خانه / راهنمای خرید / ۱۰ نکته برای تشخیص پاوربانک مناسب

۱۰ نکته برای تشخیص پاوربانک مناسب

پاوربانک چیست؟

پاوربانک یک شارژر قابل حمل برای موبایل، تبلت، لپتاپ و دیگر وسایل الکترونیکی شما می‌باشد و اگر همیشه در سفر باشید و یا زمان زیادی را بیرون از خانه بگذرانید  قطعا پاوربانک مورد نیاز شما خواهد بود، چرا که همه جا پریز برق در دسترس شما نمی‌تواند باشد. اگر قصد خرید پاوربانک دارید، حتما نکات زیر را قبل از خرید بخوانید.

power bank

۱-ظرفیت پاوربانک

هر چند وقت یکبار وسایل الکترونیکی خود را بدون پاوربانک شارژ می‌کنید؟ این پرسشی است که ظرفیت پاوربانک به شما پاسخ می‌دهد. سوال مهم دیگر این است که شما برای چه وسیله الکترونیکی قصد استفاده از پاوربانک دارید. برای مثال لپتاپ ظرفیت بیشتری برای شارژ می‌خواهد تا تلفن همراه. تلفن همراه می‌تواند با قدرت ۳.۳۵۰ آمپر شارژ شود اما لپتاپ به قدرت بیشتری احتیاج دارد. برای لپتاپ می‌توانید از ظرفیت ۳۰۰۰۰ آمپر یا بالاتر استفاده نمایید.

۲-ورودی و خروجی

پاوربانک‌های جدید بسیار پیشرفته هستند و نیازی نیست این سوال را از خود بپرسید. اما برای برخی مدل‌هایی که ورودی و خروجی مناسبی ندارند حتما ویژگی‌های ورودی و خروجی را چک کنید تا با وسایل الکترونیکی شما سازگار باشند.

۳-قیمت و کیفیت

اگر به دنبال پاوربانکی هستید که متناسب با نیازهای شما باشد، باید حتما ویژگی‌ پاوربانک‌های مختلف را بخوانید و مشخص کنید کدام ویژگی‌ها برای شما اولویت بیشتری دارند. ممکن است یک پاوربانک ارزان مطابق نیازهای شما نباشد. یکی از دلایلی که حتما باید نسبت قیمت و کیفیت را بررسی کنید، overload یا زیاد شارژ کردن است. برخی پاوربانک‌های ارزان با این ویژگی به دستگاه‌های شما آسیب می‌رسانند.

۴- اندازه

حتما به اندازه پاوربانک دقت کنید. برای موبایل و تبلت خود پاوربانکی را انتخاب کنید که بتواند در جیب شما جا شود. اما پاوربانک لپتاپ بزرگ‌تر است و در کیف دستی و کوله پشتی شما جای می‌گیرد.

power bank

۵- آمپر

در کنار ظرفیت، قدرت آمپر نیز بسیار مهم می‌باشد. آمپر به شما می‌گوید پاوربانک با چه سرعتی وسیله الکترونیکی شما را شارژ می‌کند. یک پاوربانک نرمال بین ۱ تا ۳.۵ آمپر می‌باشد. هر چه آمپر بیشتر باشد، وسیله شما سریع‌تر شارژ می‌شود.

۶- باتری گوشی هوشمند شما چیست؟

ظرفیت باتری هر گوشی هوشمند متفاوت می‌باشد. اگر شما ظرفیت پاوربانک و ظرفیت باتری موبایل خود را به هم تقسیم کنید، تعداد دفعاتی که با پاوربانک کاملا شارژ، می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید به دست می‌آید. پس حتما به ظرفیت باتری گوشی خود توجه نمایید.

۷- باتری پاوربانک

اگر از پاوربانک زیاد استفاده می‌کنید، کیفیت باتری و طول عمر آن را در نظر داشته باشید. سامسونگ، ال‌جی، پاناسونیک و CATL بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌های باتری‌های لیتیوم یون در دنیا هستند که باتری بسیاری از  پاوربانک‌ها را  تامین می‌کنند.

۸- پاوربانک را برای بیشتر از یک وسیله استفاده کنید

از پاوربانک می‌توانید برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی زیادی استفاده کنید. علاوه بر تبلت، تلفن همراه، لپتاپ، هر دستگاهی که ورودی USB یا USB-C  دارد مانند نورهای ال ای دی دستی و یا برخی دوربین‌ها می‌توانید از پاوربانک استفاده کنید.

power bank

۹-بیشترین استفاده را از پاوربانک خود داشته باشید

اگر پاوربانک خود را شارژ نکنید، قدرت خود را از دست می‌دهد. حتی اگر از پاوربانک خود بسیار کم استفاده می‌کنید هر چند وقت یک بار آن را شارژ نمایید تا طول عمر پاوربانک را افزایش دهید.

۱۰- اگر دوستدار محیط زیست هستید از پاوربانک‌های سولار استفاده کنید

پاوربانک‌های سولار دوستدار طبیعت هستند. پاوربانک‌های سولار با استفاده از نور و انرژی خورشید می‌توانند شارژ شوند. با این کار هم شارژ دستگاه شما تمام نمی‌شود و هم به محیط زیست آسیب نمی‌رسانید.

کشینه بهترین خرید آنلاین

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *