خانه / علم و دانش / با رعایت این موارد، ماه عسل شیرین‌تری را تجربه کنید (بخش اول)
سفر تفریحی

با رعایت این موارد، ماه عسل شیرین‌تری را تجربه کنید (بخش اول)

ماه عسل از مناسبت‌هایی است که به شکل پررنگی در خاطر شما خواهد ماند. از میان تمام جشن‌هایی که در مسیر شروع زندگی مشترک برگزار می‌شود، از مراسم خواستگاری و نامزدی گرفته تا جشن عروسی و …، ماه عسل مراسم ویژه‌ای است چرا که این مسافرت نقطه‌ی آغاز زندگی مشترک شما و همسرتان در فاز جدید و زیر یک سقف محسوب می‌شود.

ماه عسل شاید در واقع تنها یک سفر تفریحی باشد اما شما آن‌قدر با عشق احاطه شده‌اید که همه‌چیز را از دریچه‌ی عشق و علاقه می‌بینید و بخش قابل‌توجهی از زمانتان را صرف همسر و شریک زندگیتان می‌کنید و کنار او همه‌چیز را لذت‌بخش از هر وقت دیگری می‌بینید.

اما زندگی پر از موقعیت‌هایی است که انگار افراد به ناشناخته‌ها سفر می‌کنند و پیش از قدم گذاشتن به فضای جدید و سحرآمیزی مثل ماه عسل، نه از مقتضیات آن خبر دارد و نه دفترچه‌ی راهنمایی برای آن وجود دارد. ما با هدف آماده‌سازی ذهن شما و هر زوج دیگری که در آستانه‌ی این اتفاق شیرین هستند، نکاتی را لازم دانستیم برای راهنمایی در این مطلب بیاوریم.

سفر ماه عسل

اگر بلافاصله پس از جشن عروسی یا فردای آن روز قرار است به هواپیما قدم بگذارید و راهی سفر شوید، نمی‌توانید از خودتان انتظار داشته باشید که به‌یک‌باره تمام استرس‌ها و فشار‌ها از ذهنتان رخت بربندد و با آسودگی خاطر و آرامش کامل سفرتان را آغاز کنید. شما مقطع سختی را پشت سر گذاشته‌اید. در یک بازه‌ی زمانی چندماهه تمام دغدغه‌هایتان به خرید جهیزیه، آماده شدن خانه، برگزاری جشن‌های مختلف اختصاص داشته و تمام ذهنتان درگیر این مسئله و فشارهای مرتبط با آن بوده است. نمی‌توانید از خودتان توقع داشته باشید به‌یک‌باره در حالت آرامش و خلسه فرو بروید و تمام فشارها را کنار بگذارید.

ممکن است چندین روز طول بکشد تا بتوانید از استرس و فشار روانی مربوط به مقطع عروسی به‌طور کامل خالی شوید و به حالت عادی و همیشگی برگردید. اما خوشبختانه به‌محض اینکه بتوانید ذهنتان را از فشارهای گذشته خالی کنید و آرامش دوباره را تجربه کنید، طعم لحظه‌های آرامش‌بخش را کنار همسرتان خواهید چشید.

  • انتظارات فانتزی و غیرواقعی‌تان را کنار بگذارید

سفر ماه عسل در تصورات و باور افراد، روزهایی رؤیایی تعریف شده‌اند. روزهایی که قرار است هر صبح با عشق چشم به جهان باز کنید و شب‌ها با آرامش و عشق به خواب بروید. البته در واقعیت نیز ماه عسل روزهای ویژه‌ای است که دو طرف با ابعاد جدیدی از یکدیگر آشنا می‌شوند و رابطه و زندگی مشترک معمولاً به سطوح عمیق‌تری می‌رسد اما اگر فیلم‌ها و کتاب داستان باعث شده‌اند تصورتان بر این باشد که ماه عسل یعنی ۲۴ ساعت شبانه روز در هفت روز هفته در حال خلق لحظه‌های عاشقانه هستید، باید این آمادگی را به شما بدهیم که ممکن است همان چند ساعت اولیه‌ی سفر در حالت شوک قرار بگیرید!

البته دلیل این اتفاق نسبتاً واضح است. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در اوایل سفر شما بسیار خسته باشید و بیش از هر چیز دیگری به غذا و نوشیدنی و استراحت نیاز داشته باشید و این کاملاً طبیعی است.

علاوه بر این خواهید فهمید که واقعاً گذراندن هر ۲۴ساعت در روز در کنار همسرتان نه‌تنها کار جذابی نیست بلکه می‌تواند زننده نیز باشد. به‌جای آن می‌توانید اوقاتی از روز را به تماشای مناظر و کشف مکان‌های شگفت‌انگیزی که در اطراف هتل محل اقامتتان قرار دارد بپردازید.

ماه عسل

تصویری که از ماه عسل در ذهن دارید اغلب با واقعیت تفاوت چشمگیری دارد، بنابراین سعی کنید واقع‌بینانه‌تر به مسائل نگاه کنید.

البته که لحظات زیادی وجود دارند که می‌توانید به زیبایی صمیمیت و ابراز علاقه را به یکدیگر نشان دهید اما این قرار نیست تمام ساعات شما را پر کند و باید زمانتان را به اتفاقات دیگر نیز اختصاص دهید.

 

  • ممکن است در این سفر بیمار شوید

قطعاً تجربه‌ای شبیه این برایتان پیش آمده و یا دیده‌اید که شخصی دیگر چطور تمام سال را به‌سختی به کار می‌پردازد و بالاخره وقتی زمان تعطیلات و استراحتش فرا می‌رسد درست پیش از سفر بیمار می‌شود. این بسیار شبیه اتفاقی است که برای بعضی زوج‌ها زمان رفتن به ماه عسل پیش می‌آید.

شما ماه‌ها به‌سختی برای مراسم مختلف ازجمله عروسی و ماه عسل خود برنامه‌ریزی کرده‌اید و درگیر فشار ذهنی و جسمی سختی بوده‌اید. حالا تصور کنید که هم‌زمان  با تلاش ذهن و بدنتان برای رهایی از این حالت، در حال تنفس در هوای بسته‌ی هواپیما نیز هستید و این ممکن است باعث شود تا یک یا دو روز ابتدای سفر در اثر عوض شدن ناگهانی آب‌وهوا، حالتان مساعد نباشد و طول بکشد تا به حالت عادی بازگردید.

مسافرت ماه عسل

البته خبر خوب این است که نباید ناامید شوید و فکر کنید تمام سفر را ازدست‌داده‌اید بلکه اگر سعی کنید آب زیاد بنوشید، استراحت مطلوبی داشته باشید و مرتب غذای مقوی بخورید و  ازنظر تغذیه خودتان را تقویت کنید می‌توانید به‌سرعت به حالت عادی بازگشته و تجربه‌ی شیرین ماه عسل را بچشید و در آغوش  بگیرید.

 

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *