خانه / علم و دانش / مواردی که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک بهتر است در نظر بگیرید
دکوراسیون اتاق کودک

مواردی که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک بهتر است در نظر بگیرید

طراحی چیدمان یک اتاق خواب کاری نسبتا ساده است که اکثر ما می توانیم تا حدی در آن صاحب سلیقه و نظر باشیم، اما وقتی این مسئله به دکوراسیون اتاق کودک مربوط می‌شود، دیگر نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. این کار می‌تواند لذتبخش و مفرح باشد به شرطی که نیازهای کودک نیز در نظر گرفته شود و به این نکته توجه کنیم که کودک در حال رشد است. و اگر قصد داریم دکور خاصی برای اتاق در نظر بگیریم، آن را با در نظر گرفتن نیازهای سه الی پنج سال آینده کودک طراحی کنیم.

برای انتخاب دکوراسیون اتاق کودک، قبل از هرچیز به طیف رنگی وسایل دیگر کودک توجه کنید. کتاب‌های داستان، عروسک‌ها و دیگر وسایل را نیز جزئی از دکور در نظر بگیرید و به هماهنگی رنگ‌ها توجه کنید. تختخواب کودک، موکت یا فرشی که برای کف اتاق انتخاب می‌کنید، و رنگ دیوارها یا کاغذدیواری با داشتن رنگ‌های روشن، شاد و هماهنگ مهم‌ترین بخش‌های یک دکوراسیون ایده‌آل برای اتاق کودکتان هستند.
در این مطلب چند نکته برای تزیین اتاق کودک را مطرح کرده‌ایم:

طراحی اتاق خواب کودک

دکوراسیون اتاق را طوری طراحی کنید که برای سال های آینده نیاز به تغییر کلی نداشته باشد

از کتاب‌ها برای زیباسازی دکوراسیون اتاق استفاده کنید. یکی از راه‌های زیباتر شدن دیوارهای اتاق، نصب طاقچه در فواصل منظم و قرار دادن منظم کتاب داستان‌های کودک روی آن‌هاست. کتاب‌های کودک معمولا جلد‌هایی با رنگ شاد و زیبا دارند و به زیباتر شدن دکوراسیون اتاق کودک کمک می‌کنند. این کار هم باعث می‌شود اتاق منظم‌تر به نظر برسد و هم اینکه در آینده هم قابل استفاده است، تنها کافی است کتاب‌های جدید را با قدیمی‌ترها جایگزین کنید.

یکی دیگر از راه‌های تغییر پذیر بودن دکوراسیون اتاق، انتخاب مبلمان و وسایل ساده‌تر است. به عنوان مثال تختخوابی که شبیه یک ماشین مسابقه‌ای طراحی شده باشد، برای کودکی تا حدود ۷-۸سال یا نهایتا در سنین مقطع ابتدایی مناسب است و پس از بزرگتر شدنش باید تختخوابی جدید خریداری کنید.

دکور اتاق خواب کودک

تختخواب چوبی ساده، بهترین انتخاب‌ها برای این منظور هستند. آن‌ها با هررنگی هماهنگ شده و می‌توانند در هر  سنی  مورد استفاده قرار بگیرند. در نهایت هرچه وسایل ساده‌تری انتخاب  کنید، برای تغییر دکوراسیون اتاق و هماهنگی اجزایی مختلف کار آسانتری خواهید داشت.

تا حد امکان سعی کنید فضای خالی و آزاد برای اتاق کودک در نظر بگیرید

در چیدمان وسایل، به اینکه بیشترین فضای خالی را در اختیار کودک قرار دهید نیز توجه کنید. کودکان در اتاق به فضای قابل توجهی  برای بازی های کودکانه، جنب و جوش و… نیاز دارند، از سوی دیگر کمد لباس کودک هم بخشی از فضا را اشغال می‌کند، به همین دلیل باید توجه کنید تختخواب و کمد کودک را از وسایل جاگیر و بسیار بزرگ انتخاب نکنید. فرزندتان در سنین مختلف نیازهای متنوعی دارد اما به هر حال وجود فضای خالی بسیار مهم است. در سنین پایینتر، کودک از فضای خالی بیشتر به عنوان فضای برای بازی و سرگرمی استفاده می‌کند اما در سنین بالاتر و در نوجوانی فرزندتان به فضاهایی برای دعوت دوستانش و دورهم جمع شدن با آن‌ها نیاز دارد.

دکوراسیون اتاق خواب کودک

 

به کودکان هم اجازه اظهار نظر دهید. با این کار هم به تقویت اعتماد به نفس آن‌ها کمک می‌کنید و هم می‌توانید از  خلاقیت ذهنشان استفاده کنید. وقتی دکوراسیون اتاق کودک به نوعی انتخاب و چیده شده باشد که تا حدی با سلیقه و نظر کودک مطابق باشد، سعی بیشتری در تمیز نگه داشتن اتاق و سالم نگه داشتن وسایل خواهد داشت.

همچنین ببینید

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی

کلاس های آموزش مهارت آنلاین نیکزی امروزه تکنولوژی در همه عرصه های زندگی بشر وارد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *