خانه / تکنولوژی / هک شدن اپل توسط یک دانش آموز استرالیایی!
هک شدن اپل

هک شدن اپل توسط یک دانش آموز استرالیایی!

خبر هک شدن اپل در نگاه اول برای بسیاری افراد غیرقابل باور بود اما به گزارش TheAge یک دانش آموز استرالیایی که به دفعات متعدد به سیستم امنیتی اپل نفوذ کرده بود، توسط پلیس فدرال استرالیا دستگیر شد و در انتظار محاکمه توسط دادگاه نوجوانان به سر می‌برد.

این نوجوان که نامش به دلایل قانونی فاش نشده است، از خانه‌ی خود در یکی از مناطق حومه‌ی ملبورن، طی یکسال بارهای متعددی به سیستم اصلی اپل وارد شده است. وکیل این نوجوان ادعا کرده دلیل این نفوذهای متعدد این بوده که او از طرفداران شرکت اپل است.

دادگاه نوجوانان اعلام کرده است که مجرم حدود ۹۰ گیگابایت اطلاعات امنیتی را دانلود کرده و به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا کرده است.

هک شدن اپل توسط دانش آموز

هکر نوجوان اما شناخته شده و حرفه ای!

دسترسی‌های غیرمجازی و اطلاعات سیستم‌هایی که این نوجوان از سن ۱۶ سالگی به هک کردن آن‌ها اقدام کرده بود تا زمان حمله‌ی پلیس به خانه‌ی این نوجوان مخفی مانده بود.
اما پس از دسترسی به سیستم کامپیوتری این نوجوان، لیستی  از اطلاعات و دستورالعمل‌های هک سیستم‌های مختلف در یک پوشه به نام “hacky hack hack”کشف شد!

وکیل مدافع این نوجوان اظهار کرد که موکلش در میان هکرهای معروف و بین المللی شناخته شده بوده و فاش شدن جزئیات این پرونده می‌تواند او را در معرض خطر قرار دهد.

دادستان پرونده نیز اعلام کرد شرکت اپل روی عمومی شدن این مسئله بسیار حساسیت نشان داده است.

هک شدن اپل با سیستم های تولید شده توسط خود این شرکت!

طبق گزارش پلیس فدرال استرالیا که با حکم بازرسی، به خانه‌ی این نوجوان رفته بودند، دو لپتاپ اپل در این خانه ضبط شد که شماره سریال آن‌ها با شماره سریال لپتاپ‌هایی که به سیستم‌های داخلی اپل نفوذ کرده بودند همخوانی داشته است.

یک دستگاه گوشی موبایل آیفون و یک هارد نیز طی وارسی منزل، ضبط و بررسی شدند که IP آن‌ها هم با IP دستگاه‌های نفوذی مطابقت داشته است.

تحقیقات اصلی بین المللی زمانی آغاز شد که شرکت اپل برای گزارش جرائم رخ داده با FBI تماس  گرفت.
این تحقیقات به کشف نرم افزاری در لپتاپ این دانش آموز منجر شد که برای هک سیستم‌ها از آن استفاده می‌کرد. ظاهرا او با استفاده از این نرم افزار موفق شده بود  به بخشی از سیستم موسوم به  Authorized keys دسترسی پیدا کند. عملکرد این بخش، دادن دسترسی به کاربران است که بسیار هم امنیتی محسوب می‌شود.

او برای ارتباط دادن جرائمش به دیگران نیز از اپلیکیشن واتس اپ استفاده می‌کرد تا اینکه هک شدن اپل و  حضور مداوم و مستمر مجازی این فرد در سیستم‌های امنیتی توسط اپل شناسایی و مسدود شد.

طرفدار یا نفوذی؟

او در اعترافاتش  به پلیس اظهار کرده است که همیشه رویای کار کردن در شرکت اپل را در سر می‌پرورانده است.

البته با در نظر گرفتن اپل به عنوان شرکتی که در زمینه ی معرفی تکنولوژی های جدید همواره پیشرو بوده و هر روز اخباری جدید مبنی بر تقلید شرکت های دیگر از فناوری های معرفی شده توسط این شرکت منتشر می شود، تمایل به کار کردن در آن بین علاقه‌مندان به سیستم‌های کامپیوتری و نرم افزاری نکته‌ی عجیبی نیست.
ماه گذشته اپل عنوان اول شرکت تریلیون دلاری جهان را کسب کرد.

دادگاه در حال حاضر اعترافات نوجوان هکر را تایید کرده است اما به دلیل پیچیدگی‌های پرونده، اعلام حکم را به ماه آینده موکول کرده است.

کاملترین اخبار حوزه تکنولوژی  را از مجله کشینه دنبال کنید.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو برای انجام سفرهای درون شهری، همه ما سالها از اتوبوس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *