خانه / راهنمای خرید / بهترین برندهای لاستیک پرادو

بهترین برندهای لاستیک پرادو

پرادو از محصولات شرکت تویوتای ژاپن و از زیرمجموعه‌های لندکروز به شمار می‌آید.  هم‌چنین پرادو جزو محبوب‌ترین SUVها (شاسی بلندها) می‌باشد. از ویژگی‌های متمایز کننده پرادو می‌توان دیفرانسیل قوی آن را نام برد که برای آفرود بسیار مناسب می‌باشد. پرادو در انواع مدل‌های GX  دو در، GX چهار در، TX دو در، TXL چهار در، VX  دو در، VX  چهار در  و VXL چهار در موجود می‌باشد.

prado tyre

ویژگی‌های لاستیک پرادو

لاستیک پرادو در مقایسه با خودروهای هم کلاس خود بزرگ‌تر و پهن‌تر می‌باشد. این ویژگی در تعادل بیشتر خودرو تاثیر گذار است. سایز رینگ‌های پرادو که به خودرو زیبایی می‌بخشند ۱۷ اینچ می‌باشد.

سایز استاندارد پرادو ۲۶۵/۶۵R 17 می‌باشد. اما می‌توان سایزهای ۲۷۵/۶۵R 17، ۲۸۵/۶۵R 17 را به عنوان سایزهای جایگزین استفاده کرد.  استفاده از سایز پهن تر  در صورتی ممکن خواهد بود که خودرو شما در حالت استاندارد باشد و هیچ گونه تغییری در کاهش ارتفاع و محور ها نداده باشید.

شاخص‌های لاستیک

tyre

برای خرید لاستیک پرادو و یا هر خودروی دیگری این شاخص‌ها را می‌توان در نظر گرفت طراحی و ظاهر، طول عمر و دوام، کنترل و فرمان پذیری، عملکرد در مسیرهای خشک، مسیرهای مرطوب و مسیرهای برفی، ترمزگیری، سر و صدا، کیفیت سواری، مصرف سوخت، نرمی و چسبندگی و ارزش خرید آن می‌باشد.

این شاخص‌ها را حتما در ذهن خود داشته باشید. با توجه به این شاخص‌ها، نیازهای خود از لاستیک خودروی خود را تعیین کنید و بر اساس بودجه مورد نظر بهترین انتخاب را داشته باشید. برای مثال اگر می‌خواهید از خودروی خود در آفرود استفاده نمایید حتما از عملکرد لاستیک در شرایط‌های سخت مانند صخره پیمایی، زمین گلی، زمین شنی و برف عمیق آگاهی پیدا کنید و یا از میزان چسبندگی لاستیک اطلاعات کسب کنید. لاستیک‌ها می‌توانند به صورت چهار فصل، تابستانه و زمستانه باشند. لاستیک ‌های چهار فصل برای آفرود مناسب نمی‌باشد، چون برای تحمل ضربات شرایط خارج از جاده نمی‌تواند مناسب باشد.

با توجه به نکاتی که گفته شد دریافته‌اید که انتخاب یک لاستیک به عنوان لاستیک برتر کار سختی است. و با توجه به کارایی و هزینه‌ می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اما در ادامه مطلب برترین برندهای لاستیک طبق معتبرترین نظرسنجی‌های خارجی و داخلی را آورده‌ایم.

برندهای لاستیک پرادو

انواع برندهای لاستیک پرادو در انواع دسته بندی لاستیک‌های  بریجستون، پیرلی، تراینگل، تیگار، دانلوپ، فالکن، پرسا، بی اف گودریج، مکسس، کانتیننتال، سونار، نانکن، هانکوک، یوکوهاما، نکسن، تویو، جیتی، لاسا، کمهو و رودستن، میشلین و… جای می‌گیرند.

لاستیک‌های برتر خارجی

جی دی پاور به عنوان یک سایت معتبر طبق نظر سنجی‌هایی که در سال ۲۰۱۷ برگزار کرده است برندهای برتر خودروهایی در کلاس پرادو را گزارش داده است. میشلین در رتبه اول، سپس پیرلی، بیرجستون، گودیر، دانلوپ، کانتیننتال به ترتیب عملکردهای قدرتمندی داشته‌اند و در انتهای لیست نیز هانکوک را می‌توان مشاهده کرد.

اگر علاقه مند به خرید لاستیک‌های کره‌ای باشید، خوب است بدانید که طبق نظرسنجی‌ها لاستیک‌های هانکوک، کومهو و نکسن در رتبه‌های برتر قرار می‌گیرند. لاستیک کومهو با نام تجاری مارشال هم در ایران شناخته می‌شود.

لاستیک‌های پر فروش در ایران

در ایران می‌‌‌‌‌‌‌‌توان اکثر برندهای لاستیک خارجی را نیز یافت. در ایران نیز در دسته لاستیک‌های داخلی، بارز و یزدتایر پرفروش ترین لاستیک‌ها هستند. در دسته لاستیک‌های خارجی نیز هانکوک، کمهو، رودستن، فالکن، سومیتومو، تراینگل از پرفروش‌ترین‌ها می‌باشد.

کشینه بهترین خرید آنلاین

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *