خانه / تجارت الکترونیک / چطور می‌توانیم کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق‌تری داشته باشیم؟ (بخش دوم)
اینفلوئنسر

چطور می‌توانیم کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ موفق‌تری داشته باشیم؟ (بخش دوم)

بودجه مشخصی برای کمپین درنظر بگیرید

موضوع هزینه در یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ یک موضوع کاملا نسبی است و تعرفه‌ی از پیش تعیین شده‌ای برای این نوع تبلیغات وجود ندارد.

بسته به اینکه میزان فالوئرها چقدر بالا باشد و سطح تعامل آن‌ها با پیج تا چه میزان باشد، هزینه‌ی کار اینفلوئنسرها (یا محصول و یا خدمتی که به آن‌ها ارائه می‌کنید)تفاوت دارد. ممکن است برای یک اینفلوئنسر دریافت محصول یا خدمتی ساده از شما کافی باشد، اما هرچه محصولی که ارائه می‌کنید، بهتر، لوکس‌تر و وسوسه‌کننده‌تر باشد، تاثیرش بر اینفلوئنسر و البته بر فالوئرهایش بیشتر خواهد بود و آن‌ها کمتر به قیمت آن اهمیت خواهند داد.

یک لیست اینفلوئنسر تهیه کنید و درباره آن‌ها تحقیق کنید

هنگامی که در تدارک تهیه لیستی از اینفلوئنسرهای بزرگتر یا میکرو اینفلوئنسرها هستید، یکی از جاهایی که می‌تواند هدف بالقوه‌تان باشد، افرادی هستند که در حال حاضر با برندتان آشنا هستند و درباره آن صحبت کرده‌اند.

برای یافتن این افراد، کار آسان اما زمانبری را باید انجام دهید. جستجوی نام محصول و برندتان، هشتگ‌های مربوط به برند و… کارهایی است که به پیدا کردن افراد تاثیرگذاری که با برند شما آشنایی دارند، کمک می‌کند. شما همچنین با استفاده از این ابزارها می‌توانید به اینفلوئنسرهایی که در حوزه صنعت شما فعالیت دارند اما برندتان را نمی‌شناسند دسترسی پیدا کنید.

کمپین تبلیغاتی خلاق

یکی دیگر از گام‌های مهم در لیست کردن اینفلوئنسرها، معیارهایی است که شما استفاده می‌کنید تا تعیین کنید کدام اینفلوئنسر برای پروموت محصول یا خدمتی که ارائه می‌کنید مناسب‌تر است. کمی فراتر از معیارهای معمول مانند نام، زمینه فعالیت، میزان فالوئرها و… برخی دیگر از عوامل که می‌توانید مد نظر قرار دهید عوامل زیر هستند:

  • نرخ درگیری مخاطبان نسبت به کل فالوئرها، که دید مشخصی از میزان درگیری و تعامل افراد با پیج اینستاگرام، توییتر یا صفحه وبسایت مورد نظر به فرد می‌دهد. برای اینکار چند پست آخر را بررسی کنید و تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها را نسبت به تعداد فالوئرها بسنجید.
  • نسبت پست‌هایی که درمورد موضوع مرتبط با محصول یا خدمتی که شما ارائه می‌دهید، نسبت به کل پست‌ها. مثلا اگر شما محصولی آرایشی و بهداشتی دارید و پیج پیش رویتان بیش از ۶۰-۷۰ درصد محتواهایش به حوزه غذا مربوط هستند، باید گزینه‌های بهتری را برای اجرای کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ انتخاب کنید.
  • مخاطبان چگونه به محتوای اسپانسردار و تبلیغاتی واکنش نشان می‌دهند؟ آیا از آن استقبال می‌کنند و معرفی این محصول یا خدمت برایشان خوشایند است یا بیشتر واکنش‌های منفی نشان می‌دهند؟

قطعا بهتر است با اینفلوئنسرهایی کار کنیم که ارتباط دوستانه و صمیمانه‌تری با فالوئرهایشان دارند و راه ارتباط گرفتن با مخاطب را بهتر بلدند.

در مجموع اجرای یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ، می‌تواند یکی از بخش‌های موفق هر کمپین دیجیتال مارکتینگ باشد. سختترین بخش آن اختصاص زمان برای یافتن مناسب‌ترین فرد برای اجرای کمپین شماست. در این میان باید توجه داشته باشید که این موضوع را با پیشنهاد و ایده‌ای خلاقانه کلید بزنید، لیستی از افراد متناسب با برندتان پیدا کنید و در صورت امکان ارتباط خود را با آن‌ها به طور مداوم حفظ کنید تا برندتان از این شانس برای بیشتر مطرح شدن سود ببرد.

 

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *