خانه / پس انداز با کشینه / صرفه جویی در هزینه ها / راه حل۱۲: اگر خودتان را دوست دارید از سیگار دست بکشید.

راه حل۱۲: اگر خودتان را دوست دارید از سیگار دست بکشید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها:

راه حل۱۲: اگر خودتان را دوست دارید از سیگار دست بکشید.

اگر هنوز سیگار می کشید، باید این را تا الان بدانید که عادت سیگار کشیدن شما نه تنها هزینه گزافی دارد بلکه در نهایت بسیار کشنده است. اگر می خواهید که عمرتان افزایش یابد و به مقدار زیادی پس انداز خود را افزایش دهید، آسانترین راه اینست که از استعمال دخانیات به طور کل دست بکشید. شما می توانید به طور آنی و غیر تدریجی از سیگار کشیدن دست بکشید.

شما همچنین می توانید از محصولات کشنده عادت سیگار مانند برچسب نیکوتین که در بازار قابل تهیه است استفاده کنید و یا از سیگار الکترونیکی استفاده کنید. این محصولات به شما کمک می کنند تا برای خودتان زمان کافی بخرید تا از لحاظ مغزی به این تصمیم عادت کنید. تجربه ثابت کرده ترک سیگار نیاز به زمان دارد در مرحله اول باید خواست، تا بعد توانست.

طبق اخرین اظهارات محمدرضا مسجدی، دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات :”ایرانی ها روزانه معادل ۳۰ میلیارد تومان

همین امروز سیگار را ترک کنید.

سیگار می‌کشند. سالانه نزدیک به ۶۰ میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود که بین ۱۵ تا ۲۵ میلیارد آن قاچاق است.” این آمار یعنی همان مقدار پولی که روزانه می تواند پس انداز شود ، اما به راحتی دود می شود ، درکنار آن هزینه هایی که بعدا افراد سیگاری را به برای درمان بیماریها و عوارض ناشی از سیگار درگیر می کند را هم در نظر بگیرید .

پس پیشنهاد میکنیم از همین امروز به ترک سیگار بیاندیشید و  هر تصمیمی که بگیرید این را باید بدانید که از سیگار کشیدن هر روزه شما بهتر است.

“شما عالی‌ترین دارایی خودتان هستید. زمان، انرژی و پول‌تان را برای یادگیری، مراقبت و تشویق بزرگ‌ترین دارایی‌تان اختصاص دهید” – تام هاپکینز (Tom Hopkins)

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

راه حل ۴۵: هنگام خرید عمده به قیمت واحد محصولات توجه کنید.

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها راه حل ۴۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *