خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۲۷:  قبل از خرید لباس نگاهی دوباره به لباس های کمد خود بیاندازید.
خرید پوشاک بی رویه

راه حل ۲۷:  قبل از خرید لباس نگاهی دوباره به لباس های کمد خود بیاندازید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۲۷:  قبل از خرید لباس کمد لباس خود را بررسی کنید.

اگر شما از آن دسته افراد هستید که عادت دارند دائما به خرید لباس بروند و پوشاک جدید بخرند، قبل از این کار اول سری به کمدتان بزنید. تمامی آنچه که دارید را خوب بررسی کنید، هر آنچه که از قبل داشته اید را بررسی کنید. ببینید در این مخزن پر از لباس چه چیزهایی پیدا کنید. تمامی لباس ها را که پشت کمد پنهان مانده و از آنها غافل شده اید را بردارید و مرتب کنید و در قسمت جلوی قفسه بگذارید. ناگهان متوجه می شوید که جا لباسی شما کاملا متفاوت شده است.

چرا خرید اضافی؟

خرید لباس اضافی
Clean your Closet

میدانید علت چیست؟ علت این است که شما از روی عادت و بدون توجه به ضروت، پوشاک مورد نظر را خریداری کرده اید در نتیجه حجم عظیمی لباس دارید که برخی را حتی فراموش کرده اید که قبلا خریدید و هیچ وقت استفاده نکرده اید یا فقط یک بار پوشیده و فراموشش کرده اید.

نظم دادن به کمد لباس

تمامی لباس هایی را که زیر لباس های دیگر پنهان شده است را بیرون بکشید و مرتب به قسمت بالایی کمد خود انتقال دهید. با این تغییرات کوچک شما متوجه خواهید شد که هنوز لباس های زیادی دارید و واقعا لازم نیست در حال حاضر مجددا پولی برای خرید لباس هزینه کنید. این خرید های بدون برنامه ریزی و بی رویه فقط باعث میشود پولتان را از دست بدهید و بعد از مدتی مجبور شوید برای خرید لباس های جدید، قدیمی ها را دور بریزید و این یعنی دور ریختن پول. پولی که می توانست پس انداز شود.

 

“شما می‌توانید تنها در کاری که دوست دارید کامل شوید. پول را هدف خودتان قرار ندهید. به جای آن، کاری که دوست دارید انجام دهید را دنبال کنید، سپس آنرا آنقدر به خوبی انجام دهید که مردم نتوانند چشم از شما بردارند” – مایا آنجلو (Maya Angelou)

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *