خانه / راهنمای خرید / لباس و استایل مناسب برای مراسم مختلف را چطور انتخاب کنیم؟
استایل مناسب

لباس و استایل مناسب برای مراسم مختلف را چطور انتخاب کنیم؟

نوع لباس پوشیدن ما بسیار بیشتر از آنچه که تصورش را می‌کنیم اهمیت دارد. هنگام ملاقات با افراد، پیش از شروع هر صحبتی، این پوشش ماست که اولین پیام را درموردمان به طرف مقابل منتقل می‌کند. نمی‌توان انکار کرد که اولین قضاوت‌ها درمورد افراد، از روی اولین نگاه به نوع لباس پوشیدن آن‌ها شکل می‌گیرد. همه‌ی ما به طور ناخودآگاه در نگاه اول به اشخاص، نتیجه گیری‌هایی می کنیم، که این نکته نشان می دهد نوع پوشش تا چه اندازه در قضاوت دیگران نسبت به ما تاثیرگذار است.

در این مطلب به نوع لباس پوشیدن مناسب هرمراسم اشاره می‌کنیم.

مراسم عروسی

لباس مناسب مراسم عروسی برای مردان، معمولا کت و شلوار مشکی یا سفید است، مگر اینکه قرار باشد به عنوان ساقدوش یا مهمانان ویژه، لباسی هماهنگ با دیگران بپوشید که در این صورت، دیگر نوع لباس و رنگ آن به تم مناسب مهمانی بستگی دارد.

پیراهن جشن عروسی

خانم‌ها بهتر است برای انتخاب لباس، از پوشیدن پیراهن سفید صرفنظر کنند، چرا که پیراهن سفید مختص عروس است. می‌توانید پیراهن ماکسی یا پیراهن کوتاه بپوشید و در این زمینه هردونوع پوشش رایج است و به یک اندازه استفاده می‌شود. اما زیورآلاتی که استفاده می کنید متناسب با پیراهن و تم عروسی باشد.

برای مردان انتخاب لباس آسانتر است. کت و شلوار تیره به همراه کفش مشکی رنگ، همیشه برای هر مراسم عروسی، انتخاب مناسبی است.

مهمانی تولد یا دورهمی دوستانه

در این مهمانی‌ها معمولا یک جمع خودمانی و دوستانه دورهم جمع می‌شوند اما به هرحال این جمع شدن به بهانه مهمانی است و بهتر است لباس خیلی راحت و پوشش غیررسمی نداشته باشیم. کت و شلوار یا کت تک برای آقایان و لباس شب برای خانم‌ها، انتخاب مناسبی برای این نوع مهمانی‌ها هستند.

لباس مهمانی

خانم‌ها  می‌توانند پیراهن کوتاه تا زانو را هم برای این مهمانی‌ها انتخاب کنند اما باید توجه داشته باشند بین جذاب بودن و پوشش نامناسب برای مهمانی، مرز باریکی وجود دارد.

مهمانی شام

این نوع میهمانی را هم از نظر پوشش می‌توان شبیه به مهمانی‌های دوستانه در نظر گرفت. البته کار عاقلانه‌تر این است که پیش از رفتن، از میزبان در مورد جو مهمانی و اینکه تا چه اندازه رسمی است بپرسیم. قطعا دوست ندارید با لباس نامناسب، میزبان را پیش باقی مهمانان خجالت زده کنید!

مهمانی شام

مهمانی کاری یا دورهمی با همکاران

در میهمانی یا دورهمی‌های کاری، لازم نیست سعی کنید خیلی جذاب و دل‌فریب لباس  بپوشید. بهتر است پوششی انتخاب کنید که به جدی گرفته شدن شما کمک کند. از طرفی خیلی رسمی ظاهر شدن در مراسمی که به عنوان دورهمی یا میهمانی شام برگزار شده است، آنچنان مناسب نیست و ممکن است باعث معذب شدن افراد دیگر شود. بهتر است یک استایل نه چندان رسمی اما متناسب با فضای کار انتخاب کنید.

دورهمی کاری

برای آقایان، شلوار کتان با تی شرت یقه دار یا پیراهن ساده و کفش کالج می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. برای خانم‌ها دامن‌ و بلوز راحت اما رسمی  و مناسب با فضای کار توصیه شده است.

مصاحبه های کاری

مصاحبه‌های کاری، یکی از مهم‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین اتفاقاتی است که یک فرد در آن حضور می‌یابد. نوع لباس پوشیدن شما باید این پیام را به طرف مقابل منتقل کند که نظم و دیسیپلین از ویژگی‌های شخصیتی شماست. مرتب بودن لباس‌ها، تمیز بودن کفش‌ها و چند فاکتور ریز دیگر، چیزهایی است که مدیران بخش نیروی انسانی، با دقت آن‌ها را بررسی می‌کنند.

مصاحبه شغلی

اگر آراسته و مرتب به مصاحبه شغلی بروید، برای آن‌ها به این معناست که شما برای آن کمپانی یا شرکت به میزان کافی احترام قائل بوده‌اید و نسبت به شغل خود و همکاری با آن‌ها علاقه‌مند هستید. آقایان هرچه پوشش رسمی‌تری انتخاب کنند بهتر است. برای مصاحبه‌های کاری مهم، کت و شلوار بهترین انتخاب است. خانم‌ها هم علاوه بر انتخاب استایل رسمی، بهتر است بیش از اندازه از زیورآلات استفاده نکنند، یک ساعت مچی بسیار معقول‌تر از جواهرات غیرضروری به نظر می‌رسد.

به طور کلی استایل مناسب داشتن و دانستن اینکه برای هر موقعیتی چه لباسی انتخاب کنیم یک توانایی ویژه است که با تجربه و تحقیق، می‌توان آن را بهتر و بیشتر آموخت.

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *