خانه / پس انداز با کشینه / راه حل ۴۷: خودتان باغبانی کنید.
باغبانی گل و گیاه
باغبانی گل

راه حل ۴۷: خودتان باغبانی کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

باغبانی سبزی و صیفی جات و همچنین کیفیت آنها می تواند در سلامتی افراد بسیار تاثیر گذار باشد. در این مقاله کشینه به موضوع باغبانی می پردازیم.

اهمیت تازگی صیفی جات

سبزی و صیفی‌جات از مواد خوراکی لازم و ضروری در برنامه غذایی افراد است. به دلیل خواص بسیار زیاد این محصولات خوردن آنها ضروری و اجتناب ناپذیر است. اما چند نکته مهم در مورد این محصولات وجود دارد: این محصولات را باید تازه به تازه مصرف کرد، همچنین باید از نحوه کشت محصولات مطمئن بود. به طور مثال باید مطمئن شوید که کود های شیمیایی زیادی نداشته باشند  و یا با آب سالم آبیاری شده باشند تا از کیفیت و ماندگاری خوبی برخوردار باشند.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که سبزی تازه را خریده باشید اما موقع تمیز کردن متوجه شده باشید که میزان زیادی از آن قابل مصرف نیست یا به علت اینکه درست نگهداری نشده اند، زودتر از انتظار غیر قابل مصرف شده باشند و ناچارا آنها را دور ریخته باشید. اینها در واقع پول و هزینه شماست که دور ریخته می شود.

باغبانی و ذخیره پول

یکی از راهکارهایی که می تواند در هزینه های ماهیانه کمک کند اینست که به جای اینکه باغبان اختصاصی برای باغچه خود داشته باشید، این کار را خودتان انجام دهید. جدای از اینکه وقت گذاشتن با گلهای باغچه تان باعث تلطیف روحتان می شود، می توانید از وضعیت باغچه تان مرتب باخبر شوید و در صورت نیاز خرج های لازم را برای آنها بکنید. بیشتر افرادی که باغبان برای باغچه خود دارند، هیچ زمانی فرصت اینکه به معنای واقعی از باغچه خود لذت ببرند را ندارند. به عقیده بسیاری گلها مانند بچه های ما می مانند که گاهی نیاز به مراقبت دارند، چه بهتر که این مراقبت توسط خودتان انجام شود.

باغبانی شخصی
باغبانی گل و گیاه

باغبانی و درست کردن یک باغچه کوچک در حیاط خانه‌‌ی خود، هم می‌تواند یک سرگرمی ارزان و هم می‌‌تواند باعث پرورش برخی از سبزی‌ها برای خانواده‌ی شما باشد. می‌توانید در باغچه خود سبزی‌خوردن، فلفل گوجه یا خیار پروش دهید.

“پول هرگز افراد را خوشبخت نکرده است و نخواهد کرد. انسان هرچقدر بیشتر داشته باشد، خواسته‌اش بیشتر می‌شود. به جای اینکه فضایی خالی را پر کند، فضای خالی ایجاد می‌کند “– بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin)

همچنین ببینید

با یادگیری آرایشگری در هزینه ها صرفه جویی کنید

راه حل ۵۵: آرایشگر خودتان باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل ۵۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *