خانه / علم و دانش / آموزش زبان و تاثیرات شگفت انگیز آن بر ذهن و زندگی روزمره افراد
آموزش زبان

آموزش زبان و تاثیرات شگفت انگیز آن بر ذهن و زندگی روزمره افراد

در پست‌های پیشین مجله کشینه  از لزوم یادگیری زبان خارجی صحبت کردیم و تعدادی از دلایل اهمیت داشتن آموزش زبان را باهم مرور کردیم. در این پست، سایر دلایلی که یادگیری یک زبان خارجی را لازم و ضروری می‌سازد برمی‌شمریم.

۴.تقویت درک افراد از فرهنگ‌های مختلف

زبانی که با آن صحبت می‌کنیم، مستقیم‌ترین راهی است که می‌توانیم به وسیله‌ی آن با دیگر فرهنگ‌ها ارتباط بگیریم. توانایی صحبت به دیگر زبان‌ها ما را به آشنایی با سنت و فرهنگ دیگر کشورها، ادیان و مذاهب مختلف و جالب، و تاریخ آن‌ها که ارتباط مستقیمی با زبان هرکشور دارد، دعوت می‌کند.

درک بیشتر و عمیقتر نتیجتا هم‌دلی و هم‌حسی بیشتری را به دنبال دارد و باعث می‌شود افراد بهتر بتوانند تفاوت بین ملت‌ها و فرهنگ‌ها را درک کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد کودکانی که با زبان یک کشور دیگر آشنایی دارند، آسان‌تر ارتباط برقرار می‌کنند و دیدگاهشان نسبت به فرهنگ کشوری که با زبان آن آشنایی دارند، مثبت‌تر است. به همین دلیل آموزش زبان از سنین پایین می‌تواند تاثیر بسیار بیشتری نسبت به آموزش دیدن در بزرگسالی داشته باشد.

۵.توانایی سفر

سفر کردن، در صورتی که بتوانید به زبان کشور مقصد سخن بگویید، می‌تواند روند سفر شما را متحول کند و تجریه‌ی بسیار لذتبخش‌تری برایتان بسازد. کسانی که تنها می‌توانند به زبان مادری خود سخن بگویند، انتخاب‌های محدودی برای مقصد سفرهای خود دارند. در حالی که افراد مسلط به دو یا چند زبان، می‌توانند به نقاط مختلف جهان سفر کرده، به مکان‌های دیدنی در کشورهای مختلف بروند و با افراد در کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند. حال تصور کنید فردی که تنها به یک زبان مسلط است از تمام این اتفاقات محروم است. آموزش زبان دوم علاوه بر اینها، شانس ادامه تحصیل یا یافتن شغلی مناسب در کشوری دیگر را نیز به دنبال دارد.

آموزش زبان خارجی

۶.مراجعه به منبع و زبان اصلی بسیاری از موسیقی‌ها و فیلم‌ها

مردم دنیا به حدود ۶۰۰۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند. گاهی ما برای درک و متوجه شدن منابع اطلاعاتی که برای تحقیق به آن‌ها مراجعه می‌کنیم، موسیقی‌ها و فیلم‌هایی که به زبانی غیر از زبان مادری ما هستند و بسیاری دیگر از داده‌هایی که زبان آن‌ها را متوجه نمی‌شویم، از ابزار ترجمه استفاده می‌کنیم. اما تسلط داشتن به دست کم یک زبان خارجی، این قابلیت را به افراد می‌دهد تا به اطلاعات بسیار بیشتری دست پیدا کنند. به عنوان مثال کاربرانی که به یک یا چند زبان خارجی مسلط هستند، می‌توانند به سرگرمی‌ها و محتوایی که در اینترنت دنبال می‌کنند، سمت‌وسوی تازه‌ای ببخشند.

۷.آسانتر شدن یادگیری زبان‌های بیشتر

یکی از ویژگی‌های شگفت انگیز آموزش زبان دوم، این است که توانایی شما در مکالمه به زبان مادریتان را نیز بالاتر می‌برد! ضمن آموزش زبان انگلیسی یا هرزبانی که به عنوان زبان دوم برگزیده‌اید، دایره واژگان شما در زبان مادری گسترده‌تر می‌شود. اما این تنها تاثیر غیر مستقیم یادگیری زبان دوم نیست. نکته‌ی جالب دیگری که در این میان وجود دارد این است که وقتی شما یک زبان جدید می‌آموزید، ذهن فرد (خصوصا در کودکان) برای یادگیری زبان‌های بیشتری آماده می‌شود. چرا که وقتی ذهن به یادگیری زبان دوم مشغول می‌شود، شبکه‌های جدیدی در ذهن فعال می‌شوند که پذیرای یادگیری زبان‌های جدید دیگر هستند.

تمام این نکات اهمیت آموزش زبان و استفاده‌ی به موقع از کلاس‌ها و کتاب‌های زبان، خصوصا زبان انگلیسی را نشان می‌دهد.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *