خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل ۱۴: معاوضه کتاب ، سی دی/دی وی دی را با دوستانتان در کتابخانه و یا اینترنت
معاوضه کتاب

راه حل ۱۴: معاوضه کتاب ، سی دی/دی وی دی را با دوستانتان در کتابخانه و یا اینترنت

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل ۱۴: معاوضه کتاب ، سی دی/دی وی دی را با دوستانتان در کتابخانه و یا اینترنت

خیلی راحت می توانید با معاوضه کتاب /مجله /  سی دی یا دی وی دی هایی که استفاده ای ندارید بسیاری از آن ها را با دوستانتان تبادل کنید. زمانی که هیچ کاری برای انجام ندارید و حوصله تان سر رفته است آنها را تمیز کنید، لیستی از آنها تهیه کنید و این لیست را با دوستانتان اشتراک بگذارید شاید آنها به کتاب، مجله،  سی دی / دی وی دی شما احتیاج داشته باشند. شما می توانید حتی لیست خود را آنلاین به اشتراک بگذارید و در سایت‌هایی مثل PaperBackSwap تا تمام دنیا به لیست شما دسترسی داشته باشند. اگر  نزدیک شما کتابخانه ای وجود دارد که کتاب یا سی دی به مردم امانت می دهد، به آن کتابخانه بروید و لیست خود را به آنها بدهید. در صورتی که کسی کتابی از شما را به امانت بگیرد شما به راحتی می توانید پول درآورید. هرچه قدر بیشتر به دیگران امانت بدهید و کتاب، مجله، … شما به امانت گرفته شود شما پول بیشتری در می آوردید.

برخی کتاب فروشی ها کتاب های دسته دوم را خریداری میکنند وبا قیمت پایین تر به فروش میرسانند. اگر کتاب هایی دارید که دیگر به آنها احتیاج ندارید (مثل کتب تستی کنکور) میتوانید آنها را به این مراکز برده و بفروشید و بخشی از پولی را که بابت خرید این کتابها پرداخت کرده بودید را هرچند مبلغ کمی باشد، جبران کنید.

“پول روی درخت مقاومت و پافشاری رشد می‌کند” – ضرب‌المثل ژاپنی

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *