خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۶: به جای اینکه با دوستانتان بیرون هزینه کنید، آنها را به خانه دعوت کنید.

راه حل ۶: به جای اینکه با دوستانتان بیرون هزینه کنید، آنها را به خانه دعوت کنید.

 ۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۶: به جای اینکه با دوستانتان بیرون هزینه کنید، آنها را به خانه دعوت کنید.

بیرون غذا خوردن بیش از اندازه نه تنها از نظر سلامتی برای شما مضر است بلکه هزینه هنگفتی را برای شما در پی دارد و فقط هزینه غذا نیست که شما باید پرداخت کنید. معمولا جدا از غذا شما هزینه ای را برای تفریح و سرگرمی پرداختی خواهید کرد. در کل چه از نظر سلامت جسمی چه از نظر هزینه، نفع شما در این است که سعی کنید در خانه بمانید و همراه دوستان خود غذا میل کنید و تفریح کنید.شاید

 دانستن این ارقام بد نباشد که بر طبق آمار بانک مرکزی در ایران سالانه نزدیکه به ۱۶.۳ هزار میلیارد تومان برای فست فود پرداخت می شود . در حال حاضر ایرانی ها به طور متوسط حداقل ۵ بار در ماه بیرون از منزل غذا می خورند. در حالی که میتوانید با حذف این وعده ها حداقل  در هفته تقریبا ۸۰،۰۰۰ تومان و در ماه ۲۴۰،۰۰۰ تومان در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

به جای تفریحات گران بیرون از خانه شما می توانید در خانه با دوستانتان کارت بازی کنید، کنار شومینه بشینید، و یا فیلم تماشا کنید. شما قطعا در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید و بهتان خیلی خوش می گذرد.

“سلامتی مالی فقط جمع‌آوری چیزها نیست. یادگیری این است که با کمتر از درآمدتان زندگی کنید، تا بتوانید ببخشید و برای سرمایه‌گذاری پس‌انداز کنید. تا زمانی که اینکار را نکنید نمی‌توانید برنده شوید” – دیو رمزی (Dave Ramsey)

 

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *