خانه / راهنمای خرید / راهنمای خرید کیسه خواب (بخش اول)
کیسه خواب تابستانی

راهنمای خرید کیسه خواب (بخش اول)

برای خرید کیسه خواب باید به چه مواردی توجه کنیم؟ اگر قصد دارید به کمپینگ بروید، هیچهایک کنید یا به تازگی متوجه شده‌اید کیسه خوابی که قبلا استفاده می‌کردید، کیفیت لازم را ندارد یا خراب شده است، پیش از خرید کیسه خواب جدید، این مطلب را بخوانید.

کیسه خوابها به سه دسته تقسیم می شوند

تابستانی

کیسه‌خواب های تابستانی برای دمای حدودا ۱- درجه سانتی گراد و بالاتر است. کیسه خواب تابستانی سبک تر است چرا که عایق کمتری دارد و داشتن عایق کمتر به معنای سبک تر بودن کیسه خواب است. آنها همچنین بسیار راحت جمع شده و کوچک می‌شوند. کیسه‌خواب های تابستانی معمولا به طور کامل و دور تا دور آن ها زیپ دارد. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا در آنها مشکل تهویه هوا نداشته باشید و حتی در هوای بسیار گرم هم قابل استفاده باشد. بیشتر کیسه خواب های تابستانی بسیار ساده طراحی شده‌اند و البته به موارد جانبی خاصی هم نیاز ندارند. پس هنگام خرید کیسه‌خواب تابستانی لازم نیست علاوه بر هزینه ای که برای کیسه خواب می‌پردازید برای وسایل غیر ضروری نیز هزینه‌ای اختصاص دهید.

کیسه خواب.

کیسه خواب سه فصل

این کیسه خوابها برای دمای حدود ۶- درجه سانتی گراد و بالاتر ایده‌آل هستند.از نظر فصلی برای بهار و پاییز بیشتر از کیسه‌خواب های سه فصل استفاده میشود. علاوه بر این در تابستان نیز اگر به مناطق کوهستانی سفر می کنید بهتر است کیسه خواب سه فصل به همراه داشته باشید. کیسه خواب های سه فصل استاندارد و مرغوب معمولاً ویژگی های مانند کلاه با قابلیت وصل و جدا شدن، جای محافظ سر و صورت و آستری دارد.

کیسه خواب زمستانی

کیسه خواب زمستانی

این کیسه خوابها برای دمای ۶- درجه سانتی گراد و پایین تر مناسب هستند. تمام ویژگی های یک کیسه خواب سه فصل را دارا هستند اما در آن ها عایق بیشتری به کار رفته است. کیسه خواب های زمستانی معمولا به دلیل پف دار بودن سخت جمع می شوند به همین دلیل برای تا کردن و جمع کردن آنها باید به فکر یک کیف یا محفظه مناسب باشید.

کمپینگ
تمام کیسه‌خواب ها با درجه بندی مشخص دما دسته‌بندی شده‌اند و روی آنها درج شده است که حداقل دمایی که کیسه خواب می‌تواند آن را تحمل کند چقدر است. اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که هیچ استاندارد و متد جهانی برای اندازه گیری دمایی که کیسه‌خواب برای آن طراحی شده است وجود ندارد. به همین دلیل سازندگان می‌توانند به طور دلخواه عددی را اعلام کنند که ممکن است واقع‌بینانه یا کمی خوشبینانه باشد!

یک سیستم رتبه بندی جدید استاندارد به طور گسترده در اروپا به نام EN 13537 به تصویب رسیده است. همچنین برخی از سازندگان آمریکایی نیز طبق این سیستم عمل میکنند. این سیستم برای کیسه خوابها سطوح مختلفی را در نظر میگیرد:

حد بالا = بالاترین درجه حرارت هوا که به طور نرمال ​​یک مرد می تواند در آن راحت بخوابد.
متوسط = کمترین دمای هوا که به طور نرمال یک ​​زن می تواند در آن راحت بخوابد.
حد پایین تر = کمترین دمای هوا که به طور نرمال یک مرد می تواند راحت بخوابد.
این رتبه بندی ها پس از مجموعه ای از آزمایشات استاندارد تعیین شده و با استفاده از یک مدل حساس به حرارت تست شده است.

تا زمانی که یک استاندارد جهانی برای درجه حرارت کیسه‌خواب تعیین شود بهتر است به درجه حرارتی که روی اتیکت محصول درج شده اعتماد کنید و البته به عادات خودتان نیز توجه کنید. مثلاً اگر معمولا در خواب احساس سرما می کنید بهتر است کیسه خوابی را انتخاب کنید که عایق بیشتری داشته باشد.

همچنین ببینید

آموزشگاه زبان سفیر گفتمان

آموزشگاه زبان سفیر گفتمان امروزه یادگیری زبان های مختلف برای همه مردم دنیا تنها یک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *