خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۳۱: از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.
حمل-نقل-عمومی-کاهش-هزینه

راه حل ۳۱: از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۳۱: از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

روزانه افراد زیادی به محل کار، دانشگاه و مدرسه رفت و آمد می کنند و همین باعث حضور تعداد بسیار بالای خودرو در سطح شهر می شود. عمده افراد ترجیح میدهند به جای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از ماشین شخصی استفاده کنند. اما بد نیست بدانید با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی چقدر می توانید در هزینه هایتان صرفه جوئی کنید.

سیستم های حمل و نقل عمومی که در درسترس هستند عبارتند از تاکسی، مترو، اتوبوس، خطوط ویژه BRT. اگر منزل شما در نزدیکی یکی از این ایستگاه ها هستند به جای استفاده از اتومبیل شخصیتان ، از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. به طور مثال با استفاده از مترو با پرداخت هزینه خیلی کم می توانید مسافتی طولانی را طی کنید.

حمل و نقل عمومی و کاهش هزینه ها
Public-Transportation-Reduce-Cost

استفاده از خودروی شخصی هزینه های زیادی را به دنبال دارد، مهمترین آن هزینه سوخت است، هزینه سوخت خودرو از مهمترین هزینه های هر خانوار است که با استفاده از حمل و نقل عمومی می توان آن را به شدت کاهش داد. علاوه بر هزینه سوخت، هزینه استهلاک خودرو و هزینه تعمیرات و نگه داری، و بیمه را باید در نظر داشت. مقدار هزینه‌ای که صرف خرید، نگهداری و تعمیرات اتومبیل‌های شخصی می شود چند برابر میزانی است که بایست صرف هزینه حمل و نقل عمومی شود. این هزینه ها همان پولی است که شما سالیانه با کمی درایت بیشتر می توانید پس انداز کنید.

در نهایت اینکه جهت صرفه جوئی در هزینه رفت و آمد با وسایلی چون مترو , BRT و اتوبوس پیشنهاد میشود کارت های اعتباری سالیانه یا ماهیانه برای پرداخت هزینه تهیه کنید.

“موفقیت به سمت کسانی می‌آید که همه‌چیز در زندگی را صرف اشتیاق‌شان می‌کنند. برای موفق شدن مهم است که فروتن باشید و هرگز نگذارید پول و شهرت در سر شما جای بگیرد”  ای آر رحمان (A. R. Rahman)

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *