خانه / دسته‌بندی نشده / مدل لباس پوشیدن چطور بر اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار است؟ (بخش اول)
نقش لباس در اعتماد به نفس

مدل لباس پوشیدن چطور بر اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار است؟ (بخش اول)

اعتماد به نفس مثل یک عضله برای ذهن است. همه ما عضلاتی داریم که با آنها به دنیا می آییم، اما تنها بخشی از ما عضلاتشان را پرورش میدهند و قویتر می‌سازند. بنابراین اعتماد به نفس نیز، نیاز به تقویت دارد.

بخش مهمی از اعتماد به نفس افراد، در نوع لباس پوشیدنشان نهفته است. البته در مورد اعتماد به نفس نمی‌توان یک مسیر ثابت و مشخص تعیین کرد. البته ممکن است شخصی راهکارهای دیگری برای افزایش اعتماد به نفس خود داشته باشد، در این زمینه هیچ مسیری را نمی توان درست یا غلط دانست.
شاید اغراق آمیز باشد که با وجود عوامل زیادی که بر روی اعتماد به نفس تاثیرگذار هستند، چنین اهمیت و ارزش بالایی را برای لباس پوشیدن قائل باشیم، اما به هر حال هنگامی که فرد نسبت به ظاهر و لباس هایش احساس خوبی داشته باشد، همین مسئله به تنهایی می تواند بار قابل توجهی از اعتماد به نفس فرد را به دوش بکشد.
وقتی از خوب لباس پوشیدن حرف میزنیم دقیقاً همین حس خوب است. که وقتی فردی یک استایل خاص را برای پوشیدن انتخاب می کند، احساس کند این استایل و این لباس ها کاملاً با شخصیتش همخوانی دارد و و بهترین تصویر ممکن را از خود ارائه می دهد.

استایل خاص
این استایل می تواند یک شلوار جین و یک تیشرت ساده باشد، می تواند یک دامن بلند همراه یک سارافون کوتاه باشد، حتی یک هودی و شلوار اسلش می‌تواند استایل منحصر به فرد شما باشد به شرطی که در آن احساس خوبی داشته باشید.
اما انتخاب این استایل چطور اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟
نکته این است که ادراک و احساس شما نسبت به خودتان تاثیر شگفت انگیزی بر احساس دیگران نسبت به شما دارد. به این ترتیب هر چه احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید، اعتماد به نفس شما بالاتر می رود به همین دلیل در جمع های مختلف، یا در فضاهای کاری و دوستانه، به بهترین شکل ظاهر می شوید.
به همین دلیل است که افراد در رویدادهای مهم مانند مصاحبه های شغلی، چندین برابر روزهای دیگر در انتخاب لباسشان دقت و سلیقه به خرج می‌دهند.
احتمالاً این موضوع را تجربه کرده اید که وقتی نوع پوششمان را تغییر میدهیم، احساس درونیمان نیز تغییر خواهد کرد. نگرشمان و انرژی که در اطراف خود ساطع می‌کنیم تقویت می شود و باعث می شود با بهترین شخصیتی که از خودمان سراغ داشتیم با مسائل روبرو شویم.

اعتماد به نفس و پوشش افراد
البته تمام این مسائل به این معنا نیست که شخصیت افراد در لباس‌هایشان خلاصه می‌شود. اما این مسئله خواه‌ناخواه بر روی احساسی که افراد نسبت به خودشان دارند تاثیرگذار است و نکته جالب این است که احتمالا هیچ کس به اندازه خودتان نسبت به ظاهرتان و آنچه از بیرون به نظر می رسد، حساس نیست.
روزهایی را به یاد بیاورید که به هر دلیلی لباس دلخواهتان را به تن نداشتید، احتمالاً با یادآوری آن، این نکته را هم به یاد می آورید که با آن لباس چقدر در برخورد با دیگران احساس ناخوشایندی داشتید.
بنابراین پیش از هر دلیل دیگری، به خاطر اعتماد به نفس خودتان، در انتخاب و پوشیدن لباس مناسب و ساختن یک استایل منحصر به فرد دقت نظر به خرج دهید!

همچنین ببینید

فروشگاه اینترنتی دید بازار

فروشگاه آنلاین دید بازار خرید لوازم خانگی شاید یکی از جذابترین کارها اما به نوبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *