خانه / پس انداز با کشینه / راه حل ۲: تلویزیون خود را خاموش کنید.

راه حل ۲: تلویزیون خود را خاموش کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل۲ : تلویزیون خود را خاموش کنید.

یک راه اصلی برای پس انداز کردن و صرفه جویی در هزینه ها اینست که زمانی که صرف تماشای تلویزیون می کنید را کاهش دهید. کم تر کردن زمان تماشای تلویزیون فواید مختلفی دارد که از جمله آن می توان از کمتر در معرض تبلیغات گرفتن، مصرف برق کمتر، و زمان بیشتر داشتن برای تمرکز بر روی مسائل مهمتر زندگی مانند یک درآمد جانبی و … را نام برد.خاموش-کردن-تلویزیون

بر طبق تحقیقات انجام گرفته تبلیغات در بسیاری موارد باعث ایجاد هیجان کاذب در فرد بیننده شده و او را ترغیب به انجام خرید هایی می کند  یا یا برایش ضرورتی ندارد یا اینکه او به سوی خرید محصولاتی با قیمت بالاتر میبرد که در بسیاری موارد از نظر کیفی با محصول مشابه با قیمت پایین تر تفاوت چندانی ندارد. و این یعنی بیننده هیجان زده بخشی از درآمد خود را به راحتی هدر می دهد.

 

در مورد مصرف برق تلویزیونها بهتر است بدانید تلویزیون های پلاسما و LCD به ترتیب در هر اینچ مربع ۰.۳۶ و ۰.۲۷ وات برق مصرف میکنند . در بین LCD  ها ۴۲ اینچی با مساحت ۷۵۰ اینچ مربع محبوب تر است ، و در هر ساعت ۲۰۲ وات انرژی مصرف میکند. در بین پلاسما ها نیز ۵۸ اینچی محبوبیت بیشتری دارد و با مساحت ۱۴۴۰ اینچ مربع در هر ساعت ۵۱۸ وات برق مصرف میکنند . هر ساعتی که شما بی هدف  پای تلویزیون بنشیند هزینه برق مصرفی تان به هزینه های دیگر اضافه میشود.

افرادی که وقتشان را کمتر جلوی تلویزیون هدر میدهند زمان بیشتری دارند میتوانند از مغزشان استفاده بهتری داشته باشند . نشستن زیاد پای تلویزیون مغزتان را تبدیل به یک سیب زمینی میکند، چون وقتی تلویزیون می بیند از ذهنتون کار نمی کشید و نتیجه آن تحلیل رفتن قوای ذهن است.در صورتی که در  همین زمان ها می توانید بیشتر مطالعه، فکر و به دنبال راه های جدید پول درآوردن باشید.

“هر روز یک حساب بانکی است و زمان، ارز ماست. پس هیچ‌کس ثروتمند نیست و هیچکس نیز فقیر نیست، ما همگی ۲۴ ساعت در اختیار داریم”  کریستوفر رایس (Christopher Rice)

همچنین ببینید

با یادگیری آرایشگری در هزینه ها صرفه جویی کنید

راه حل ۵۵: آرایشگر خودتان باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل ۵۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *