خانه / علم و دانش / با رعایت این موارد، ماه عسل شیرین‌تری را تجربه کنید (بخش دوم)
سفر تفریحی

با رعایت این موارد، ماه عسل شیرین‌تری را تجربه کنید (بخش دوم)

  • برای بعضی ناهماهنگی‌ها و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده آماده باشید

این روزها دیگر معمولا پیش از هر سفر تفریحی و تمام کارهای هماهنگی و رزرو بلیط و رزرو هتل را معمولاً آژانس‌ها انجام ‌می‌دهند، ممکن است ناگهان خود را در جایی ببینید که هیچ شباهتی به آنچه برایتان توصیف کرده بودند ندارد و احتمالاً عکس‌هایی که پیش از سفر دیده بودید مربوط به ۱۰ سال پیش بوده است.

اما در این موقعیت چکار باید کرد؟ واضح است که واکنش عاقلانه این است که با موقعیت وفق پیدا کرده و اجازه ندهیم عوامل بیرونی، ما را تحت تأثیر خود قرار دهد و بر کیفیت سفرمان اثر منفی بگذارد. فلسفه‌ی سفر ماه عسل، لذت بردن از لحظاتی است که قرار است کنار همسرمان بگذرانیم نه اینکه لزوماً در هتل لوکس یا فضایی رؤیایی باشد، بلکه چه‌بسا در یک مسافرت معمولی با اتفاقات پیش‌بینی‌نشده و ناهماهنگی‌هایی که ممکن است اتفاق بیفتد نیز لحظات بسیار خوشایندی را تجربه کنیم.

چیزی که اهمیت دارد این است که قدر لحظه را بدانیم و در چنین شرایطی اجازه ندهیم اوقاتی که قرار است کنار همسرمان به شیرین‌ترین شکل ممکن بگذرد، تحت‌الشعاع چنین اتفاقاتی قرار گیرد. ماه عسل سفری است که باید سعی کنیم از لحظه‌لحظه‌ی آن خاطرات شیرین بسازیم.

سفر دونفره

  • حتی در یک سفر تفریحی پیش آمدن جروبحث به دلیل استرس و فشار‌ها طبیعی است

تا به اینجای مطلب بارها از سطح استرس و فشاری که عروس و داماد در مراحل مختلف آماده شدن برای زندگی مشترک و برگزاری مراسم عروسی به دوش می‌کشند صحبت کردیم و دیدیم که تأثیر این مقطع سخت ممکن است حتی تا پس از اتمام آن در این سفر تفریحی نیز ادامه کند و بسیاری از عوامل دیگر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. پس نباید تعجب کنیم اگر گاهی جروبحث بین ما و همسرمان به طول بینجامد و باعث ناراحتی هردوی ما شود.

هردوی شما در این مقطع زمانی حساس‌تر می‌شوید و احساساتتان سریع‌تر تحت تأثیر قرار  می‌گیرد. پس اگر ناگهان متوجه شدید ناخواسته و ناخودآگاه بر سر کوچک‌ترین مسائل در حال جروبحث کردن هستید، سعی کنید با دقت و واقع‌بینی به مسائل نگاه کنید و ببینید واقعاً ارزش تلخ شدن لحظات سفری که مدت‌ها چشم‌انتظارش بودید را دارد؟ پس بهتر است سعی کنید خود را آرام کرده و اجازه ندهید بحث‌های غیرضروری لحظات شما را خراب کند.

اگر هردوی شما در یک سطح از فشار و عصبی بودن هستید شاید بهتر باشد برنامه‌ی منظمی برای ریلکسیشن و سایر فعالیت‌هایی که به تعادل ذهنی و روحی کمک می‌کند تدارک ببینید.

سفر ماه عسل

  • ممکن است برای بعضی جزییات برنامه‌ریزی نکرده باشید

این کاملاً طبیعی است که باوجود مراسم عروسی که اکثر برنامه‌ریزی‌ها حول محور آن مراسم می‌گردد و کمتر  کسی است که بتواند درگیر و دار آماده شدن برای عروسی، برنامه‌ریزی منظمی نیز برای ماه‌عسلش داشته باشد. بنابراین برای خیلی از  زن و شوهرهای جوان این اتفاق می‌افتد که برخی جزییات را فراموش کرده باشند.

در این مورد راه چاره این است که سعی کنیم نه‌تنها مقصد سفر را از پیش تعیین کنیم، بلکه از وضعیت بیمه در هنگام سفر نیز مطمئن باشیم و لااقل یک برنامه‌ی کلی نیز از جاهایی که قرار است برویم و زمان‌هایی که برای آن در نظر گرفته‌ایم از پیش تهیه‌کرده باشیم.

در این مورد اگر برای ماه عسل کشور دیگری را انتخاب کرده باشیم، بهتر است یک برنامه‌ریزی کلی اما دقیق از قبل تهیه‌کرده باشیم چراکه در کشوری با زبان متفاوت و مردمان متفاوت، در صورت بروز مشکل و بی‌برنامگی، برطرف کردن آن کمی سخت می‌شود.

  • ماه عسل را به شکلی ویژه تر از یک سفر تفریحی معمولی برگزار کنید

شما و همسرتان ممکن است به اقتضای روابط پیش از مراسم عروسی، اوقات زیادی را با یکدیگر گذرانده باشید، سفر رفته باشید و تعطیلات زیادی را کنار یکدیگر سپری کرده باشید اما این سفر تفریحی ویژه، تنها یک‌بار در طول زندگی اتفاق  می‌افتد و خاطره‌ی آن برای همیشه با شما خواهد ماند، بنابراین سعی کنید لحظه را غنیمت بشمارید و به این سفر نگاه خاصتری نسبت به سایر سفرهای زندگی مشترکتان داشته باشید.

ماه عسل کجا بریم

  • بعد از سفر احتمالاً مایل نیستید به خانه برگردید

تصور اینکه بعد از تجربه‌ی چند روز شیرین کنار همسرتان، قرار است به زندگی روزمره و کارها و وظایف همیشگی بازگردید، می‌تواند کمی ناامیدکننده باشد. اما به‌هرحال باید تا حد ممکن تلاش کنید که به این مسئله فکر نکنید و یا اجازه ندهید فکر کردن به این بازگشت، خیلی از لحظات یک سفر تفریحی را تحت تأثیر خودش قرار دهد

در لحظه زندگی کنید و گاهی درباره‌ی سفرهای بعدی که قرار است با یکدیگر بروید، برنامه‌ریزی و صحبت کنید. اینکه اجازه ندهید افکار ناخوشایند، بی‌دلیل لحظات شما را تحت اختیار خود بگیرند،  بلکه سعی کنید روح ماجراجویانه‌ی خود را حفظ کرده و برای تجربیات بعدی برنامه‌ریزی کنید.

در مجموع ماه عسل در دو کلمه‌ی ساده خلاصه‌شده است اما همین دو کلمه داستان‌های جالب و مفصلی در خود خلاصه کرده است.

داستان مشترکی که برای خیلی از افراد وجود دارد از این قرار است: زوجی که احتمالاً مدت‌ها به یکدیگر علاقه‌مند بوده‌اند، باوجود چالش‌های  ازدواج و زندگی مشترک، تصمیم به ازدواج گرفته‌اند و در این مسیر مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند و باوجود لحظات سخت زیادی که از سر گذرانده‌اند سرانجام این پیوند به ثمر نشسته و حالا این دو با وجود تحمل خستگی‌ها و فشارها، برای آغاز یک زندگی جدید امید و انگیزه دارند. این به این معنی است که چنین لحظاتی به‌آسانی به دست نیامده و هر زن و مردی برای آغاز زندگی مشترک چالش‌های بسیاری را پشت سر می‌گذارند. به همین دلیل باید قدر تک‌تک لحظاتی که در این سفر کنار هم می‌گذرانند را بدانند و تمام تلاششان بر این باشد که خاطره‌ای به‌یادماندنی از  آن بر جا بماند!

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *