خانه / فروشگاههای اینترنتی کشینه / کتاب هدهد، راهنمای والدین و مربیان برای تهیه کتابهای مناسب کودکان و نوجوانان
کتاب کودک و نوجوان

کتاب هدهد، راهنمای والدین و مربیان برای تهیه کتابهای مناسب کودکان و نوجوانان

صحبت از مطالعه و دغدغه‌ی افزایش میزان مطالعه در جوامع مبحث تازه‌ای نیست. همواره‌ مسئله‌ی پایین بودن میزان مطالعه در بسیاری از کشورها مطرح است و کشور ما نیز متاسفانه در این زمینه جایگاه مناسبی ندارد. به طور معمول در ایران، مطالعه جزء اولویت‌های افراد محسوب نمی‌شود و قشر کتابخوان نسبت به کسانی که کمتر با کتاب و کتابخوانی عجین هستند، تقریبا در اقلیت‌اند.

این مسئله با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده‌ی افراد از اینترنت و گوشی‌های هوشمند بیشتر نیز شده است. ظهور شبکه های اجتماعی که مطالب را به طور خلاصه و کوتاه به اطلاع افراد می‌رسانند، باعث شده است تمایل افراد به سمت خواندن متن‌های کوتاه باشد. دیگر کمتر کسی را می‌بینیم که برای خواندن رمان‌های چند جلدی زمان بگذارد و خواندن مقالات مفصل را به خواندن مطالب کوتاه ترجیح می‌دهند.

دلیل این امر، کم حوصله شدن افراد است. همه دوست دارند در کوتاهترین زمان ممکن اطلاعات لازم را در زمینه‌ای که دوست دارند کسب کنند. خواندن یک مطلب کوتاه درباره موضوعی جدید، احساس داشتن آگاهی و اطلاعات را به افراد القاء می‌کند اما نکته که در واقعیت می‌بینیم این است که اطلاعاتی که از طریق شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آید معمولا بسیار سطحی بوده و نمی‌تواند منبع قابل اطمینانی برای ارجاع باشد. در یک شبکه اجتماعی معمولا می‌توان در عرض چند دقیقه، در خصوص چندین موضوع مختلف مطلب‌های کوتاه و مختصر خواند. همین اتفاق باعث می‌شود این حس به کاربران القاء شود که به سرعت در حال افزایش آگاهی خود هستند. در حالی که کسب اطلاعات کارآمد و مفید در خصوص هرموضوعی، نیاز به مطالعه ی دقیق چندین کتاب و مقاله دارد و اطلاعاتی که در یک پست کوتاه در شبکه اجتماعی مطالعه می‌کنیم، تنها یک آگاهی سطحی و اولیه در اختیار ما می‌گذارد که به هیچ وجه قابل استناد نیست. اما آنچه در این میان مغفول می‌ماند، اثرات مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف است که به هیچ عنوان با مطالعه‌ی مطالب در شبکه های اجتماعی (آنچه که ما بسیاری از وقتمان را در روز به آن اختصاص می‌دهیم) قابل مقایسه نیست.

تمام آنچه که گفته شد به علاوه‌ی یکسری دلایل دیگر، در نهایت باعث شده است سرانه‌ی مطالعه در کشور به میزانی که در حال حاضر شاهد آن هستیم برسد. اما برای حل این معضل چه کرده‌ایم؟ تشویق به کتابخوانی و نصب بیلبورد‌ها و تابلوی‌هایی در اماکن عمومی با موضوع تشویق به مطالعه تابحال به میزان بسیاری انجام شده و شاید تا حدی نیز در بهبود این فرهنگ تاثیرگذار بوده باشد اما راه حل ریشه ای را باید در جای دیگری جستجو کرد.

مطالعه کودکان

فرهنگ انجام هر کاری از سنین کودکی در افراد شکل می‌گیرد. تاثیرات کارهایی که در کودکی برای افراد عادت می‌شود و در ذهنشان جای می‌گیرد از آنچه تصور می‌کنیم بیشتر است. بسیاری از عادات ما ریشه در کودکیمان دارد، چه این مسئله را بدانیم و چه در ناخودآگاهمان جاری باشد، اهمیت این مقطع از زندگی بر هیچکس پوشیده نیست.

به همین دلیل شاید یکی از ریشه‌ای ترین راه حل‌های حل مشکل کتابخوانی، عادت دادن کودکان به مطالعه باشد. والدین با خواندن کتاب برای کودکان، آن‌ها را با دنیای شگفت انگیز کتاب‌ها آشنا می‌کنند، قدرت تخیل آن‌ها را تقویت می‌کنند و به آن‌ها می‌آموزندکه با مطالعه چطور می‌توان به دنیاهایی شگفت انگیز سفر کرد. همین کودکان در آینده جوامعی را می‌سازند که به مطالعه علاقه‌ی بیشتری دارد و در نهایت جامعه‌ای بامطالعه‌تر و آگاه‌تر خواهیم داشت.

اما چطور این کار را شروع کنیم و از کجا بفهمیم کدام‌ کتاب ها برای مطالعه کودکان و نوجوانان مناسب‌تر هستند؟

کتاب هدهد این کار را به آسان‌ترین شکل ممکن برای ما فراهم کرده است. بازار کتاب کودک که کار چاپ و ترجمه‌ی کتاب در آن چندان دشوار نیست، کار ما را برای یافتن محتوای مفید و سازنده برای کودکان و نوجوانان سخت کرده است. خصوصا که در این سنین، بسیار مهم است که چه محتوایی را در اختیار کودکمان می‌گذاریم.

بر همین اساس کتاب هدهد در فرایند گزینش کتاب های مناسب کودک و نوجوان به کمک والدین و کسانی که قصد دارند در این زمینه گام مثبتی بردارند آمده است. کتاب هدهد در معرفی خود و نقشی که در فرایند انتخاب و تهیه‌ی محصول فرهنگی مناسب برای کودکان و نوجوانان ایفا می‌کند اینطور گفته است:

«در حقیقت کار هدهد از یک سو کارشناسی و گزینش کتاب های مناسب کودکان و نوجوانان و از سوی دیگر در دسترس گذاشتن آن ها در فروشگاه مجازی یا حقیقی خود است. ما می دانیم که پدر و مادر یا آموزگار و مربی‌ایی که در زابل، ارومیه، چابهار یا بندرعباس و بسیاری شهرها یا روستاهای ایران زندگی می کنند نمی‌توانند به برخی کتاب‌ها برای فرزندان خود برسند مگر این که به تهران سفر کنند. سفر کردن به تهران همان و درآویختن با غول ترافیک و شلوغی و پراکندگی همان. در حالی که در سایت هدهد هر بزرگسالی می‌تواند با چند کلیک ساده کتاب های درخواستی خود را سفارش دهد.»

کتاب هدهد

یکی از نکات مثبتی که کاربر در مراجعه به وبسایت هدهد به آن بر می‌خورد، دسته بندی کتابها بر اساس پارامترهای مختلف و متنوع است. کتابهای موجود در سایت به تفکیک گروه سنی، پایه‌ی آموزشی، گونه‌ها و موضوعات کتاب‌ها، و ناشران کتاب‌ها طبقه بندی شده است. بنابراین یافتن کتاب دلخواه برای کاربر بسیار آسان و در دسترس است.

همکاری کشینه و کتاب هدهد، آسانتر شدن راه های دسترسی به کتاب کودک و نوجوان

وب سایت کشینه اولین وبسایتی است که مدل افیلیت مارکتینگ یا فروش رابطه‌ای را برپایه‌ی مفهوم کش بک یا بازگشت بخشی از مبلغ خرید به مشتریان خود در ایران پایه گذاری کرده است.

کشینه با فروشگاه‌های اینترنتی معتبر وارد همکاری شده و با قرار دادن لینک فروشگاه مقصد برروی وبسایت خود، کاربران کشینه را به خرید از فروشگاه‌های معتبر دعوت می‌کند.

با هر خریدی که از طرف کاربران کشینه از این وبسایت‌ها انجام شود، بخشی از سود این فروش به کشینه یا در واقع به کاربر کشینه تعلق خواهد گرفت. چرا که کشینه بخش عمده‌ای از مبلغی که به عنوان پورسانت از فروشگاه دریافت می‌کند را به صورت نقد به کاربر باز می‌گرداند.

کاربران کشینه پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری، پس از هر خرید اینترنتی  از فروشگاه دلخواهشان در سایت کشینه، درصد مشخصی از مبلغ پرداختی خود برای خرید را در حساب کاربری خود دریافت می‌کنند. هنگامی که این مبلغ به حد نصاب سی هزارتومان برسد، می‌توانند آن را به حساب بانکی خود منتقل کرده و به صورت نقد دریافت کنند.

همکاری کشینه و کتاب هدهد به این معناست که افراد علاقه مند به این حوزه می‌توانند در کشینه ثبت نام کرده و با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کتاب هدهد از طریق کشینه، کتاب های مورد نظرشان را از میان کتاب های گزینش شده که در این فروشگاه عرضه می‌شود انتخاب کنند و پس از انجام خرید، بخشی از مبلغ که به عنوان کش بک مشخص شده است را به صورت نقد دریافت کنند.

کتاب مناسب کودک و نوجوان

لازم به ذکر است که هرکاربر در ابتدای ثبت نام، مبلغ شش هزارتومان به عنوان هدیه ثبت نام دریافت کرده و همچنین در صورت معرفی دوستان خود و ثبت نام و خرید آن‌ها در کشینه، مبلغ هشت هزار تومان نیز به عنوان پاداش معرفی دریافت خواهد کرد.

 

کشینه، بهینه ترین خرید آنلاین

درباره ی Admin

همچنین ببینید

خرید بلیط هواپیما

الی گشت

با الی گشت سفر کنید! هنگامی که تصمیم به سفر کردن می گیریم، طیف گسترده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *