خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۴۸: یک حساب اضطراری پس انداز باز کنید

راه حل ۴۸: یک حساب اضطراری پس انداز باز کنید

 ۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۴۸: یک حساب اضطراری پس انداز باز کنید

یک حساب اضطراری باز کنید:
همیشه باید به فکر پس انداز و آینده باشیم.حساب اضطراری در واقع حسابی است که به بیان عامیانه مبلغی برای روز مبادا کنار گذاشته می شود تا اگر زمانی مجبور شدید تا مدتی بیکار بمانید و در اصطلاح از جیب بخورید، بتوانید هزینه ها ی واجب زندگی را بین ۳ تا ۶ ماه را تامین کنید.و یا اگر دچار مشکل و یا بیماری غیر قابل پیش بینی شدید بتوانید از عهده هزینه ها بر بیایید.از آنجایی که هر لحظه ممکن است به حساب پس انداز نیاز فوری پیدا کنیم بهتر است دسترسی به آن راحت باشد ولی حتما باید جدا از حسابی باشد که روزانه از آن استفاده میکنیم تا همیشه مطمئن باشید که بخشی از درآمد ماهیانه تان دست نخورده در حساب پس اندازتان باقی خواهد ماند.:

حساب پس انداز
پس انداز در حساب اضطراری

 

شما میتوانید با استفاده از راهکارهای ذیل برای خود یک حساب پس انداز داشته باشید:

۱-هر ماه یک مبلغ مشخص و ثابت را در نظر بگیرید که به حساب پس اندازتان منتقل کنید،این رفتار پس از چند ماه به عادت تبدیل خواهد شد و شما ماهیانه بخش مشخصی از درآمدتان را پس انداز خواهید کرد.
۲- اگر در ماه مبلغی اضافه بر درآمد ماهیانه تان داشتید ( اعم از اضافه کاری، پاداش و…) تمام آن مبلغ را به حساب پس انداز خود انتقال دهید.
۳-در پایان هر ماه مبلغی را که مانده است به حساب پس اندازتان انتقال دهید.
۴- بعد از چند ماه حساب پس انداز خود را چک کنید و اگر به مبلغ چشمگیری نرسیده بود حتما هزینه های زندگی خود را مرور کنید و خرج های اضافه و سنگین را حذف کنید و مبلغ بیشتری را به حساب پس اندازتان انتقال دهید.

و در انتها توجه داشته باشید شرایط اضطراری صرفا شامل زمان بیماری و یا عدم توانایی جسمانی برای پول درآوردن می باشد و شما نباید برای هزینه تعطیلات، سفر و یا جشن تولد و… به حساب پس اندازتان رجوع کنید.

من فقط به خاطر این ثروتمند هستم که می‌دانم چه زمانی در اشتباهم من با تشخیص اشتباهاتم نجات یافتم جورج سوروس (George Soros)

I’m only rich because I know when I’m wrong…I basically have survived by recognizing my mistakes

همچنین ببینید

راه حل ۴۴: ترموستات هایی را نصب کنید که قابلیت برنامه ریزی داشته باشند.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۴: ترموستات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *