خانه / پس انداز با کشینه / راه حل ۹: کمد خود را تمیز کنید.

راه حل ۹: کمد خود را تمیز کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۹ : کمد خود را تمیز کنید.

معمولا در روزهای پایان سال و هنگام خانه تکانی، یا در پایان هر فصل وقتی سری به کمد خود میزنیدتا ببینید چقدر از وسایل موجود در آن برای شما قابل استفاده است و چه وسایلی در آینده نزدیک به کار شما نمی آیند. با حجمی از وسایل و لباس هایی روبرو می شوید که شاید به این زودیها نخواهید استفاده کنید یا به نظرتان بلااستفاده می آیند، آنهایی را که شما استفاده ای از آنها ندارید، دور نریزید، از آنها به نفع خود استفاده کنید.

شما می توانید این وسایل را در حراج بزرگ، شنبه بازار،… و یا سایت هایی مثل دیوار یا نیازمندی های همشهری بفروشید. آنها را به سمساری ببرید و یا حتی می توانید آنها را به دیوار مهربانی بیاویزید تا مشمول دعای نیازمندی بشوید. تمامی این ها به جز مورد آخر می تواند وسایل قدیمی که شما عملا نیازی به آنها ندارید را تبدیل به پول در جیب شما بکند. علاوه بر این همینکه بدانید وسایل اضافی خود را تمیز کرده اید و کوهی از وسایل بی استفاده در کمد خود درست نکرده اید خود آرامش خاطر برای شما به ارمغان می آورد.

“خوب است که پول داشته باشیم و چیزهایی بخریم که با پول می‌توان خرید، همچنین باید هر از چند وقت حواسمان جمع باشد و مطمئن شویم چیزهایی که با پول نمی‌توانیم بخریم را از دست نداده‌ایم” – جورج لوریمر (George Lorimer)

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

با یادگیری آرایشگری در هزینه ها صرفه جویی کنید

راه حل ۵۵: آرایشگر خودتان باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل ۵۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *