خانه / فروشگاههای اینترنتی کشینه / کارلیب: ابزار آنلاین گزینش و استخدام
گزینش و استخدام کارلیب

کارلیب: ابزار آنلاین گزینش و استخدام

اگر بخواهیم به تغییرات تدریجی که در سبک زندگی ما ایرانیان طی چند سال اخیر بر اثر پیشرفت تکنولوژی‌های مورد استفاده رخ داده است، اشاره کنیم به موارد بسیاری برمی‌خوریم که شمارش آن‌ها در عمل ممکن نیست. شاید اگر ده سال قبل، تصویری از زندگی روزمره و عادات و سبک زندگی امروزمان را برایمان تصویر می‌کردند، گمان می‌کردیم این حجم از تغییرات حتما در بازه‌ی زمانی بلندمدت‌تری اتفاق خواهد افتاد، اما امروز شاهد هستیم که تغییرات در جنبه‌های مختلف زندگی بسیار نامحسوس‌تر از آنچه که تصور می‌شود، رخ داده است. قطعا یکی از مفیدترین و کارآمدترین تغییراتی که تکنولوژی زمینه‌ساز آن شد، پروسه‌ی کاریابی و استخدام بوده است. در گذشته‌ی نه چندان دور، این روند از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار و صفحات «نیازمندی‌ها» هدایت می‌شد و دشواری‌های خاص خودش را داشت. به عنوان مثال همان صبح اول وقت بیشتر نسخه‌های نیازمندی‌های روزنامه‌ها به فروش می‌رسید و از ساعت خاصی به بعد دیگر در دسترس نبود. به علاوه‌ی مشکلات دیگری که پرداختن به آن‌ها در این مطلب ضرورتی ندارد.یافتن شغل

در سال‌های اخیر بستر استخدام، کاریابی، یافتن نیروی مورد نظر برای شرکت‌ها و حتی برگزاری آزمون‌های گزینشی نیز در فضای اینترنت فراهم شده است و همین ویژگی، بازدهی فرایندها را هم به لحاظ زمانی و هم از  نظر سطح کیفی، چندین برابر نموده است.

وبسایت‌های فعال در این حوزه، بخش‌های مختلفی هم برای افراد جویای کار و هم برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و استارتاپ‌هایی که به این نیروها نیازمندند در نظر گرفته‌اند. در اکثر وبسایت‌های کاریابی، کاربر از  بین دسته‌بندی‌های مختلف، دسته بندی شغلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و با مطالعه‌ی پیشنهاد‌های شغلی  مربوط به حرفه‌ی مورد نظرش برای ارتباط با سازمان مورد نظر و ارسال رزومه یا درخواست استخدام تصمیم ‌می‌گیرد. در این حالت، انجام فرایند‌ها کمترین اتلاف زمان و انرژی را در پی دارد اما برخی سازمان‌ها، استفاده از فضای وب تا مرحله‌ی دریافت رزومه را کافی نمی‌دانند.دریافت رزومه

روند عادی و متداول وبسایت‌های کاریابی به شکلی است که یک سازمان پس از قرار  دادن آگهی استخدام، در یک بازه‌ی زمانی مشخص، تعدادی رزومه دریافت کرده و پس از مطالعه‌ی رزومه‌ها برای ارتباط با افرادی که واجد شرایط اولیه هستند تماس  گرفته می‌شود تا برای آزمون‌های بعدی به سازمان مورد نظر مراجعه کنند. اما این فرایند در صورتی که تعداد رزومه‌ها بالا باشد و یا کارفرما استانداردهای سختگیرانه‌ای برای استخدام نیرو درنظر گرفته باشد، کار را کمی پیچیده می‌کند. لذا خیلی از شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و به طور کلی سازمان‌هایی که خواهان جذب نیروی متخصص  هستند ترجیح می‌دهند بخشی از گزینش و آزمون‌هایی که داوطلبان جویای کار باید پشت سر بگذارند نیز به صورت غیرحضوری و در فضای وبسایت‌های مرتبط با این حوزه انجام شود تا بهینه‌ترین نتیجه حاصل شود.

 

کارلیب؛ حلقه‌ی واسط  بین نیروهای متخصص و سازمان‌ها

ایده‌ی شکل‌گیری کارلیب در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۵ در ذهن موسس آن شکل گرفت و چون نیاز به چنین فضایی به شدت در بازار کاریابی و در میان سایت‌های استخدامی حس می‌شد، طی زمان کوتاهی روند رشد خود را طی کرد.

کارلیب در روز‌های آغازین، فعالیتش را در قالب یک گروه تلگرامی آغاز کرد. پروژه‌هایی که نیاز به تکمیل نیرو داشتند و افرادی که متقاضی پیوستن به پروژه‌های مختلف بودند در این فضا به یکدیگر معرفی شده و همکاری شکل می گرفت.

جذب نیروی متخصص با کارلیب

به علت استقبال غیرقابل پیش‌بینی و فوق‌العاده زیادی که از این گروه شده بود و تعداد افراد هر روز رو به افزایش بود، برای مدیریت بهتر محتوا، گروه تلگرامی به کانال تبدیل شد و پروسه‌ی دریافت اطلاعات افراد روند منظم‌تری به خود گرفت. با گذشت زمان و درک بهتر مشکلاتی که فرایند استخدام و کاریابی در فضای اینترنت با آن روبروست، مانند زیاد بودن تعداد رزومه‌های دریافتی و یا دیده نشدن برخی استعداد‌های متقاضیان به علت نداشتن رزومه‌ی کاری خوب، ساختار کارلیب شکل و فرم خاص‌تر و کارشناسی‌شده‌تری پیدا کرد.

کارلیب یک وبسایت کاریابی  نیست

شرکت‌ها و موسساتی که خواهان جذب نیرو هستند، می‌توانند در کنار سایر پلتفرم‌هایی که برای یافتن نیروی مد نظر خود استفاده می کنند، از فضایی که کارلیب در کانال، خبرنامه و وبسایت خود در اختیار دارد نیز برای اطلاع رسانی و انتشار موقعیت شغلی استفاده کنند اما اصلی‌ترین کمکی که کارلیب به کارفرمایان برای جذب نیروهای متخصص و تاییده شده ارائه می‌دهد، آزمون و گزینش کارجویان است. کارفرمایان می‌توانند کارجویانی را که از هر طریق برای  آن‌ها رزومه‌ای ارسال کرده‌اند به صفحه‌ی آزمون خود در کارلیب دعوت کنند تا مرحله‌ای از مراحل  گزینش نیروی مد نظرشان، به شکلی علمی، کارشناسی‌شده و مفید انجام گیرد.

گزینش آنلاین

کارلیب در این مسیر شما را تنها نخواهد گذاشت

ممکن است کارفرمایی حس  کند دانش کافی برای طراحی آزمون مد نظرش را در اختیار ندارد و یا به هر دلیل امکان طراحی آزمون را ندارد اما دلیلی برای نگرانی نیست چرا که تیم کارلیب برای طراحی یک آزمون دقیق و تخصصی به کمک شما خواهد آمد. در این زمینه انتخاب با کارفرماست که آزمون طراحی شده‌ی خودش را برای گزینش کارجویان استفاده کند و یا کار طراحی این آزمون را به کارلیب بسپارد. نتیجه‌ای که درنهایت اتفاق  می‌افتد گاهی شگفت انگیز است چرا که افراد بسیار توانمند و مستعدی وجود دارند که به علت نداشتن رزومه‌ی جذاب، ممکن است از دید کارفرمایان دور بمانند اما آزمون‌های تخصصی کارلیب به شما این اطمینان را می دهد که طبق معیارهای درستی اقدام به استخدام نیرو کرده‌اید.

با کشینه، بهینه‌ترین استفاده را از  کارلیب داشته باشید

یک کارفرمای حرفه‌ای می‌تواند از پروسه‌ی جذب نیرو نیز پول دربیاورد! به عبارت دیگر اگر از طریق کشینه به وبسایت کارلیب رفته و برای استفاده از هرکدام از سرویس‌های آن مبلغی پرداخت کنید، کشینه میزان مشخصی از  این مبلغ  را به حساب کاربریتان باز می گرداند.

صرفه جویی با کشینه

درواقع کشینه اولین وبسایت فعال در حوزه‌ی افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) در ایران است که از آذرماه ۱۳۹۶ کار خود را آغاز کرده و در این مدت با بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین و کسب وکارهای اینترنتی همکاری داشته است. کشینه کمک می کند تا شما به صرفه‌ترین و بهینه‌ترین خرید را از فروشگاه‌های اینترنتی داشته باشید به این نحو که به عنوان واسطه بین مشتری و فروشگاه اینترنتی (به عنوان مثال، کارلیب) وارد پروسه‌ی فروش می‌شود و در ازای هر خریدی که از طریق کشینه در کارلیب  اتفاق بیفتد درصد معینی از سود آن را از کارلیب دریافت کرده و بخش عمده‌ی آن را به صورت وجه نقد به کاربر خود بازمی‌گرداند.

در واقع کاربران کشینه یک حساب کاربری مشخص دارند که پس از هر خرید از یکی از هزاران فروشگاه اینترنتی که با کشینه همکاری می‌کنند، درصدی از مبلغ پرداخت شده را در آن حساب پس می‌گیرند و پس از رسیدن این مبلغ به ۳۰هزار تومان، می‌توانند آن  را به حساب بانکی خود منتقل کرده و برای خریدهای دلخواه استفاده کنند.

اگر خواهان جذب نیروی متخصص و توانمند هستید و همچنین انجام یک خرید به صرفه را مد نظر دارید، همین حالا از طریق کشینه وارد وبسایت کارلیب شده و از سرویس‌های متنوع آن بهره‌مند شوید.

کشینه بهینه ترین خرید آنلاین

درباره ی Admin

همچنین ببینید

خرید بلیط هواپیما

الی گشت

با الی گشت سفر کنید! هنگامی که تصمیم به سفر کردن می گیریم، طیف گسترده …

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *