خانه / پس انداز با کشینه / راه حل ۱۳: برای صرفه جویی در هزینه ها: استفاده از لامپ کم مصرف
صرفه جویی برق

راه حل ۱۳: برای صرفه جویی در هزینه ها: استفاده از لامپ کم مصرف

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۱۳: چراغ ها را خاموش یا از لامپ کم مصرف استفاده کنید

روشن نگه داشتن چراغ اضافه شاید از راحتی شما کم کند ولی در دراز مدت خیلی به نفع شماست. تعویض لامپ ها با لامپ کم مصرف می تواند شما را در پایین آوردن هزینه ها کمک کند. روشن نگه داشتن چراغ ها در خانه تان شاید از بُعد کیلو وات مصرفی زیاد برای شما گران و سنگین به نظر نرسد ولی در دراز مدت خیلی گران برای شما تمام می شود.

صرفه جویی برق

برای اینکه تا جایی که امکان هست بتوانید پول ذخیره کنید، هر زمان که اتاق و یا خانه تان را ترک می کنید، چراغ ها را خاموش کنید. همچنین خاموش کردن چراغ ها زمانی که شما به مقدار کافی نور طبیعی یا همان نور آفتاب در منزل دارید، می تواند به شما کمک کند که مقدار قبض برقتان را کاهش دهید. در یک کلام : اگر لامپی اضافه روشن است خاموش کنید. به خاطر داشته باشید لامپ‌های قدیمی بیشتر انرژی خود را به صورت گرما می‌سوزانند تا اینکه نور تولید کنند. آنها را با لامپ‌های LED یا فلورسنت جایگزین کنید که هر دو آنها انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

همچنین اگر لامپ بیرون خانه را بخاطر مسایل امنیتی شب‌ها روشن نگه می‌دارید می‌توانید به جای لامپی که همه شب بی‌وقفه روشن می‌ماند، از لامپ‌های چشمی استفاده کنید که سنسور حرکتی دارد. میتوانید لامپ های حیاط را از نوع خورشیدی تعبیه کنید تا در طول روز با نور خورشید شارژ شده و در شب روشن بمانند

(هرگز نشه فراموش لامپ اضافی خاموش)

 

“چیزی که یادگیری‌اش برای کودکان اهمیت دارد این است که مهم نیست چقدر پول دارند، چقدر بدست می‌آورند، برنده می‌شوند یا به ارث می‌برند. بلکه لازم است نحوه خرج کردن و پس‌انداز آنرا بدانند و اینکه چطور پول را برای رفع نیاز دیگران بدهند. مدیریت پول به همین معناست و به همین دلیل است که ما به بچه‌ها بطور مستمر پول می‌دهیم” باربارا کلوروسو (Barbara Coloroso)

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

با یادگیری آرایشگری در هزینه ها صرفه جویی کنید

راه حل ۵۵: آرایشگر خودتان باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل ۵۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *