خانه / تکنولوژی / لینکدین، یک دورهمی کاری و حرفه ای
استفاده از لینکدین

لینکدین، یک دورهمی کاری و حرفه ای

لینکدین در میان شبکه‌های اجتماعی که به بیزنس و فضای حرفه‌ای مشاغل مربوط می‌شوند، پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی در تمام دنیاست.

اگرچه به دلیل مشکلاتی چون فیلترینگ، ایران معمولا با جریان‌هایی که در دنیا متداول است همراه نمی‌شود و مثلا فیس‌بوک و یوتیوب که بیشترین مخاطب را در دنیا دارند، در ایران به مراتب کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما این مسئله برای لینکدین اتفاق نیفتاده و این نکته تاثیر فیلتر بودن یا نبودن یک شبکه‌ی اجتماعی در مشارکت و استفاده‌ی افراد از آن را به خوبی نشان می‌دهد.

آشنایی مختصر با لینکدین

لینکدین به عنوان ابزاری برای برقراری و گسترش ارتباطات کاری و حرفه‌ای در فضای نامحدود وب مورد استفاده قرار می گیرد و می‌تواند به شدت برای آینده‌ی شغلی افراد مفید و موثر باشد، البته این تاثیر مشروط بر حضور فعالانه و داشتن تعامل با سایر اعضای لینکدین است که آن هم مقتضیات و روش‌های خاص خود را دارد. در مجله‌ی کشینه به تفصیل در چند پست آینده به این موضوع خواهیم پرداخت.

لینکدین هم مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، ردیت و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر، اساس و ماهیت آن بر تعامل و برقراری ارتباط بنا شده است اما این ارتباط تنها به فضای شغلی و حرفه‌ای افراد ارتباط پیدا می‌کند. به عنوان مثال در اینستاگرام معمولا در قسمت بایو، افراد از علاقمندی‌های خود نام می‌برند، در حالی که لینکدین شغل افراد و تخصص آنان را کنار نام کاربری اعضا نمایش می‌دهد و معمولا با مراجعه به صفحه شخصی افراد در لینکدین می‌توانید از سوابق شغلی و تحصیلی آنان نیز باخبر شوید.

ابزاری برای یک استخدام هوشمندانه

باتوجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در این شبکه اجتماعی، افراد برای ارتباط گرفتن با یکدیگر، تبادل اطلاعات کاری، مطرح کردن مسائل صنفی و اظهارنظر در خصوص مسائل مختلف مربوط به بازار کسب و کار، در آن حضور و فعالیت دارند. اما ظرفیت‌های لینکدین تنها به این مسائل محدود نمی‌شود.

استخدام با لینکدین

لینکدین بستری مناسب جهت تامین نیروی کار مناسب برای شرکت‌ها نیز هست. در حالی که افراد مختلف در خصوص سوابق حرفه‌ای، دغدغه‌ها و مشکلات، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌هایشان صحبت می کنند و مطالب مختلف را با یکدیگر به اشتراک می گذارند، شرکت‌ها می‌توانند اطلاعات ارزشمندی درباره آن‌ها کسب کنند و بر این اساس پیشنهادات کاری خود را مطرح کنند. شرکت‌های معتبر و مطرح، معمولا برای استخدام نیروی انسانی تنها سوابق حرفه‌ای را مبنای تصمیم ‌گیری قرار نمی‌دهند. بلکه به سایر ابعاد شخصیتی افراد مانند میزان علاقه به شغل، میزان فعالیت‌ها و مطالعه‌ی فرد با هدف توسعه‌ی فردی و شغلی، نوع تعامل و موضع‌گیری فرد نسبت به سایرین و مسائلی از این دست را نیز مد نظر قرار  می‌دهند. از این جهت لینکدین فرصت مناسبی را برای سازمان‌ها فراهم کرده است تا با بررسی رفتار افراد در صفحه شخصیشان در این شبکه اجتماعی و اطلاعاتی که با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارند،  نکاتی که در پروسه‌ی استخدام مد نظر قرار می‌دهند را در افراد مختلف رصد کنند و درصورت نیاز  پیشنهاد همکاری خود را ارائه کنند.

لینکدین علیرغم داشتن کاربران زیاد در ایران، کماکان بسیاری از ظرفیت‌هایش ناشناخته مانده است و در خیلی از مواقع برای اهداف غیرکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مطالب آینده مجله کشینه به آموزش نحوه‌ی استفاده از لینکدین و پس از آن به ترفندها و روش‌های برقراری ارتباط موثر خواهیم پرداخت.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

فیلم نت رسانه آنلاین فیلم و سریال

فیلم نت رسانه آنلاین فیلم و سریال

فیلم نت رسانه آنلاین فیلم و سریال بی شک یکی از تفریحات دلنشین برای ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *