خانه / تجارت الکترونیک / اپلیکیشن خرید اینستاگرام، در مسیر رونمایی
خرید اینترنتی با اینستاگرام

اپلیکیشن خرید اینستاگرام، در مسیر رونمایی

طبق خبر منتشر شده در سایت TheVerge اینستاگرام در حال کار کردن روی برنامه جدید و مستقلی است که قرار است تنها به خرید اینترنتی اختصاص پیدا کند. این اپلیکیشن خرید – که احتمالا IG Shopping نامیده خواهد شد- به کاربران این امکان را میدهد که کلکسیون های مختلف کالاها را در فروشگاه های مختلفی که دنبال میکنند مشاهده و مرور کنند، سپس در صورت تمایل از طریق اپلیکیشن اقدام به خرید کنند. اینستاگرام در این خصوص خبری منتشر نکرده و این اخبار از طریق دو شخص که در جریان این موضوع بوده اند اعلام شده است.

اپلیکیشن خرید اینستاگرام، فعلا مبهم و مرموز!

زمان رونمایی و معرفی اپلیکیشن خرید هنوز مشخص نیست. توسعه و طراحی آن کماکان ادامه دارد و بنابراین امکان منتفی شدن پروژه نیز وجود دارد. اما افرادی که در جریان راه اندازی و گسترش این پروژه هستند میگویند اینستاگرام اعتقاد دارد روند راه اندازی این اپلیکیشن خرید بسیار حساب شده بوده تا بتواند تغییر و توسعه‌ی بزرگی برای بازار تجارت الکترونیک ایجاد کند.

شریل سندبرگ مدیرعملیاتی و تجاری فیس بوک اعلام کرده است که بالغ بر ۲۵ میلیون کسب و کار در حال حاضر در اینستاگرام حساب کاربری دارند که ۲ میلیون از آنها کار تبلیغاتی انجام می‌دهند. چهار پنجم کاربران اینستاگرام حداقل صفحه‌ی یک کسب و کار را دنبال می‌کنند. ایجاد اپلیکیشنی جداگانه به منظور خرید، به کسب و کارها و فروشگاه ها این اجازه را می‌دهد که صفحه خود را به طور کامل برای این زمینه آماده کنند و در عین حال به سودآوری بیشتر کسب و کارشان کمک کنند.

طبق گفته‌های فردی که با کمپانی فیس‌بوک و تفکرات سازمانی آن آشناست، فیس بوک طی زمان توانسته است ابزارهای بیشتری برای کسب و کارهای اینترنتی که در حال تعریف و توسعه‌ی کسب و کارشان در اینستاگرام هستند، معرفی کند. در این مسیر نیز با پلتفرم‌های تجارت اینترنتی مانند Shopify به طور مستقیم در چالش بوده است. اغلب کسب و کارهای آنلاین به طور معمول به یک حساب کاربری اینستاگرام نیاز دارند و اینطور پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از آن‌ها پس از در دسترس قرار گرفتن ابزارهای مختص کسب و کارها، حاضرند برای استفاده از آن هزینه نیز پرداخت کنند.

اپلیکیشن خرید اینستاگرام

ابزارهای ویژه کسب و کارها در اینستاگرام

برخی از شرکت‌ها پیش از این نیز ابزارهایی برای فروشگاه‌های اینترنتی که در اینستاگرام فعالیت داشتند، معرفی کرده بودند. به عنوان مثال شرکت FourSixty امکانات مختلفی را در اختیار فروشگاه‌‌های اینترنتی می‌گذارد، ازجمله  قرار دادن قابلیت خرید برای تصاویر محصولات، برنامه‌ریزی برای قراردادن پست‌ها و برخی سرویس‌های دیگر. اپلیکیشن Shopify نیز تعدادی افزونه برای دیده شدن در مقیاس بزرگتر و مدیریت کسب وکارهایی که بر پایه‌ی اینستاگرام بنا شده‌اند را در خود جای داده است.

اینستاگرام برای بار نخست در نوامبر ۲۰۱۶ یکی از امکانات مربوط به خرید را به طور تستی روی اپلیکیشن قرار داد و در مارس سال گذشته تا حدی آن را گسترش داد. با این امکان، فروشگاه‌ها می‌تواند کالایی هایی را برای فروش به در تصویر تگ کنند و این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد به طور مستقیم از روی تصویر محصول خریدشان را انجام دهند.

در حال حاضر نیز اینستاگرام در حال تست کردن امکان خرید از طریق استوری است.

اپلیکیشن خرید، اولین اپلیکیشن جداگانه‌ای نیست که اینستاگرام تصمیم به راه اندازی آن گرفته است. این کمپانی از دسامبر سال گذشته، در حال تست یک اپلیکیشن پیام رسان نیز هست. همچنین IGTV که امکان آپلود ویدیوهای بیش از یک دقیقه را به کاربران می‌دهد، از ماه ژوئن در اختیار کاربران قرار گرفته است.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو برای انجام سفرهای درون شهری، همه ما سالها از اتوبوس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *