راه حل ۳۸: ولخرجی ممنوع

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۳۸: ولخرجی ممنوع.

خسیس نباشید ؛ اما ولخرجی کردن هم عاقبت ندارد . خوب است که یاد بگیریم چگونه خرج کنیم.  پول هایتان را مدیریت کنید.

سایت های زیادی هستند که با ترفند برنده شدن جایزه های آنچنانی شما را به نحوی ترغیب میکنند که در آنها پرداخت هزینه ثبت نام کنید یا خرید کنید .ثبت نام کردن در چنین سایت هایی که ممکن است خدماتشان اصلا مورد نیاز شما نباشد صرفا حجم بالایی از پولتان را هدر میدهد. پس سعی کنید پول های خود را در مسیر درست خرج کنید و از ولخرجی و پرداخت هزینه های اضافی بپرهیزید.

Do Not Waste Your Money

شما باید برای مخارج خود حد و مرز قایل باشید. پس تلاش کنید به نسبت این حد و مرز برای هزینه هایتان برنامه ریزی داشته باشید . مثلا خرج های ماهیانه خود را تخمین بزنید. هنگام تخمین زدن کلیه مخارج ضروری و مقداری هم برای تفریحاتتان در نظر بگیرید. این مبلغ پول را از درامت ماهیانه تان جدا کنید  و آن را داخل یک پاکت یا حساب بانکی جداگانه قرار دهید و از محل آن خرج کنید. زمانی که پول آن تمام شد شما می بایست خرج کردن را متوقف کنید. چون بیشتر از آن برایتان ولخرجی میباشد و همان ذخایری است که دارید هدر می دهید. و چنانچه پولی در پاکت یا حسابتان مانده بود میتوانید آنرا پس انداز کنید. بدین صورت میتوانید درآمد ماهیانه تان را مدیریت کنیدو بدانی کجا چه مقدار خرج کنید.

“کارآفرین موفق بودن ممکن است به معنای ثروت بسیار باشد. اما ثروت زیاد، مسئولیت زیادی به همراه دارد. مسئولیت برای من این است که در کسب‌وکارهای جدید سرمایه‌گذاری کنم، شغل ایجاد کنم، مردم را استخدام کنم و پول کنار بگذارم تا در جایی که تفاوتی را ایجاد می‌کنم از عهده مشکلات برآیم “– ریچارد برانسون (Richard Branson)

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *