خانه / تکنولوژی / فیسبوک و توییتر برای پاسخگویی حاضر شدند اما گوگل نیامد!
صندلی خالی گوگل

فیسبوک و توییتر برای پاسخگویی حاضر شدند اما گوگل نیامد!

طبق اخبار منتشر شده در BBC، توییتر و فیسبوک در هفته‌ی اخیر به کنگره آمریکا رفتند و توسط سناتورهای آمریکایی مورد بازخواست قرار گرفتند.
کوتاهی در جلوگیری از انتشار اخبار جعلی که با قصد دخالت و تأثیرگذاری بر انتخابات آمریکا منتشر می‌شد، دلیل فراخوانده شدن نمایندگان این شرکت‌ها به کنگره بود که از توییتر، جک دورسی، مدیر اجرایی توییتر و از فیسبوک شریل سندبرگ مدیر ارشد امور عملیاتی فیس بوک برای پاسخگویی حاضر شدند اما گوگل حاضر نشد نماینده‌ای را برای این نشست بفرستد. وجود یک صندلی خالی در کنگره که درواقع متعلق به نماینده کمپانی گوگل بود، هجوم انتقادات را به سمت آن‌ها سرازیر ساخت.

در حالی که توییتر و فیسبوک نمایندگان اصلی خود را برای پاسخگویی در کنگره آمریکا فرستاده بودند، تنها گزینه‌‌ای که گوگل برای حاضر شدن در این جلسه پیشنهاد کرده بود، نماینده حقوقی کمپانی بود که این پیشنهاد از سوی سناتورهای آمریکایی پذیرفته نشد.
آنها خواهان حضور نماینده‌ای از میان مدیران اصلی شرکت‌ بودند اما

آیا توییتر و فیسبوک پاسخ قانع کننده ای برای اعضای کنگره داشتند؟

خانم سندبرگ به عنوان سخنگوی رسمی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند و زمانی در واشنگتن مشغول به کار بوده است، بنابر‌این تعجب برانگیز نیست که پرسش‌های سناتورها را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد و از این ورطه جان سالم به در برده باشد!.
او مدام این پاسخ آشنا را تکرار می‌کرد که فیسبوک در کشف و تشخیص مداخله‌گران روسی اشتباهاتی داشته است اما در حال حاضر، استخدام‌های زیادی برای برطرف شدن این مشکل انجام داده است تا پرسنل جدید کنترل این موارد را در دست بگیرند.

مدیر عملیاتی فیسبوک و مدیر توییتر

در مقابل، بسیاری افراد فکر می‌کردند برای جک دورسی -مدیر توییتر- که خود را به عنوان فردی کم‌حرف‌ و معمولا خجالتی به اعضای کنگره نشان داده بود،  پاسخگویی به سوالات سیاستمداران بسیار دشوار باشد.
در هنگام برگزاری جلسه، صدای آرام و لحن ملایم او به نظر می‌رسید که اعضا را به سمت متقاعد شدن برده است. اگرچه او ناچار شد در جلسه‌ای دیگر در برابر کمیته بپذیرد که الگوریتم‌های توییتر همیشه بی‌طرف نبوده و میزان دیده شدن حدود ۶۰۰,۰۰۰۰ حساب کاربری را به دلایل نامعلومی کاهش داده است.

انتقاد شدید از عدم پاسخگویی گوگل

سناتورهای آمریکایی چندین بار از مدیران اجرایی توییتر و فیسبوک برای حضور و پاسخگویی در این جلسه تقدیر کردند و در مقابل، گوگل را به دلیل غیبت مورد انتقاد قرار دادند.

سناتور مارک وارنر پس از این جلسه با خبرنگار BBC صحبت کرده و اظهار داشته است: «امیدوارم وقتی مردم آمریکا این صندلی خالی را دیدند، شخصی که در گوگل مسئولیت و مدیریت این مسائل را به عهده دارد به خودش بیاید و با خود بگوید “ما لازم است به سوالات سیاستگذاران آمریکا پاسخگو باشیم!”»

در میان سوالات ممکن بود از گوگل در مورد فعالیت‌هایش در چین پرسش شود. جایی که به نظر می‌رسد گوگل در حال بررسی و آماده‌سازی یک موتور جستجو مطابق با قوانین سانسور و فیلترینگ کشور چین است. احتمالا مدیران اجرایی گوگل این خطر را حس کرده‌اند که ممکن است در دام سوالاتی بیفتند که از پاسخ‌ها بعدا برعلیه‌شان استفاده شود.

اخبار جدید و جذاب روز را در مجله کشینه دنبال کنید.

درباره ی Admin

همچنین ببینید

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو

تپسی سامانه آنلاین درخواست خودرو برای انجام سفرهای درون شهری، همه ما سالها از اتوبوس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *