خانه / راهنمای خرید / عطر اصل را چطور از عطر تقلبی تشخیص دهیم؟
خرید عطر

عطر اصل را چطور از عطر تقلبی تشخیص دهیم؟

تا چند سال پیش اگر می‌‌خواستیم درباره تفاوت‌های عطر اصل و عطر تقلبی صحبت کنیم، به راحتی با برشمردن ویژگی‌های عطر اصل، تفاوت آن را با عطر تقلبی نشان می‌دادیم و می‌شد از این راهنما هنگام خرید عطر بااطمینان استفاده کرد، اما به تدریج عطرهای تقلبی به عطرهای اصل شباهت بیشتری پیدا کردند. که تا جایی که دیگر تشخیص عطر تقلبی به آسانی گذشته نیست. بعضاً شباهت عطر اصل و تقلبی نزدیک به صد درصد پیش می رود و جز افراد با تجربه و حرفه ای قدرت تشخیص تقلبی بودن عطر را ندارند. به همین دلیل دیگر نمی توان یک راهنمای ثابت و یک فرمول مشترک برای تشخیص عطر تقلبی از عطر اصل تجویز کرد اما با این حال ممکن است با دانستن برخی ویژگی های عطر بتوانیم اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهیم. در این مطلب به ویژگی های عطر فیک پرداخته‌ایم.

فرق عطر اصل و تقلبی

  • کیفیت چاپ روی شیشه و همچنین روی جعبه توجه کنید. عطر تقلبی معمولاً چاپ بی کیفیت که در یا کمرنگ دارد. برای اینکه مطمئن شویم چاپ اصلی جعبه یا شیشه عطر چگونه است می توانید عکس آن را در اینترنت جستجو کرده و با نمونه ای که در دست دارید مقایسه کنید.
  • در مطلب مربوط به تشخیص مکمل ورزشی اصل گفتیم که وجود غلط املایی یا تایپی در نوشته‌های روی جعبه یکی از نشانه های تقلبی بودن مکمل ورزشی است. در خصوص عطر هم همین نکته صدق می‌کند. در کمپانی هایی که عطر تقلبی تولید می‌کنند، ممکن است هنگام کپی یا تولید جعبه‌ها به تعداد زیاد غلط تایپی، کیفیت چاپ پایین یا حتی غلط گرامری و املایی نیز پیدا کنید اما در کمپانی های معتبر و معروف این اتفاق نمی‌افتد.
  • خرید از فروشنده معتبر: قطعا فروشگاهی که در سطح شهر چندین شعبه دارد و سال‌هاست در زمینه‌ی فروش عطر و ادوکلن نامی مطرح و شناخته شده است، برای خرید عطر اورجینال قابل اعتمادتر از فروشنده‌ای است که در ایستگاه مترو بساط دستفروشی دارد و ادعا می‌کند عطرهایش اصل هستند و تنها به دلیل نقص بسته‌بندی یا بدون جعبه بودن، آن‌ها را ارزان‌تر از حالت معمول می‌فروشد! اگر در یک فروشگاه معتبر عطری خریداری کنید که که برچسب وزارت بهداشت و طرح شبنم دارد، اگرچه قیمت بیشتری برای آن پرداخت کرده‌اید اما اطمینان دارید که محصول اصل را خریداری کرده‌اید.

عطر اصل کرید اونتوس

  • از آنجا که برخی عطرها مثل Channel به صورت لیبل دار در بازار موجود نیستند، نمی‌توان گفت نداشتن برچسب دلیل بر تقلبی بودن عطرهاست. اما همین موضوع باعث سوءاستفاده برخی از فروشندگان شده و عطرهای تقلبی را به جای عطر اصل با قیمت پایین می‌فروشند. اگر هیچ یک از موارد ظاهری عطر مشکلی نداشت، می‌توانید قیمت آن را روی سایت کمپانی سازنده یا سایت‌های فروشگاهی معتبر مانند آمازون چک کنید. اگر قیمتی که به شما عرضه شده نسبت به قیمت اصلی عطر ارزان‌تر از حد معمول بود، می‌توان فهمید که محصول تقلبی است.
  • داشتن مواردی مانند داشتن سریال نامبر (Serial Number)، بارکد و Batch code اگرچه لزوما به معنی اورجینال بودن عطر نیست(چرا که بسیاری از شرکت‌ها تمام این موارد را در تولید عطر تقلبی هم رعایت می‌کنند) اما نبود آن‌ها قطعا تقلبی بودن عطر را نشان می‌دهد.

فرق عطر اصل و تقلبی

همچنین ببینید

خشکشویی آنلاین

خشکشویی آنلاین بخار

خشکشویی آنلاین دنیای اینترنت هر روز در حال پیشرفت می باشد. همه روزه وب سایت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *