خانه / علم و دانش / هالووین و تاریخچه و آیین برگزاری این جشن مذهبی در دنیا
هالووین

هالووین و تاریخچه و آیین برگزاری این جشن مذهبی در دنیا

با توجه به نزدیک شدن به مراسم هالوین، خواندن و دانستن تاریخچه هالووین خالی از لطف نیست.

در تمام دنیا و در میان ادیان مختلف ، انسان ها به برخی از مراسم سنتی و گاه خرافه، پای بند هستند. هالووین نیز یکی از همان رسوم قدیمی است که در کشورهای غربی نظیر امریکا، ایرلند، کانادا و… به عنوان یک جشن مذهبی شناخته شده است و در برخی کشورها ، برای اینکه مردم راحت بتوانند در جشن ها شرکت کنند روز ۳۱ اکتبر (مصادف با ۹ ابان) را تعطیل رسمی اعلام نموده اند.

در این روز مردم لباس های عجیب و غریب و مبدل می پوشند و با چهره های نقاشی شده که به آنها ظاهر ترسناکی بدهد، در جشن های بالماسکه مانند خوش میگذرانند.

فلسفه هالووین چیست؟

تاریخچه ی این جشن به ۲۰۰۰ سال قبل باز میگردد. این جشن مذهبی به اعتقاد راهبان شب مقدس نام گرفته است. راهبانی که بنیانگذار این آیین هستند، بر این باورند که در این شب روح تمام جانداران و پدیده های طبیعی به سوی جهانی دیگر حرکت میکنند و در این سفر جادوگر ها، اجنه، روح ، پری با انسانها همراه میشوند.حال آنکه مردم با پوشیدن لباس های ترسناک و سر و صدا کردن و قاشق زنی سعی در فراری دادن اجنه و ارواح دارند.

لباس هالووین

رسوم هالووین:

Trick-or-Treat یا همان قاشق زنی یکی از رسوم رایج در هالوین است.طبق این رسم کودکان برای گرفتن شیرینی و آجیل به در خانه ها میروند و به صاحبخانه ها میگویند Trick-or-Treat !! یعنی یا خوراکی بده یا اذیتت میکنیم، و صاحبخانه که از قبل سبدهایی از خوراکی را به همین منظور آماده کرده اند را به کودکان میدهند.

یکی دیگر از رسوم هالووین روشن کردن جک فانوسی است.کدو تنبل یکی از نمادهای هالوین است که درون آن را خالی کرده و بری آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک در می آورند و با روشن کردن شمع در درون کدو تنبل به آن جلوه ای ترسناک میدهند.

هالووین در ایران:

هرچند که هالووین در ایران به صورت رسمی برگزار نمی شود اما چند سالی است که بر پایی جشن هالووین در ایران نیز باب شده است و جوانان در این روز با پوشیدن لباس های بالماسکه در جشن ها خوش میگذرانند.

با توجه به فراگیر شدن این نوع جشن های غربی در میان قشر جوان ایرانی، بسیاری از فروشگاهها بر آن شدند تا ملزومات اینگونه جشن ها را در سبد خرید خود قرار دهند.

فروشگاههای معتبر و شناخته شده ای مثل مدیسه و شیکسون عرضه کننده به روز ترین لباس های بالماسکه برای جشن هالوین هستند.

بنابراین چنانچه شما از طرفداران این جشن هستید و میخواهید خود را برای هالوین آماده کنید و عجیب ترین و جالب ترین لباس ها را بپوشید میتوانید از طریق فروشگاههای آنلاین مد و پوشاک، اقدام به تهیه این گونه لباس ها نمایید.

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *