خانه / پس انداز با کشینه / راه حل ۱۰: بیشتر آب بخورید

راه حل ۱۰: بیشتر آب بخورید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها

راه حل ۴: بیشتر آب بخورید

تا به حال همیشه از اثرات مفید نوشیدن آب برای بهبود وضعیت جسمانی بدن صحبت شده است. حتی افرادی که به تناسب اندام، نداشتن اضافه وزن و پوست شفاف تمایل دارند نیز به نوشیدن آب توصیه شده اند، اما چه بخواهید چه نخواهید، نوشیدن زیاد آب از لحاظ اقتصادی نیز به نفع شماست. قبل از هر وعده غذایی یک لیوان بزرگ آب بخورید تا احساس سیری کنید و غذای کمتری بخورید. این نه تنها روی خرج غذا به شما کمک می کند و باعث صرفه جویی می شود بلکه شما بعد از اینکه تشنگیتان رفع شد احساس بهتری خواهید داشت. یکی از دلایلی که پزشکان تغذیه، افراد را به نوشیدن آب پیش از هر وغده غذایی توصیه میکنند همین اثر آب خوردن بر کاهش اشتهاست.

نوشیدن آب

شاید به این نکته دقت نکرده باشید که آب در جلوگیری از آنژین قلبی, میگرن, کولیت, آسم, فشار خون بالا, دیابت در مراحل اولیه, کلسترول بالا, افسردگی, سندرم خستگی مزمن, لوپوس, ام.اس. و دیستروفی عضلانی نقش دارد. و همه این بیماریها انسان را مدت زیادی درگیر مصرف داروهایی گران جهت درمان میکند.

علاوه بر این خوردن آب بیشتر، چه از بطری آب همیشه همراه شما و چه در رستوران، به این معنی خواهد بود که شما صرفه جویی می کنید چرا که هزینه کمتری را بر روی نوشیدنی های مختلف از جمله نوشابه، آبمیوه، دلستر، … پرداخت خواهید کرد. به یاد داشته باشید که آب شیر نه تنها به تمیزی آب معدنی است بلکه از همه مهمتر رایگان است.

خوب که دقت کنید میبینید چقدر راحت میشود با صرفه جویی زندگی کرد و پول را به راحتی هدر نداد. درواقع با برخی تغییرات کوچک میشود چنان زندگی کرد که همیشه مقداری برای پس انداز باقی گذاشت. هزینه ویزیت پزشک، آزمایش، عکس ، بیمارستان و داروها به راحتی بخش عمده درامدتان را از دستتان میگیرد . اما خیلی ساده می توان جلوی آن را گرفت.

“زمانیکه حقوق‌تان کم است پس‌انداز کنید؛ وقتی شروع به کسب پول بیشتر کنید اینکار غیرممکن است “– جک بنی Jack Benny

درباره ی Atefeh Davarpanah

همچنین ببینید

با یادگیری آرایشگری در هزینه ها صرفه جویی کنید

راه حل ۵۵: آرایشگر خودتان باشید

۷۲ روش برای پس انداز پول و صرفه جویی در هزینه ها: راه حل ۵۵: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *