خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۳۵: بجای خرید همه لوازم، برخی از آن ها را خودتان بسازید.

راه حل ۳۵: بجای خرید همه لوازم، برخی از آن ها را خودتان بسازید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۳۵: بجای خرید همه لوازم، برخی از آن ها را خودتان بسازید.

میتوانید به جای اینکه لوازم مختلف را خریداری کنید، با استفاده از امکانات موجودتان آنها را خودتان بسازید.  این کار برای شما چند نتیجه به همراه دارد ، اول از همه

ها،  تقویت قوه خلاقیتتان و در نهایت احساس رضایت از نتیجه کاری که انجام دادید.

ما در اینجا بیشتر به دنبال نتیجه اول هستیم ، یعنی صرفه جوئی در هزینه ها . بگذارید چند مثال از لوازم کارآمدی که در خانه خودتان میتوانید بسازید بزنیم.

برخی لوازم در منزل به نظر دور ریز میرسند. با کمی خلاقیت به وسیله آنها منزلتان را زیبا کنید ، مثلا چیدمان آینه های کوچک کنار هم ،بر روی دیوار میتواند منزل شما را زیبا تر کند.از آینه های کوچک جیبی برای اینکار  هم میتوان استفاده کرد. یا با تکه پارچه هایی که قابل استفاده نیستند کوسن یا کیف های کوچک بسازید.

برخی لوازم را خودتان بسازید

میتوانید با بطری های خالی برای خود گلدان و یا حتی آباژورهای زیبا بسازید.ازتخته های چوبی کمدهای قدیمی میشود برای کودکان میزهای تحریر زیبا ساخت. یا حتی با استفاده از پالت یا جعبه های میوه برای خودتان میزها یا تزئینات جذاب بسازید. کافی است در اینتر نت سرچ کنید و کلی ایده های خارق العاده بگیرید که خودتان از آن لذت ببرید

حتی میتوان با استفاده از مواد طبیعی و ارزان ، شوینده های طبیعی درست کرد و آن ها را جایگزین مواد شیمیایی نمایید. مثلا میتوان جوش شیرین و نمک را با هم ترکیب کرد و مواد شوینده ملایم درست کرد.و یا با ترکیب آب و الکل و آمونیاک اسپری شیشه شوی درست کرد.

“رئیس و کارفرما نیست که حقوق را پرداخت می‌کند. کارفرما فقط پول را مدیریت می‌کند. مشتری است که حقوق را پرداخت می‌کند” – هنری فورد (Henry Ford)

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *