم نگه داشتن سر را ندارند به همین دلیل برای هوای گرم مناسب‌ترند.

کیسه خواب بشکه‌ای شکل

کیسه خواب بشکه ای

برای کسانی که هم راحتی و فضای زیاد کیسه خواب مستطیلی را می‌خواهند و هم دغدغه‌ی گرما را دارند، کیسه خواب بشکه‌ای شکل، گزینه مناسبی است. در قسمت شانه‌ها و پاها فضا تنگتر شده و نسبت به کیسه خواب مستطیل شکل، فضای خالی کمتری دارند. بعضی از آن‌ها کلاه هم دارند تا با محافظت از سر بهتر بتوانند گرمای بدن را حفظ کنند.

کیسه خواب مدل مومیایی

کیسه خواب مدل مومیایی

این کیسه خواب‌ها برای گرم نگه داشتن بدن افراد در دماهای پایین‌تر و هوای سردتر طراحی شده است. شکل آن‌ها مطابق با فرم بدن طراحی شده است و در قسمت پاها مخروطی شکل می‌شود. در قسمت ران‌ها و شانه‌ها پهن‌تر هستند و در قسمت سر دوباره تنگ می‌شوند و به کلاهی که به سر می‌چسبد متصل می‌شوند.

کیسه خواب‌های مدل مومیایی به گرم و راحت نگه داشتن بدن شما کمک می‌کنند و عموما برای حمل، راحت‌تر از مستطیل شکل‌ها و بشکه‌ای ها هستند. البته قسمت‌های مخروطی کیسه خواب که تنگ می‌شوند که به معنای فضای کمتر برای چرخیدن و حرکت در هنگام خواب است، به همین دلیل آزادی کمتری برایتان به همراه خواهند داشت.

کیسه خواب لحاف شکل

کیسه خواب مدل لحاف

گاهی اوقات پیش می‌آید که در فضا یا آب و هوایی قرار می‌گیریم که خوابیدن در کیسه خواب بهترین گزینه پیشِ رو برای گرم ماندن در شب نیست. یک کیسه خواب کامل ممکن است برای حمل بیش از حد سنگین باشد.  یا ممکن است هوا برای پوشیدن کیسه خواب خیلی گرم باشد. در این مواقع انتخاب کیسه خواب لحافی شکل جایگزین مناسبی برای یک کیسه خواب کامل است.

این مدل کیسه خواب‌ها خیلی زود در بین افرادی که زیاد به سفر می‌روند متداول شد چرا که شما در واقع یک تشک مناسب دارید که به دلیل خاصیت عایق بودن، از زیر اجازه نمی‌دهد گرمای بدن از دست برود. و حتی گاهی می‌توانند به اندازه‌ی یک کیسه خواب کامل، گرما داشته باشند.

کیسه خواب مدل پای فیل!

کیسه خواب مدل پای فیل

هنگام خرید کیسه خواب ممکن است مدلی را به شما معرفی کنند که شبیه پای فیل است و به همین نام نیز معروف است. این مدل با وزن کم برای استفاده‌های خاصی مانند کوهنوردی و افرادی که با وسایل سبک و کم حجم به سفر می‌روند کاربرد دارد. قالب آن تا حدی شبیه کیسه خواب مدل مومیایی، مخروطی شکل است اما جایی به عنوان کلاه در آن طراحی نشده است. ضمن اینکه این مدل از کیسه خواب، کمی از انواع دیگر آن کوتاه‌تر است و افراد باید برای گرم نگه داشتن سر، پوشش مناسبی همراه داشته باشند.

اگر قصد خرید کیسه خواب یا انواع دیگر لوازم و تجهیزات سفر را دارید، در فروشگاه‌های معتبر کشینه می‌توانید برندهای مختلف تجهیزات کوهنوردی و سفر را با ضمانت خریداری کنید و با خرید آنلاین خود، پول نقد یا کَش بک هم دریافت کنید.

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *