خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۲۱: به مصرف دارو نه بگویید

راه حل ۲۱: به مصرف دارو نه بگویید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۲۱: به مصرف دارو نه بگویید

مصرف دارو به بهانه های مختلف متاسفانه امروزه خیلی شایع شده است. در این مقاله به روش های جایگزین ساده و کم خرج برای کاهش مصرف دارو می پردازیم.

فشارها و استرس‌هایی که هر روزه به دلایل مختلف به ما وارد می‌شود می‌تواند ما را درگیر اضطراب مزمن کرده و مشکلات متعددی را به‌وجود بیاورد. امروزه هزینه کردن برای تهیه دارو های آرام بخش برای کاهش استرس در روزهای پرمشغله و پر استرس امری رایج شده است.

اما این کار حقیقتا توجیهی آسان است و تنها یک راه ساده، کوتاه مدت و همراه با عوارض جانبی بسیار می باشد. اگرچه به نظر میرسد خرید و مصرف این داروها حالمان را بهتر میکند، اما ضرورتا این طور نیست و خیلی از اوقات این حس تلقین است که حالمان را خوب می کند. بی شک راههای بهتری هم وجود دارد که بتوان بدون مصرف این قبیل داروها احساس یهتری داشت،  راهی بدون هزینه وبدون عوارض حانبی جبران ناپذیر.

روش های جایگزین مصرف دارو

ورزش کردن همیشه بهترین گزینه است. شاید فکر کنید ورزش هم نیاز به صرف هزینه برای ثبت نام در باشگاه و خرید لوازم ورزشی و گرفتن برنامه از مربی دارد. اما راه های بدون هزینه همیشه وجود دارند. مثلا به طور منظم و مرتب روزانه نیم ساعت پیاده روی داشته باشید. راه دیگر پیشنهادی مدیتیشن و یا حتی یه چرت کوتاه که میتواند با دور کردن شما از فضای پر التهاب برای از بین بردن استرس بسیار مفید باشد.

اگر دچار تنش و استرس هستید به شما پیشنهاد میکنیم کتاب بخوانید، فیلم تماشا کنید و یا در حیاط خود باغبانی کنید. سعی کنید خودتان را با فعالیت های اینچنینی مشغول کنید. پیشنهاد میکنیم هر روز (مخصوصا صبح ها) چند دم و بازدم عمیق داشته باشید تا با افزایش میزان اکسیژن در خون، اضطرابتان کاهش یابد. 

به مصرف دارو نه بگویید
Say No to drugs

در نظر داشته باشید هزینه کردن به منظور خرید داروهای کاهش استرس و آرام بخش در دراز مدت، استرس شما را نه کم می کند و نه از بین می برد.بنابراین پیشنهاد می شود جای خرج اضافه، روش های گفته شده را جایگزین دارو برای کاهش استرس بنمایید.

“اگر شما برای زمان‌تان ارزش قائل نشوید، دیگران نیز قائل نخواهند شد. بخشیدن زمان و استعدادتان را متوقف کنید. برای چیزی که می‌دانید ارزش قائل شوید و شروع به کسب درآمد از آن کنید “ کیم گارست (Kim Garst)

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *