خانه / تجارت الکترونیک / توصیه‌های پلیس فتا برای خرید اینترنتی امن

توصیه‌های پلیس فتا برای خرید اینترنتی امن

رئیس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان اینکه امروزه بسیاری از کار‌های مهم و ضروری از طریق اینترنت انجام می‌شود، گفت: کوچکترین غفلت و سهل انگاری در استفاده از فضای مجازی می‌تواند مشکلات فراوانی ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی رئیس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر، اظهارداشت: بر اساس گزارشات واصله برخی از فروشگاه‌های اینترنتی که پس از ثبت سفارشی خرید کالا و خدمات و دریافت مبالغ از مشتریان به علت عدم وجود اجناس، قرارداد مزبور را فسخ می‌کنند؛ در حالیکه مبالغ دریافتی از مشتریان را با تاخیر طولانی بعضاٌ تا دو هفته و یا بیشتر عودت می‌دهد.

این مقام انتظامی به مشتریان خرید‌های اینترنتی توصیه کرد: صرفاٌ از سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک که از شهرت مناسبی در انجام امورات مربوط به فروش کالا و خدمات به صورت اینترنتی برخوردار هستند، خرید کنند یا اینکه حتی المقدور سفارش خرید به گونه‌ای تنظیم شود که دریافت کالا و خدمات و نیز پرداخت وجه همزمان صورت پذیرد.

وی ادامه داد: مشتریان قبل از هرگونه خرید نسبت به مطالعه شرایط و ضوابط فروشگاه‌ها در امر ثبت سفارش، نحوه تحویل کالا و خدمات، تعویض و فسخ قرارداد اقدام کرده و با کلیک بر روی آرم نماد اعتماد الکترونیک (en) ضمن بررسی اصالت نماد از هویت فردی، مکانی، تاریخ انقضاء و اعتبار سایت مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کنند.

رئیس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: در صورت بروز تخلف از سوی فروشگاه‌های اینترنتی و موارد مشابه شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت enemad.ir بخش ثبت شکایت و یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

تمامی فروشگاه های طرف قرارداد کشینه دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هستند و داشتن نماد الکترونیکی و امن بودن خرید کاربر همواره یکی از اولویت های کشینه بوده است. کاربران می توانند به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای خرید اینترنتی خود را از این فروشگاه ها انجام داده و بر روی خرید های خود کشینه دریافت کنند.

کشینه بهینه ترین خرید آنلاین

همچنین ببینید

اینفلوئنسر

چطور می‌توانیم کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق‌تری داشته باشیم؟ (بخش دوم)

بودجه مشخصی برای کمپین درنظر بگیرید موضوع هزینه در یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ یک موضوع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *