خانه / علم و دانش / یادگیری زبان از چه راه هایی برای پیشرفت فردی و شغلی مفید است؟
یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان از چه راه هایی برای پیشرفت فردی و شغلی مفید است؟

همه‌ی ما در خصوص لزوم یادگیری زبان‌های جدید مطالبی را شنیده‌ایم. حتی گاهی برای انجام برخی کارهایمان مجبور شده‌ایم برخی عبارات و اصطلاحات را بیاموزیم. یکی از مشکلاتی که اکثر ما ایرانیان درگیر آن هستیم، ضعف در سیستم آموزشی است که سعی دارد از سنین ۱۰-۱۱ سالگی دانش‌آموزان را با زبان انگلیسی و عربی آشنا کند اما متد‌های اشتباه آموزشی باعث شده است تا اکثر ما برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود، ناچار باشیم به منابع دیگری مانند کلاس‌های آموزشی و کتاب‌های آموزش زبان مراجعه کنیم. اما واقعا مهم‌ترین دلیلی که برای یادگیری زبان جدید وجود دارد چیست؟ حتی اگر در حال حاضر در زندگی روزمره‌ی خود نیازی به یادگیری زبان انگلیسی حس نمی‌کنید باز هم این مسئله‌ای نیست که به راحتی به آن بی‌اعتنا باشید. در این مطلب مجله کشینه، دلایلی را که لزوم یادگیری زبان انگلیسی را نشان می‌دهد باهم مرور می‌کنیم.

۱.یادگیری زبان و برقراری ارتباط

یکی از سودمندترین جنبه‌های زندگی در جوامع امروز، توانایی برقراری ارتباط با تمام نقاط دنیا و افراد مختلفی که در جاهای مختلف کره خاکی زندگی می‌کنند. اینکه بتوانیم با فردی از یک زبان دیگر ارتباط برقرار کنیم، اتفاق شگفت‌انگیزی است که ما را با بسیاری از چیزهایی که تا به حال نمی‌شناخته‌ایم آشنا می‌کند. از جمله فرهنگ مردمی که در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند. افرادی که به دو یا چند زبان مسلط‌اند، از این موهبت برخوردارند که با افرادی در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنند و دوستان متعددی در بسیاری از کشورها داشته باشند! دوستانی که ممکن است حتی یکبار یکدیگر را از نزدیک ندیده باشند! به همین دلیل می‌توان گفت یادگیری زبان خارجی، دنیای افراد را بزرگتر می‌کند و این معجزه‌ی برقراری ارتباط بین انسان‌هاست.

یادگیری زبان خارجی

۲. یادگیری زبان و بهبود جایگاه شغلی

مهارت تسلط به یک زبان خارجی می‌تواند یکی از قابلیت‌های ویژه‌ی شما نسبت به افرادی باشد که هم‌رده‌ی شما فعالیت می‌کنند اما این قابلیت را ندارند. افرادی که نسبت به یک یا چند زبان خارجی آگاهی و تسلط دارند، معمولا جایگاهی جداگانه و بالاتر از سایر افراد در محل کار خود پیدا می‌کنند. طبق آمار در آمریکا بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ استخدام افرادی که به دو زبان مسلط هستند، به بیش از دو برابر افزایش یافت.

کارفرماها به دنبال افرادی حرفه‌ای هستند که بتوانند بدون مشکل با مشتریان مختلف ارتباط برقرار کنند و با ارتباط گرفتن با افراد و شرکت‌های خارجی، بازار آنان را گسترده‌تر کنند.

علاوه بر این تسلط به زبان خارجی معمولا در محل کار باعث ارتقاء شغلی، دریافت پاداش‌های مختلف و افزایش درآمد ماهیانه‌ی شما باشد. هرچه تسلط و میزان مهارت شما بالاتر باشد، بیشتر از دیگران می‌توانید منتظر پیشرفت و ارتقاء جایگاه خود باشید

۳. یادگیری زبان و تقویت توانایی‌های ذهنی

بسیاری از فواید ذهنی یادگیری زبان غیرقابل انکار است. افرادی که به بیش از یک زبان صحبت می‌کنند معمولا حافظه‌ی قوی‌تری نسبت به سایر افراد دارند. آنها همچنین قدرت حل مسئله، تفکر خلاق و انتقادی، تمرکز بالاتر، توانایی انجام چندکار به طور همزمان و گیرایی بالاتر و سریع‌تری نسبت به سایرین دارند.

ذهن افراد مسلط به دو یا چند زبان، این قابلیت را دارد که بین کارهای مختلف جابجا شده و تغییرات اطرافشان را سریعتر از دیگر افراد درک و کنترل می‌کنند.

در مطالب بعدی مجله کشینه  در خصوص سایر دلایل لزوم یادگیری زبان خارجی صحبت خواهیم کرد.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *