خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۷: لباس هایتان را تعمیر کنید به جای اینکه آنها را دور بیاندازید.

راه حل ۷: لباس هایتان را تعمیر کنید به جای اینکه آنها را دور بیاندازید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۷: لباس هایتان را تعمیر کنید به جای اینکه آنها را دور بیاندازید.

پیراهن خود را تنها به خاطر یک دکمه کنده شده دور نیندازید، یک دکمه جدید جایگزین کنید، فقط حواستان باشد که رنگ نخ مشابه با رنگ پارچه باشد. شلوارهایتان را فقط به خاطر اینکه یک سوراخ در آنهاست دور نیندازید، به راحتی می توانید آنها را رفو کنید و حتی اگر خوشتان نیامد آنها را نگه دارید برای زمانی که می خواهید خانه را تمیز کنید و لباس بی اهمیت نیاز دارید.

متاسفانه این فرهنگ در بین ما ایرانی ها جا افتاده که با کوچکترین صدمه ای که به لباسمان وارد شود آن را دور انداخته و با صرف هزینه زیادی به دنبال خرید لباس نو می رویم

. در حالی که با کمی ذوق و خلاقیت می توانیم آن را تعمیر کنیم و حتی در مدل آن تغییراتی ایجاد کنیم تا شکل یک لباس جدید را به خود بگیرد . به طور مثال با تغییر رنگ دکمه ها، یا تغییر اندازه دامن ، استفاده از گل ها یاحتی رنگ های مخصوص لباس لباستان را تغییر دهید .

هر کسی به راحتی میتواند خیاطی کند و نیاز به دانش خاصی برای خیاطی کردن نیست. شما تنها نیاز به کمی تمرین و ذوق هنری دارید. آشنایی مقدماتی با خیاطی و کمی تمرین یکی از بهترین روش ها برای ذخیره پول است، هم چنین عمر مفید لباس هایتان افزایش می یابد.

“خوشبختی در داشتن مقدار زیاد پول نیست؛ بلکه خوشبختی در لذت موفقیت نهفته است، در هیجان یک تلاش خلاقانه” – فرانکلین رزولت (Franklin D. Roosevelt)

 

 

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *