خانه / دسته‌بندی نشده / رنگ های مختلف را چطور در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنیم؟
دکوراسیون آشپزخانه زیبا

رنگ های مختلف را چطور در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنیم؟

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با ترکیب رنگ‌های متناسب و زیبا

انتخاب رنگ برای نقاشی خانه می‌تواند یک فرایند زمان‌بر و خسته کننده باشد چرا که تنوع رنگ‌ها و ایده هایی که در ذهن ما شکل می‌گیرند بیشتر از حد تصور است. اما نکته‌ای در انتخاب رنگ وجود دارد و و آن هم این است که برای اتاقی با یک کاربرد خاص، مثلا اتاق کار یا اتاق خواب، باید از میان رنگ های متناسب با فضای اتاق، یک گزینه را انتخاب کنیم، یعنی انتخاب های محدودتری داریم اما در طراحی دکوراسیون آشپزخانه چنین چیزی نیست و شما با هر رنگی می توانید دکوراسیون آشپزخانه خود را به زیبایی طراحی کنید.

قرمز

اینطور به نظر می‌آید که رنگ های گرم‌تر مانند قرمز، اشتها را تحریک می‌کنند و گزینه‌ای عالی برای آشپزخانه است. طیف قرمز نیز بسیار متنوع است و برای آشپزخانه، کابینت ها و دیوارها رنگ پرطرفداری محسوب می‌شود.

دکور آشپزخانه

سفید

افراد روز خود را در آشپزخانه شروع می‌کنند و دقایق اولیه روز را در این فضا به خوردن صبحانه می‌پردازند. رنگ سفید می‌تواند انرژی لازم را برای شروع یک روز شاداب برای افراد فراهم کند. رنگ سفید حس تازگی و تمیزی را به فرد القا می‌کند و حضور در آشپزخانه ای که دکوراسیون آن به طور کامل با رنگ سفید طراحی شده است در همان لحظه ای که شما به آن وارد می‌شوید حس نشاط و شادابی را به همراه دارد و خواب آلودگی صبح را از بین می‌برد. آشپزخانه سفید دستتان را در انتخاب رنگ سایر لوازم آشپزخانه مانند یخچال فریزر یا ماشین لباسشویی بازتر می‌گذارد.

آشپزخانه زیبا

خاکستری

رنگ خاکستری رنگ خنثی است که از نظر پرطرفدار بودن رنگ متوسطی به حساب می آید. این رنگ معمولاً در دسته رنگ های سرد دسته بندی می‌شود اما می‌تواند به زیبایی با سایر رنگ ها ترکیب شود و یکی از بهترین رنگ های بیس، برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

 آبی

آبی نیز یکی دیگر از گزینه هایی است که برای انتخاب رنگ آشپزخانه در اختیار دارید. اگر از طیف روشنتر آبی استفاده کنید، حس تمیزی و مرتب بودن را در فضا ایجاد خواهید کرد. برای دیوارها، کابینت ها و حتی سقف نیز می‌توان این رنگ را توصیه کرد.

آبی رنگی آرامبخش است اما به نظر می‌آید برای مدتی موقت و کوتاه مناسب است و ممکن است برای طولانی مدت خوشایند نباشد. آبی تیره نیز برای آشپزخانه رنگ مناسبی است اما باید دقت کنیم که آن را به خوبی با رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری ترکیب کنیم تا آشپزخانه بیش از حد تیره به نظر نرسد.

دکوراسیون زیبا

زرد

رنگ زرد می تواند مانند یک اشعه آفتاب، آشپزخانه را روشن کند. علاوه بر اینکه برخی می‌گویند رنگ زرد می‌تواند باعث گرسنگی افراد شود، این رنگ می تواند احساس شادی و آرامش را نیز به افرادی که به آشپزخانه شما می‌‌آیند منتقل کند. یک پیشنهاد خوب برای فضاهای کوچک این است که از رنگ زرد در ترکیب با رنگ های سفید و خاکستری استفاده کنند تا فضا بزرگتر به نظر بیاید.

سبز

سبز برای آشپزخانه انتخابی هوشمندانه و خاص محسوب می شود. البته در طیف رنگ سبز، گزینه های مختلفی برای انتخاب ترکیب آنها با رنگ سفید یا رنگ چوب وجود دارد. اگر بخواهید کمی جسورانه تر انتخاب کنید رنگ سبز زمردی که رنگ سال ۲۰۱۳ نیز بود انتخاب زیبایی خواهد بود

همچنین ببینید

کلاسهای آموزش آنلاین

انتشارات پیروز الوان انیاک learninweb

انتشارات پیروز الوان انیاک learninweb آموزش های مجازی امروزه در میام مردم و بخصوص در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *