خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل۲۵: داشتن اتومبیل های کارآمد و بهینه در مصرف سوخت
مصرف سوخت بهینه

راه حل۲۵: داشتن اتومبیل های کارآمد و بهینه در مصرف سوخت

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل۲۵: داشتن اتومبیل های کارآمد و بهینه در مصرف سوخت

کنترل مصرف سوخت در ماشین شما می تواند هزینه های ماهیانه تان را به شدت کاهش دهد.  اگر ماشین شما قدیمی شده است و به اصطلاح به خرج افتاده است، می توانید با صرف کمی هزینه بیشتر ماشینی بخرید که چند سال بیشتر از ساختش نگذشته باشد و احتمال خرابی و خرج تعمیرات آن به مراتب بسیار کمتر باشد. اینگونه علاوه بر آرامش خیالی که با خود به همراه دارد، در دراز مدت متوجه خواهید شد که چه مقدار از هزینه هایی که صرف تعمیرات خودرو قدیمیتان می شده را پس انداز نموده اید و برایتان سود آور بوده.

راه های دیگر کاهش مصرف سوخت:

با برخی راهکار های ساده دیگر میتوان مصرف سوخت اتومیبل را کاهش داد. ازجمله علل افزایش مصرف سوخت کثیف بودن فیلتر هوا، حمل وسایل اضافی در اتومبیل، استفاده از باربند، رانندگی با سرعت‌ بالا و پایین بودن شیشه اتومبیل، کم بودن باد لاستیک و فرسوده بودن لاستیک ها، تنظیم نبودن فرمان و … است. همه این موارد باعث احتراق ناقص سوخت و درنهایت افزایش مصرف بنزین اتومبیل می‌گردد.

صرفه جوئی در مصرف سوخت

ما می‌توانیم با انتخاب سوخت‌های استاندار ازجمله بنزین سوپر، هم باعث افزایش طول عمر موتور و هم مصرف بهینه‌ی سوخت شویم. جالب است بدانید در خودرو های دارای سیستم کروز، استفاده از این سیستم حین رانندگی میتواند تا ۶ درصد در مصرف سوخت ماشین صرفه جویی کند. همچنین تا حد امکان با دنده سبک رانندگی کنید؛ از ترمز های شدید پرهیز کنید و فراموش نکنید که به طور مرتب ترمزها را چک کنید. حتی کابل باطری را مرتبا چک کنید چرا که اگر پوسیده باشد باعث اختلال در برق رسانی به قسمت های مختلف خودرو شده و با کاهش عملکرد آنها باعث افزایش مصرف سوخت می شود .

“مهم نیست چقدر پول بدست می‌آورید، بلکه مهم این است چقدر از آنرا نگه می‌دارید و برای چند نسل آنرا نگه می‌دارید” – رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

خطای پایگاه‌داده وردپرس: [Incorrect key file for table './cashinehblog_db/wp_comments.MYI'; try to repair it]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1596 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *