خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل۱۸: عادت استفاده بیش از حد از کارت اعتباری را ترک کنید.

راه حل۱۸: عادت استفاده بیش از حد از کارت اعتباری را ترک کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۱۸: عادت استفاده از کارت های اعتباری را ترک کنید.

Credit Card - کارت اعتباری
Credit Card

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولا با کارت های اعتباری خود به مشکل بر میخورید، پیشنهاد می کنیم آنها  را پنهان کنید، و یا در مکان امنی در خانه خود نگه دارید. توصیه میکنیم: “در کیف پول خود نگه ندارید.” اینکه داشتن کارت اعتباری و استفاده از آن در دنیای امروزی مزایای زیادی دارد را انکار نمی کنیم ، این کارت ها نیاز حمل پول مبالغ بالای پول نقد را از بین برده اند و به راحتی میتوان هر لحظه و هر جا از آنها استفاده کرد، اما نکته اینجاست که با استفاده از کردیت کارد کمتر به کاهش پولتان دقت میکنید و راحتر هزینه میکنید. در اینجا منظور بیشتر همان هزینه های غیر ضروری است. پس پیشنهاد میکنیم سعی کنید با برنامه ریزی، مبالغ مشخصی نقدینگی همراه خود داشته باشید و در خرج کردن آن دقت کنید.

چند راهکار برای مدیریت خرج ها

دور نگه داشتن کارت اعتباری

اگر نیاز دارید که یک کارت اعتباری برای مواقع اضطراری نگه دارید، این قابل قبول است. فقط آن را در کیف پول خود نگه ندارید. اگر شما تحریک می شوید که مدام از آن استفاده کنید، کارت خود را دور از دیدرستان قراردهید. همچنین جایی باشد که به آن فکر نکنید. و مغزتان آنجا نباشد.

کنترل مرتب صورت حساب کارت اعتباری

یکی از عواملی که باعث می شود مخارج ماهیانه شما زیاد شود این است که کنترلی روی صورت حساب کارت اعتباری خود ندارید. مدیریت مرتب هزینه ها انجام شده و خرج هایتان باعث می شود که در انتهای ماه با یک صورت حساب شوک کننده مواجه نشوید. هم چنین ممکن است مواردی در صورت حساب شما باشند که به اشتباه حساب شده باشند و شما بتوانید با هماهنگی بانک صادر کننده کارت اعتباری خود آنها را حل کنید. برای مدیریت خرج های خود ماهانه حداقل ۳ بار صورت حساب خود را مرور کنید.

 

“وقتی جوان بودم فکر می‌کردم پول مهمترین چیز در زندگی است، الان که پیر شده‌ام می‌دانم که همینطور است”  اسکار وایلد (Oscar Wilde)

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *