خانه / تکنولوژی / آموزش کار با لینکدین | قسمت سوم
کاریابی با لینکدین

آموزش کار با لینکدین | قسمت سوم

در ادامه‌ی آشنایی با لینکدین، ویژگی‌ها و ظرفیت‌های آن، در این مطلب، آموزش ساختن یک پروفایل لینکدین حرفه‌ای را ادامه می‌دهیم.

در بخش اول با گام‌های اولیه و اطلاعات ابتدایی که برای ساخت یک پروفایل حرفه‌ای نیاز داریم آشنا شدیم.

ادامه‌ی کار، جایی است که شما باید بین داشتن یک اکانت معمولی و رایگان با امکانات محدودتر و اکانتی پیشرفته و حرفه‌ای با امکانات بیشتر (اما غیر رایگان) انتخاب کنید. البته این انتخاب می‌تواند به زمانی موکول شود که شما با ظرفیت‌ها و امکانات اولیه‌ی لینکدین به خوبی آشنا شده اید و دریافته‌اید که این امکانات پاسخگوی نیاز شما نیستند.

تفاوت حساب کاربری رایگان و پیشرفته در لینکدین

حساب‌های کاربری Premium یا پیشرفته که به صورت ماهیانه و یا سالیانه نیاز به پرداخت هزینه مشخصی دارند، برای افراد مختلف با اهداف متنوعی ارائه می‌شوند.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید در فضای لینکدین به عنوان یک متخصص حرفه‌ای فعالیت کنید، حساب کاربریProfessional انتخاب مناسبی برای شما محسوب می‌شود. و یا ممکن است بخواهید با هدفِ استخدام و یافتن شغلی متناسب با توانایی‌هایتان در لینکدین فعالیت داشته باشید. در این صورت می‌توانید از میان حساب‌های کاربری پیشرفته، Job Seeker را انتخاب کنید.

پروفایل لینکدین 11

امکاناتی که این شبکه اجتماعی در انواع مختلف حساب‌های کاربری ارائه می‌دهد، بسته به نیاز و هدف کاربران، متفاوت است، و البته این تفاوت در مبلغ پرداختی نیز وجود دارد.

یکی از مزیت‌هایی که لینکدین در این بخش به کاربران ارائه می‌کند این است که شما می‌توانید به صورت تستی یکماه از انواع امکاناتی که در اکانت‌های پیشرفته ارائه می‌شود استفاده کنید و در صورت تمایل، برای ادامه‌ی کار، نوع حساب کاربری خود را تغییر دهید. بنابراین نگران اشتباه در انتخاب اول خود نباشید. همه چیز قابل تغییر است.

چرا انتخاب عکس پروفایل لینکدین بی اندازه اهمیت دارد؟

به‌هرحال، چه در صورت انتخاب حساب کاربری رایگان و چه در صورت قبول پرداخت مبلغی برای داشتن حساب کاربری پیشرفته، تکمیل پروفایل لازم و ضروری است.

در گام بعدی باید برای پروفایل خود، تصویر انتخاب کنید. با درنظر گرفتن اینکه لینکدین، بازی حرفه‌ای هاست و تصویر پروفایل لینکدین شما اگر نه مهم‌ترین، لااقل اولین نمایی است که از خود ارائه می‌کنید، باید به خوبی از نکات مرتبط با آن، آگاه باشید.
لازم نیست حتما عکسی با دوربین حرفه‌ای بگیرید. مهم‌تر از آن، رسمی و موجه بودن تصویری است که از خود ارائه می‌دهید. تصویری که می‌تواند با دوربین یک گوشی هوشمند گرفته شود، به شرطی که از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.
برای درک بهتر اهمیت تصویر پروفایل، این نکته را در نظر بگیرید که میزان دیده شدن پروفایل‌هایی با تصاویر باکیفیت، ۲۱ برابر بیشتر از سایرین است. همچنین تعداد پیام‌هایی که صاحبان این پروفایل‌ها دریافت می‌کنند، ۳۶بار بیشتر از اعضایی است که تصویر پروفایل آنها کیفیت مطلوبی ندارد.

در گام بعدی، در خصوص یکی از مهمترین بخش های پروفایل لینکدین یعنی بخش رزومه و سوابق کاری و تحصیلی در مجله کشینه صحبت خواهیم کرد.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

فیلم نت رسانه آنلاین فیلم و سریال

فیلم نت رسانه آنلاین فیلم و سریال

فیلم نت رسانه آنلاین فیلم و سریال بی شک یکی از تفریحات دلنشین برای ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *