خانه / علم و دانش / معرفی تاریخچه و انواع شلوار جین | مجله کشینه
انواع شلوار جین

معرفی تاریخچه و انواع شلوار جین | مجله کشینه

تاریخچه شلوار جین

محبوبیت شلوار جین در بین آقایان و خانم‌ها ، پدیده‌ی تازه‌ای نیست و سال‌های زیادی است که از دوخت اولین لباس‌هایی که با پارچه‌ی جین دوخته شده بودند می‌گذرد. شاید بتوان گفت اولین کسانی که در تاریخ موفق به پوشیدن لباس‌هایی از جنس جین شدند، کارگرانی بودند که در اواخرقرن نوزده میلادی زندگی می‌کردند. با گذشت زمان و پیشرفت در صنعت خیاطی و سر و شکل پیدا کردن این نوع پوشاک، نوعی از شلوار دوخته شد که شبیه‌ترین حالت را به آنچه که ما امروزه به عنوان شلوار جین می‌شناسیم داشت.

در دهه‌های ابتدایی قرن بیستم، پوشیدن شلوار جین به علت دوام و مقاومت بالاتر از سایر انواع پارچه، در بین گاوچران‌های آمریکایی رواج پیدا کرد و این متداول شدن به حدی پیش رفت که بعضی از مدل‌های مجلات مد و فشن نیز به پوشیدن این نوع شلوارهای جذاب و مقاوم رو آوردند.

از حدود سال های ۱۹۵۰ به بعد نیز پوشیدن شلوار جین در بین بازیگران و اسطوره‌های سینما رایج شد و در دهه‌های بعدی انواع مختلف این شلوار‌ها اعم از بوت کات(یا پاچه گشاد)، سنگ شور و…به بازار عرضه شد. یکی از تغییرات مهم این نوع پوشش نیز عرضه شدن مدل زنانه‌ی آن بود که به عنوان یکی از مهم‌ترین تغییرات در تاریخچه‌ی استفاده از شلوار جین به حساب می‌آید.

در سال‌های اخیر نیز پرطرفدارترین مدل‌های شلوار جین، مدل‌های پاره، فاق کوتاه و انواع شلوارک‌های جین بوده‌اند.

انواع شلوار جین

در مطلب زیر به انواع پرطرفدار شلوار جین پرداخته ایم:

۱.شلوار جین فاق کوتاه: شلوار جین فاق کوتاه زنانه از مدل های جذابی است که در سال‌های اخیر توسط بسیاری از خوانندگان و سلبریتی‌ها استفاده شده و در بین مردم محبوب شده است. این مدل شلوار معمولا تنها بین سه تا پنج سانتی‌متر زیر شکم قرار می‌گیرند و تنها افرادی که اندام موزونی دارند  این مدل از شلوار جین مناسب اندامشان است و می‌توانند با پوشیدن آن در مهمانی‌ها جذابیت زیادی به اندام خود ببخشند

.شلوار جین فاق کوتاه

۲.جین‌های قد متوسط: شلوارجین های راسته که قسمت پایین پاچه‌ی آن‌ها روی پا قرار می‌گیرند از مدل‌هایی هستند که مناسب پوشیدن در موقعیت‌های مختلف هستن و به همین دلیل بسیار زیاد توسط افراد استفاده می‌شوند. شاید بتوان گفت بیشترین مدلی که در بین مدل های دیگر دیده می‌شود همین شلوارهای راسته با قد متوسط هستند که قسمت کمر آنها دقیقا زیر ناف قرار گرفته و برای افرادی که ران‌های پهنی دارند متناسب است. این مدل از شلوار جین می تواند هم در موقعیت‌های رسمی مانند محل کار و هم در مهمانی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

شلوار جین قد متوسط

۳.شلوارهای جین بوت کات یا پاچه گشاد

اگر در فیلم‌های قدیمی مربوط به دهه ۷۰ و ۸۰ آمریکا دقت کرده باشید، بسیاری از بازیگران زن در آن فیلم‌ها شلوارهای جین پاچه گشاد به پا دارند. حسن این مدل از شلوارهای جین این است که برای اندام‌های مختلف متناسب است و فردی که شلوار پاچه گشاد به پا دارد معمولا بلندقدتر از حالت معمول خود به نظر می‌آید. بهترین کفش متناسب با این شلوارها، کفش‌های پاشنه‌دار است.

شلوار جین پاچه گشاد

در مطالب بعدی مجله کشینه به معرفی انواع دیگر شلوار جین خواهیم پرداخت.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *