خانه / پس انداز با کشینه / راه حل ۵۴: به دنبال یک مکان ارزان تر برای زندگی باشید
نقل مکان به شهر های کوچک تر
انتخاب مکان ارزان تر برای زندگی

راه حل ۵۴: به دنبال یک مکان ارزان تر برای زندگی باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۵۴: به دنبال یک مکان ارزان تر برای زندگی باشید

چنانچه شما در یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی زندگی میکنید که شغل و درآمد شما متناسب با هزینه های زندگیتان نیست، پیشنهاد میشود برای کاهش هزینه هایتان به دنبال یک مکان ارزانتر برای زندگی باشید.

به یک شهرستان کوچک نقل مکان کنید

به عنوان مثال اگر شما اصالتا” اهل یک شهرستان کوچک هستید و اکنون در یکی ازشهر های بزرگ و صنعتی زندگی میکنید که هزینه ها برای شما سرسام آور است بهتر است به محل زندگی قبلی خود بازگردید.اولین هزینه هایی که بعد از انتقال کاهش می یابد هزینه هایی است که بابت اجاره خانه و وسایل نقلیه پرداخت میکنید.

چیزی که مشخص است هزینه های اجاره در شهرستان های کوچک به مراتب کمتر از شهرهای بزرگ است و همچنین در یک شهرستان کوچک شما دیگر آنقدری به استفاده از وسایل نقلیه شخصی و یا عمومی برای تردد در شهر نیاز ندارید.

علاوه بر کاهش هزینه های ذکر شده، زندگی در حومه شهرهای بزرگ و یا شهرستان های کوچک سبب کاهش هزینه های خورد و خوراک نیز میشود.به عنوان مثال به دلیل وجود باغ های میوه و سبزی، قادر خواهید بود مایحتاج خود را مستقیم و بی واسطه هم به قیمت ارزان تر و هم با کیفیت بهتر تهیه نمایید.

آب و هوای شهرستان های به دور از شهرهای بزرگ به مراتب تمیز تر و پاک تر از هوای شهرهای بزرگ است و این نعمتی است که افرادی که مجبور به زندگی در شهرهای صنعتی هستند از آن بی بهره هستند.

نقل مکان به شهر های کوچک تر برای کاهش هزینه ها
مکانی ارزانتر برای زندگی

اجاره ی خانه کوچک تر

همچنین اگر در یکی از شهر بزرگ زندگی میکنید و خانه ای که دارید بسیار بزرگ تر از تعداد افراد خانواده و بیشتر از نیازتان است، در این شرایط پیشنهاد میشود چنانچه مستاجر هستید به خانه ای کوچک تر نقل مکان کنید و مابقی مبلغ اجاره تان را که کاسته شده است را پس انداز کنید.

و اگر منزل شخصی می باشد میتوانید آن را بفروشید و یا حتی اجاره دهید و به منزل کوچک تری نقل مکان کنید که بتوانید با پولی که از این طریق بدست میاورید سرمایه گذاری مناسبی انجام دهید و پول بیشتری پس انداز کنید.

حتی ممکن است شما در یکی از شهر های بزرگ مستاجر باشید و منزلی کوچک تر در حومه شهر خریداری کرده باشید، هیچ دلیلی ندارد که شما ماهیانه مبلغ زیادی صرفا” به منظور زندگی در شهر بزرگ بپردازید، میتوانید با نقل مکان به منزل شخصی خودتان از هزینه های اضافی زندگی خود بکاهید.

پس انداز کردن پول به معنی خرج نکردن و سخت زندگی کردن نیست بلکه به معنی درست و هوشمندانه خرج کردن است.

همچنین ببینید

با یادگیری آرایشگری در هزینه ها صرفه جویی کنید

راه حل ۵۵: آرایشگر خودتان باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل ۵۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *