خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل۴: کادو و کاغذ کادو را خودتان بسازید به جای اینکه از مغازه بخرید.

راه حل۴: کادو و کاغذ کادو را خودتان بسازید به جای اینکه از مغازه بخرید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۴: کادو و کاغذ کادو را خودتان بسازید به جای اینکه از مغازه بخرید.

اگر می خواهید که پول پس انداز کنید و در عین حال خیلی دست و دلباز باشید، میتوانید  هدیه هایی را که برای اهدا به دوستانتان معمولا از بیرون تهیه می کنید خودتان در خانه بسازید. شما می توانید مخلوط غذاها، شمع، نان و یا شیرینی تازه، سوپ، کیک، و هر چیز دیگری را در خانه بدون هیچ محدودیتی و با کمترین هزینه تهیه کنید. قطعا دوستان و عزیزان شما قدر هدایا شما را می دانند و برای آنها ارزشی دوچندان خواهد داشت چرا که خود شما با سلیقه خو

د آنها را ساخته اید و این چیزی نیست که بشود از مغازه تهیه کرد. بیشتر اوقات این هدایا قابل مصرف هستند و مانند هدایای دیگر که باب میل شخص نیست و برای سالها در کمد او خاک می خورد، نیستند. از همه بهتر شما می توانید کارت هدیه که با دست خط خودتان نوشته اید را همراه با کادویتان به دوست خود بدهید.

 

اگر کمی دقیق به این مسئله نگاه کنید ، متوجه خواهید شد هزینه گرفتن کادو فقط محدود به کالایی که می خرید نیست بلکه هزینه رفت و آمد و زمانی که میگذارید را نیز شامل می شود. که در مرحله اول شاید جلب توجه نکند.اما نمیتوان آن را نادیده گرفت.  در حالی که با صرف همین زمان در منزل میتوان با هزینه بسیار کمتر هدیه ای خاص بسازید که هم خودتان و هم عزیزتان از نتیجه کار لذت ببرید و هم صرفه جویی کرده باشید.

“کسی که پول از دست می‌دهد چیز زیادی از دست داده است؛ کسی که دوستی را از دست می‌دهد، چیز بیشتری از دست داده است؛ کسی که ایمان و باور را از دست دهد، همه‌چیز را از دست داده است” – النور روزولت (Eleanor Roosevelt) سیاستمدار آمریکایی

 

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *