خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۴۴: ترموستات هایی را نصب کنید که قابلیت برنامه ریزی داشته باشند.

راه حل ۴۴: ترموستات هایی را نصب کنید که قابلیت برنامه ریزی داشته باشند.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۴۴: ترموستات هایی را نصب کنید که قابلیت برنامه ریزی داشته باشند.

می دانید که بخش زیادی از هزینه های ماهیانه مربوط به وسائل سرمایش یا گرمایشی است. یعنی ما ماهیانه هزینه زیادی را برای متعادل نگه داشتن دمای محیط کار یا منزلمان پرداخت می کنیم . اما شاید این را ندانید بخش عمده ای از این مبلغ را بابت هدر رفت انرژی پرداخت میکنیم.

یکی از دستاوردهای روز صنعت اتوماسیون استفاده از سیستم های هوشمند کنترل دما است. نصب و استفاده از ترموستات های برنامه دار (یا همان سیستم هوشمند)، به شما این امکان را میدهد که برای صرفه جویی و کاهش هزینه های انرژی، زمانی که در منزل نیستید ، سیستم به صورت خودکار از کار افتاده و به سادگی دمای منزل شما را متعادل نگه می دارد. این سیستم ها در ابتدا شاید پیچیده به نظر بیایند اما در عمل بسیار ساده و کاربردی هستند.

از جمله مزایای این سیستم ها را می توان، افزایش دقت عملکرد سیستم ها گرمایش و سرمایش اماکن و بازدهی آن ها و هم چنین کاهش میزان تلفات ناشی از عملکرد سیستم ها و بهره وری در مصرف انرژی دانست.

با استفاده از این ترموستات ها میتوانید سیستم گرمایشی و سرمایشی منزلتان را برای ساعت و زمان مشخصی تنظیم کنید و دیگر لازم نیست زمان هایی که منزل نیستید نگران هزینه های ناشی از مصرف و هدر رفت انرژی باشید.به این ترتیب حتی در مواقعی که با عجله از منزل و یا محیط کار خود خارج شوید به صورت خودکار دمای محیط تنظیم خواهد شد و انرژی مازاد به هدر نمیرود.

“من راز ثروتمند شدن در وال‌استریت را به شما می‌گویم. وقتی همه در ترس هستند شما طماع باشید و زمانی که همه طماع هستند شما بترسید” – وارن بافت (Warren Buffett)

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *