خانه / فروشگاههای اینترنتی کشینه / چاپ قوانین در کشینه، کیفیت در تمام مراحل از طراحی تا چاپ نهایی
چاپ قوانین در کشینه

چاپ قوانین در کشینه، کیفیت در تمام مراحل از طراحی تا چاپ نهایی

صنعت چاپ در ایران چه مراحلی را پشت سر گذاشته است؟

درباره صنعت چاپ در ایران می‌توان گفت ابتدایی‌ترین اتفاقاتی که در این حوزه رخ داد، به گفته برخی منابع مربوط به دوره هخامنشیان و ساخت مهرهای سلطنتی که برای تایید فرمان‌های حکومتی از آن‌ها استفاده می‌کردند، بود. اما این صنعت لااقل به مفهومی که ما امروز می‌شناسیم، ظاهرا در دوران صفویه در ایران آغاز شده است. براساس منابع موجود، نخستین چاپخانه را در ایران ارامنه در اصفهان در عهد شاه عباس دوم صفوى راه اندازی کردند. البته فعالیت آن‌ها توفیق چندانی پیدا نکرد چرا که در آن زمان رهبران شیعه و اقشار مذهبی که با ترویج مسیحیت بین مردم مخالف بودند، این حرکت را وسیله‌ای برای تبلیغ دین مسیحیت تلقی کردند و اجازه ادامه فعالیت را به ارامنه‌ی فعال در این زمینه ندادند.

طبق مطلبی که در یکی از شماره‌های روزنامه دنیای اقتصاد منتشر شده است، در سفرنامه‌هایی از جان‌ پینکرتون‌ و جونس‌ هنوی‌ که‌ در عصر نادرشاه‌ افشار به‌ ایران‌ سفر کرده‌اند، از جزوه‌هایی‌ صحبت‌ به‌ میان‌ آورده‌اند که‌ به‌ زبان‌ لاتینی‌ و عربی‌ چاپ‌ و منتشر می‌شده‌ است. اما اتفاق و تحول اصلی در این صنعت و انتشار روزنامه، کتاب و مواردی از این دست، در دوره قاجار بود که پس از جنگ ایران و روس، عباس میرزا نایب السلطنه شخصی را مامور کرد تا فن چاپ را فرا بگیرد و اولین چاپخانه را در تبریز راه اندازی کند. به این ترتیب در سال ۱۲۳۳ هجری قمری (بیش از ۲۰۰ سال پیش)  اسباب و آلات چاپ حروفی به تبریز آمد و تحت حمایت عباس میرزا، کتابی با موضوع حکایت‌هایی از جنگ میان دولت ایران و روسیه چاپ شد. موضوعات بیشتر کتاب‌ها در آن زمان طبق شواهد، اغلب مربوط به موضوعات تاریخی‌، دینی‌، ادبی‌، یا در جهت‌ ترویج‌ اصول‌ بهداشتی‌ و ترویج‌ جنبه‌هایی‌ از حیات‌ مدنی‌ و فرهنگ‌ زندگی‌ اجتماعی‌ جدید بوده‌ است.

سرگذشت چاپ در ایران

پس از چاپ سربی، نوبت به چاپ سنگی رسید تا حدود ۶-۷ سال پس از چاپ سربی به ایران وارد شود. چاپ سنگی نوعی چاپ مسطح بوده که در آن از سنگ آهک استفاده می‌شده‌است؛ بدین ترتیب که نوشته یا تصویر را به روی سنگ منتقل می‌کردند و با استفاده از روش‌های شیمیایی آن را برجسته می‌نمودند و سپس این تصویر بارها روی کاغذ چاپ می‌شده‌است. مخترع چاپ سنگی یک آوازه‌خوان تئاتر آلمانی به نام آلویس زنفلدر بود که به علت هزینه‌های سرسام‌آور چاپ، برای این که بتواند تصنیف‌هایش را منتشر کند به‌طور تصادفی از طریق کاربرد تیزاب بر روی سنگ‌های نرم و مسطح و سبک‌وزن کنار رود راین، به روش چاپ سنگی دست یافت. درقرن نوزدهم چاپ سنگی در اروپا تنها روش برای داشتن تصاویر رنگی در تیراژ بالا بود. این روش امروزه تنها در زمینه هنرهای تجسمی کاربرد دارد.

یکی دیگر از اتفاقاتی که باعث دگرگونی این صنعت در ایران شد، تاسیس مدرسه دارالفنون بود. پس از این اتفاق نیاز به انتشار کتاب‌های درسی باعث شد در این مدرسه کارگاه‌ چاپ‌ آثار استادان‌ دارالفنون‌، منابع‌ درسی‌ دانش‌آموزان و نیز برخی‌ کتاب‌های‌ دیگر تاسیس شود. تحولات صنعت چاپ در سال‌های آغازین ۱۳۰۰ همراه با تاسیس دانشگاه‌ تهران‌ و نهادهای‌ جدید آموزشی‌ در این‌ عصر همراه بود و تاسیس چندین‌ چاپخانه دولتی‌ و وابسته‌ به‌ دولت‌، مانند چاپخانه ارتش‌، چاپخانه بانک‌ ملی‌ ایران‌، چاپخانه دخانیات‌ ایران و… از اتفاقات مربوط به همان سال‌هاست. بعدها در سال ۱۳۷۱ ‌روش‌ چاپ‌ رنگی‌ در مطبوعات‌ به‌ کار گرفته‌ شد. روزنامه همشهری‌ نخستین‌ روزنامه رنگی‌ ایران‌ است‌. البته پرداختن به تاریخچه این صنعت در ایران به طور کامل در این مطلب امکانپذیر نیست اما داستان چاپ داستان پر فراز و نشیبی است و تا به امروز که صنعت چاپ پس از تحولات بسیار به ما منتقل شده است، نقاط عطف متعددی را پشت سر گذاشته است.

چاپ دیجیتال

چاپ قوانین، مجموعه ای از خدمات باکیفیت در حوزه چاپ، طراحی گرافیک و عکاسی صنعتی

امروزه چاپ را می‌توان آخرین حلقه از زنجیره‌ای دانست که با ایده آغاز می‌شود. امروزه حضور نرم افزارهای قدرتمند در این حوزه روند کار را هدایت کرده و شاخص اصلی ارزیابی کیفیت چاپ به شمار می‌رود چرا که پس از انجام عکاسی، طراحی، و طی مراحل فنی حاصل کار را به بیننده نمایان می گرداند. و این مهمترین حلقه زنجیره است.

چاپ قوانین در این زمینه از مجموعه‌هایی است که در به ثمر نشاندن مرحله نهایی کار و گذاشتن بیشترین تاثیر بصری بر بیننده، سعی در این دارد که اطمینان و رضایت مشتری را بالاتر از آنچه انتظار دارد، جلب کند.

وبسایت چاپ قوانین

خدمات مجتمع چاپ قوانین شامل چاپ، طراحی گرافیک و عکاسی صنعتی است که در هریک از زمینه‌ها می‌توان این مجموعه را یکی از پیشروهای حوزه خود تلقی کرد.

در حوزه طراحی گرافیک باید گفت با وجود نرم افزارهای قدرتمندی که به صنعت طراحی  و گرافیک رونق دوچندان داده‌اند، کماکان در حوزه کتاب، مجله، پوستر، بروشور، لوگو، کارت ویزیت و … کیفیت چاپ است که می‌تواند تمام مراحل پیشین را تحت الشعاع خود قرار دهد. در مجتمع چاپ قوانین به دلیل جامع بودن خدمات، مشتریان می‌توانند با خیال آسوده تمام مراحل کار را از طراحی تا چاپ و تحویل نهایی به این مجموعه سپرده و از کیفیت نتیجه اطمینان کامل را داشته باشند.

عکسبرداری از محصولات، خدمات و کارگاه‌های تولیدی با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای عکاسی و توسط متخصصان این حوزه، یکی دیگر از خدمات مجتمع قوانین برای مشتریان است.

خدمات چاپ در کشینه

همکاری کشینه با چاپ قوانین

در کشینه هر خریدی لذتبخش است چرا که یک وجه تمایز بزرگ بین خرید به طور مستقیم از فروشگاه‌های اینترنتی و خرید از طریق واسطه ای به نام کشینه وجود دارد، و این تفاوت، دریافت پول نقد پس از خرید است.

وقتی از کشینه به عنوان «مکمل خرید اینترنتی شما» نام می‌بریم، به این معنیست که کشینه با بازگرداندن بخشی از مبلغی که شما برای خرید می پردازید، به صورت نقد، خرید شما را به صرفه‌تر و لذتبخش‌تر می‌سازد.

نحوه کار با کشینه به طوری است که کاربر پس از ثبت نام رایگان و انتخاب فروشگاه اینترنتی دلخواه خود، خرید آنلاین خود را انجام داده و کشینه پس از تایید خرید از  سوی فروشگاه مقصد، کش بک یا پول نقد بازگشتی را به حساب کاربری وی منظور می‌کند. این مبلغ پس از رسیدن به تنها ۳۰ هزارتومان، قابل برداشت و انتقال به حساب بانکی است. بنابراین اگر هرزمانی به خدماتی در حوزه چاپ، طراحی گرافیک و عکاسی صنعتی نیاز پیدا کردید، با کشینه می‌توانید خریدتان را به صرفه‌تر انجام دهید.

کشینه، بهینه‌ترین خرید آنلاین

همچنین ببینید

خرید بلیط هواپیما

الی گشت

با الی گشت سفر کنید! هنگامی که تصمیم به سفر کردن می گیریم، طیف گسترده …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *