خانه / دسته‌بندی نشده / داستان جالب ممنوعیت استفاده از کاج کریسمس در کاخ سفید!
درخت کریسمس

داستان جالب ممنوعیت استفاده از کاج کریسمس در کاخ سفید!

این روزها برای مسیحیان که اکثراً کریسمس را مهمترین رویداد سالانه آیین مسیحیت می دانند روزهای ویژه ای است. اما یک داستان جالب درباره کریسمس وجود دارد.

کاج کریسمس

رئیس جمهور آمریکا تئودور روزولت متخصص محیط زیست در دوران ریاست جمهوری اش گذاشتن درختان کریسمس را در کاخ سفید ممنوع کرد. این رئیس جمهور مخالف استفاده از درخت کریسمس طبیعی بود چرا که اعتقاد داشت این کار منجر به جنگل زدایی می شود. فراموش نکنید که در آن زمان استفاده از درختان کریسمس در میان متخصصان محیط زیست موضوع بحث برانگیزی بود.

روزولت با این حرکت قصد داشت برای مردم آمریکا این پیام را به همراه داشته باشد که آنها هم به استفاده از درخت های کریسمس واقعی نه بگویند! اما واضح است که هدفی که او دنبال می‌کرد محقق نشد و این کار حتی فرزندانش را نیز تحت تاثیر قرار نداد!

در سال ۱۹۰۲ روزولت، دو پسر کوچک روزولت، از کاخ سفید خارج شدند و درخت کوچکی را کندند و داخل کمدشان پنهان کردند. سپس به طور پنهانی آن را تزیین کردند. حتی برای این کار از یکی از پرسنل کاخ سفید که متخصص برق بود کمک گرفتند تا بتوانند لامپ تزیینی را وصل کنند. صبح روز کریسمس یکی از پسرها خانواده را در اطراف کمدش جمع کرد، برق را روشن کرد و در کمد را باز کرد تا کاج تزیین شده را به همراه هدایا به تمام اعضای خانواده نشان دهد.
روزولت این اتفاق را در نامه ای با محتوای زیر تایید کرده بود:

دیروز پسرم از طرف من یک تفنگ و از طرف مادرش یک جفت چکمه هدیه گرفت. البته او تا تابستان سال بعد نمی تواند از این تفنگ استفاده کند اما از گرفتن چکمه های سواری خیلی خوشحال است. دیروز صبح ساعت یک ربع به هفت تمام بچه ها بیدار شده بودند، لباس پوشیده بودند و پشت در اتاق ما که جوراب هایشان در آنجا جلوی شومینه آویزان بود منتظر بودند…»

روزولت و کریسمس

روزولت در این نامه تعریف می‌کند که چطور توسط پسرش غافلگیر شده است.
درباره اتفاقاتی که بعد از آن روز رخ داد، ماجراهای متفاوتی شنیده شده است. برخی می گویند این کار باعث عصبانیت روزولت شد. برخی دیگر می گویند پدر و پسر بعد از این اتفاق با هم درباره آن صحبت کردند، و برخی دیگر می گویند آنها بعد از این اتفاق با یکی از دوستان روزولت که متخصص محیط زیست بود صحبت کردند.
این اتفاق نیز برای روزولت با غافلگیری همراه بود! این متخصص محیط زیست از کار بچه ها دفاع کرد و برای روزولت بعد توضیح داد که چطور گاهی اوقات قطع کردن درختان بلندتر در جنگل، باعث می‌شود تعداد زیادی از درختان جوانتر نور کافی را برای رشد دریافت کنند و این در نهایت اتفاقی مثبت و سودمند است.
درحالی شواهد وجود هیچ درخت کریسمس دیگری در کاخ سفید را نشان نمی دهند، تعدادی از فعالیت های زیست محیطی و قانون های ضد جنگل زدایی تا پایان دوران ریاست جمهوری او کنار گذاشته شدند و بحث های عمومی بر سر استفاده دکوری از کاج کریسمس نیز کمتر شده است.

همچنین ببینید

فروشگاه اینترنتی دید بازار

فروشگاه آنلاین دید بازار خرید لوازم خانگی شاید یکی از جذابترین کارها اما به نوبه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *